Останнім часом усе частіше можна побачити людей в українських сорочках – їх одягають у дні релігійних і національних свят, на наукові конференції та громадські зібрання. Певне, сучасні українці інтуїтивно відчувають, що їм бракує таємних символів, які гармонізують життя. А одним із таких символів і була вишита сорочка із зашифрованими на ній орнаментами й оберегами. Так, у вишиванці закодовано потужний дух народу, його світосприйняття. Через віки, тисячоліття долинає до нас співуча мелодія народних орнаментів, призначена не лише для очей, а й для розуму та почуттів.
Традиція вишивки, за твердженням учених, сягає кількох тисячоліть. У давніх орнаментах ніколи не буває жодної зайвої лінії, кожна рисочка має своє певне значення. Глибокий зміст та особливі магічні властивості мають орнаменти, які вишивали на грудях, рукавах, подолі. До речі, в українській народній вишивці, окрім відомих хрестика та гладі, використовується майже сотня технік, кожна з яких несе свою інформацію.
Сорочці приписували лікувальні й оберегові властивості. Люди вірили, що через сорочку можуть передаватися різні хвороби, зурочення, інші магічна сила. Колись сорочкою обгортали новонароджене немовля, її вишивали на весілля, для першої борозни, на смерть. Магічні властивості мали й інші елементи традиційного одягу українців з вишивкою.