Короновані словом Хмельницька міська централізована бібліотечна система Короновані словом Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Короновані словом

   «…книжки на те пишуть, щоб їх читати,

   а на те читаються, щоб роздумати прочитане»

   Іван Франко

    

   "Коронація слова" – це міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Конкурс засновано в 1999 році. Ідея проекту належить Тетяні та Юрію Логуш.

   Подавати свої твори на конкурс можуть усі: як досвідчені письменники так і молоді літератори. Єдине обмеження в конкурсі – твори повинні бути написані українською мовою. Конкурс має на меті підтримувати новітню українську літературу: відкривати нові імені, видавати нові книги, наповнювати український ринок конкурентоспроможною літературою.

   «Коронація слова» відкрила для багатьох читачів понад 250 авторів, серед яких імена Ірен Роздобудько,Олександра Вільчинського, Андрія Кокотюхи, Василя Шкляра, Люко Дашвар та інших молодих письменників.

   Результатом існування конкурсу стало видання понад 100 романів. До конкурсу зростає інтерес професійних письменників. Юрій Мушкетик, член Спілки письменників України сказав: «Я трошки ожив, бо зрозумів, що таки є нова українська література. Це перелом. Прочитав книжки, не все сприймаю, але література – є.»

   Шлях автора до читача, це дуже важливий шлях, який проходить кожен з починаючих майстрів слова. Конкурс «Коронація слова» виконує свою важливу місію, він робить своїх лауреатів відомими, розкриває їхні таланти та дає можливість думку кожного автора донести до читача. Але головною особливістю «Коронації слова», є шанс молодим літераторам заявити про себе, знайти своє місце у сучасній українській літературі.

   До вашої уваги представляємо твори лауреатів конкурсу «Коронація слова», які ви можете знайти на полицях бібліотек.

     

   Басараба В. Н. Страшний Суд : роман  / В. Н. Басараба. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с.

   Чи часто в цьому житті вдається зустріти справжнє кохання, одночасно глибоке та шалене? Чи легко його вберегти? Дівчина безтямно закохана у свого нареченого. Рідні збираються, аби благословити молодих на шлюб, але давні родинні таємниці можуть зруйнувати щастя. Несподівано з`ясовується, що дід дівчини заробив ордени не на фронті, а у каральному загоні НКВС. І серед його жертв були рідні нареченого улюбленої онуки...

       Белімова Т. В. Вільний світ : роман / Т. В. Белімова ; передм. С. Філоненко. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 272 с.

   У цьому романі немає другорядних героїв. Як не буває другорядних катастроф, другорядного щастя, другорядних життів... У центрі уваги — доля двох родин, з Києва та села Княжа Криниця. Цим людям судилося жити в непростий час. Їхніми очима ми бачимо Другу світову війну: кожний герой розповідає свою часточку історії. 

       Белімова Т. В. Київ.ua : роман / Т. В. Белімова. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 256 с.

   Оздоблена діамантами золота клітка не перестає бути кліткою. Альона у шлюбі почувалася пташкою з підрізаними крильми, а ще й зазнавала жорстокої тиранії та знущань від чоловіка. Але надію на щастя їй подарувало спілкування в Інтернеті.   Вільчинський О. К. Останній герой : повість / О. К. Вільчинський ; худож.-оформ. О. М. Артеменко. – Київ : КЕТС, 2013. – 224 с.

   Олекса, вояк УПА, після тривалих поневірянь на сході повертається у рідне село, де він залишив стареньку маму і кохану дівчину. Але повертається не сам, а з новим товаришем Віллі Шубертом, колишнім піхотинцем вермахту, скаліченим у багаторічному полоні, який прибився до нього десь на Донбасі. Майже двотижневе перебування в Західній Україні стало для Олекси і Віллі своєрідним іспитом на виживання, перевіркою їхніх людських та суто чоловічих якостей. Та хто знає, що чекає їх попереду...   Гальянова Т. Ходіння Туди і Назад : [роман] / Т. Гальянова ; передм. В. Гранецької. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 288 с. : іл.

   Що, як свої тексти письменники створюють не самі, а лише «приймають», як антени, вказівки своїх «донорів» із таємничої Країни задзеркалля? Та й хто такі ці донори? Захоплива містично-фантастична історія про те, звідки і якою ціною приходить натхнення!   Гранецька В. Л. Мантра-омана / В. Л. Гранецька. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 240 с.

   Єва зробила все, щоб стати закінченим стервом. Вона живе лише для власного задоволення. Єдине, що не вписується в стиль її життя – сни. Щоночі до неї приходить таємничий Ловець Снів іумовляє стрибнути з даху. Та сліди від його пальців залишаються і після пробудження Єви. Тільки смерть і «воскресіння» дозволяють зрозуміти, чому її теперішнє життя стало беззмістовним –колись вона була іншою, палко кохала. Але рідна мати зробила все, щоб розлучити її з коханим. Він не пережив тієї втрати...Тепер Єва повинна спокутувати цей гріх.

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Гуменюк Н. П. Енна. Дорога до себе : роман / Н. П. Гуменюк ; [передм. В. Шовкошитного]. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 256 с.

   Книга про жінку, яка втратила пам'ять після автокатастрофи. І лише у снах до неї приходять незрозумілі видіння – наречений, зовсім інше життя… Зустріч із незнайомцем змушує Енну шукати правду про себе. Але ця правда приголомшує. 


   Гуменюк Н. П. Янгол у сірому : роман  / Надія Гуменюк. – Тернопіль : Богдан, 2012. – 200 с.

   У кожній з новел, які складають архітектоніку роману Надії Гуменюк «Янгол у сірому», – окрема людська доля, що використовується або занепадає у нестримному крутежі історії. Але всі вони зав'язуються у тугий сюжетний вузол навколо криниці, що колись стояла на хуторі, а тепер опинилася у «царському» селі. Пам'ять води невмируща, а час робить над нею нове коло... Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження. Такий лейтмотив роману – сучасної варіації біблійної притчі про Авеля і Каїна.   Дашвар Л. РАЙ.центр / Л. Дашвар. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. – 272 с.

   Чи можна досягти успіху, не зрадивши себе? Люба впевнена, що так. Вона вчиться, працює в заможній родині і навіть змогла приборкати нахабну господиню.Але несподівано перед дівчиною постає вибір – залишатися гордою і самотньою чи бути поруч з коханим хлопцем, мати якого – та сама жінка, в якої вона працювала...

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Дашвар Л. Село не люди / Л. Дашвар. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. – 270 с.

   У селі все про всіх знають. Нічого не приховаєш. Тим більше – палку пристрасть дівчини-школярки Катерини до одруженого чоловіка Романа, батька її однокласника Олександра. Але невдовзі хлопець гине. У його трагічній смерті звинувачують Катю. Дівчина страждає. Та біда одна не ходить... Куди подітися засудженій громадою, наляканій та самотній Каті? Чим завершаться поневіряння нової Лоліти? Чи знайде вона своє щастя? Чи вистоїть під жорстокими ударами долі? Всевишній знає правду і не покине невинну душу на поталу юрбі.   Доляк Н. Чорна дошка : роман / Н. Доляк. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 368 с.

   Страшні видіння приходять до Сашка у снах. Висушені голодом жінка і маленькі діти зазирають йому в обличчя скляними очима, німотно благають про допомогу, простягають до нього руки... Лесь Терновий, прадід Сашка, має що розповісти онуку про цих людей. Бо він – один із них. Один з тих, хто вижив, пройшовши через пекло Голодомору 30-х років.

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Есаулов О. Ю. Переможців не судять : роман / О. Ю. Есаулов. –Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2011. – 336 с.

   Складні перипетії людських взаємин, визвольна боротьба підпілля ОУН у період радянської окупації та Другої світової війни на теренах Тернопільщини. Кохання та зрада, мужність і ницість – усе це переплелося в захоплюючій канві роману, що побудований на достовірних фактах.    Кокотюха А. А. Червоний [Герой чи бандит?] : роман / А. Кокотюха. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 319 с. – (П'ятірка року) (ВВС Україна).

   Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув'язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Куява Ж. В. Із медом полин : роман / Ж. Куява. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 270 с.

   «Із медом полин» – книга, що сторінка за сторінкою розкриває долі та життєві секрети чотирьох шкільних подруг Валі, Рити, Тані та Марії. Абсолютно різні за соціальним статусом, вдачею, життєвими орієнтирами, вони – нерозлийвода. Після школи кожна з дівчат пішла своєю дорогою. Хто – у щасливе чи не дуже заміжжя, а хто – у хмільний вир… А через п'ятнадцять років давні подруги зустрінуться і з'ясують, наскільки тісно увесь цей час були переплетені їхні долі.   Куява Ж. В. Дерево, що росте в мені : роман / Ж. Куява. –Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с.

   «Дерево, що росте в мені» – глибоко психологічний роман, головною героїнею якого є дівчина з дивним іменем Чеслава. Під деревом авторка має на увазі той внутрішній стержень, який є у кожної людини, і який можна виплекати в собі, а можна й зламати чи висушити. На долю Чеслави випало чимало випробувань. Тільки, певно, усі ті випробування потрібні були їй для того, аби зрозуміти, де ж її місце у цьому житті. Бо жити не своїм життям – то нищити саму себе…

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Лис В. С. Маска : роман / В. С. Лис. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 320 с.

   Книга розповідає про пригоди «українського Зорро» на початку XІX століття: загадкову «людину в п'яти масках», грабіжника, який виринає нізвідки й зникає в нікуди, з'являється на зібраннях аристократів Польщі, України, Німеччини, Трансільванії, наводить жах на присутніх і зухвало усіх грабує. 

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Лис В. С. Століття Якова / В. С. Лис ; передм. О. Забужко . –Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 240 с.

   Роман – про дідуся Якова Меха. Його доля – то доля цілої країни. Яків пережив службу у Війську Польському, оженився на полячці, воював з німцями, потрапив у полон, пережив українсько-польську різанину і звірства радянських енкаведистів.   Лис В. С. Острів Сильвестра : роман  / В. С. Лис.– Харків : Фоліо, 2012. – 220 с. – (Література) (Програма ”Українська книга”).

   Маємо: острів, людину та рушницю. У якийсь момент ці три об'єкти об'єднуються у часі: людина припливає на острів, бере рушницю, наставляє її собі в груди і натискає на курок. Такий собі кінець життя і початок роману… Лунає постріл, людина падає, але там, у світі за межами острова, нічого не змінюється: є минуле, і є майбутнє. От тільки що минуле і майбутнє значать без людини?..   Матіос М. В. Майже ніколи не навпаки : сімейна сага в новелах / М. Матіос ; худож. С. Іванов. – Львів : Піраміда, 2007. – 176 с. : іл.

   Теза письменниці про те, що «важить не час, а людина в обставинах часу», розкривається через драматичну історію кількох гуцульських родин часів Австро-Угорської монархії, Першої світової війни та першої третини XX століття. Великі пристрасті звичайних людей, «багатоярусний» сюжет, ненав'язливі роздуми над вічною дилемою Любові - Ненависті, Гріха – Спокути, дивовижне мовне багатство стилю Марії Матіос спонукають до неприхованого захоплення. Закони честі вступають у суперечку із законами серця. І тому майже ніколи не є навпаки. А є саме так...

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Роздобудько І. В. Гудзик : роман / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 240 с. – (Популярні Книжки).

   Роман «Гудзик», що ми пропонуємо до уваги читача, у 2005 році отримав першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова». Цей роман має багато нашарувань, сюжетних колізій і героїв. Його часовий простір: від середини 70-х до наших днів, його географія — Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою — Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з гудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя... Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди. А можливо, цей роман про... дещо з життя янголів, що випадково потрапили на нашу землю?

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Слоньовська О. Дівчинка на кулі : [роман] / О. Слоньовська. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 400 с.

   Дитиною вона втікала з дому в пошуках тих, хто її полюбить, – міліція повертала до рідної неньки. А в тієї материнський інстинкт на Ользі відпочивав, особливо після спроби дівчинки повернути молодшого братика туди, де його начебто і знайшли, – під скирту. Невже на всій земній кулі не знайдеться людини, що пізнала б у забитому дівчиську маленьку принцесу, адже найголовніше бачать не очі, а серце?..

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Соколян М. Серце гарпії : роман / М. Соколян. – Київ : Нора-Друк, 2013. – 252 с. – (Читацький клуб).

   Головна героїня нового роману Марини Соколян на ім`я Ярослава Немирович стає свідком злочину і, тікаючи від переслідування, опиняється в далекому селі. Згадуючи минуле, вона розуміє, що певною мірою сама спровокувала ситуацію, яка призвела до загибелі людини. Авторка роману, вибудовуючи сюжетні лінії, ставить головну героїню в непрості життєві ситуації, в яких не завжди вдається визначити межу, котру не варто переступати задля досягнення результату.   Талан С. Розколоте небо : роман / С. Талан ; [передм. О. Хвостової]. –Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 352 с.

   Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?   Талан С. Не вурдалаки / С. Талан ; передм. К. Романченко. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 304 с.

   Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя – відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...
   Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима – то тепер вони вурдалаки?   Шевченко Н. Подвійні міражі : роман / Н. Шевченко ; [передм. В. Гранецької]. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 272 с.

   Коли тобі випадає можливість змінити своє життя – це везіння чи прокляття? Семеро пасажирів одного автобусу занурені кожен у власні невеселі думки. Вони й гадки не мають, що опинились разом невипадково. Відтепер доля незнайомців – перетворитися на шахові фігури у якійсь незбагненній і моторошній грі. І вони мають зробити вибір, від якого залежатиме їхнє майбутнє...

   ВІДЕО ПРО КНИГУ   Вибирайте книги собі до смаку та насолоджуйтеся читанням! 

   Виставку підготувала:

   Валентина Свириденко,
   завідуюча відділу обслуговування
   центральної бібліотеки


   Моя бібліотека - філія №9
   Моя бібліотека - філія №9
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Література для літніх канікул

   У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трілери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр