Ми є народ, якого не здолати Хмельницька міська централізована бібліотечна система Ми є народ, якого не здолати Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проекти та програми
   Партнери і спонсори
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Ми є народ, якого не здолати

   "Не треба ніде карбувати наших імен
   просто пам'ятайте: на цьому полі
   у цій землі лежать українські солдати 
   і – все"

   Гуменюк Б.

   День Гідності та Свободи, згідно з указом Президента  Петра Порошенка буде відзначатися в Україні щорічно 21 листопада. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності».

   Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свій європейський вибір, гідність, своє прагнення до свободи.

   Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року, після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. Люди, обурені рішенням уряду України, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Акцію назвали «Євромайданом».

   Те, що відбувалося на Майдані у Києві, знають усі.

   Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

   Важкі часи настали для нашої держави. На Сході війна. Нас хочуть розділити, але ми – українці – сильна нація, і Україна – єдина країна.

   Хочеться вірити, що Україна для кожного з нас найрідніша, найкраща. Вона була, є і буде неподільною єдиною завжди. Ми  її любимо: як діти люблять матір. І ми мріємо та віримо в часи зміцніння й розквіту України як незалежної держави. Ми з вами цілком свідомі своєї причетності до розбудови нашого спільного дому й відповідальності за нього.

           

   GuillemolesA. Ukraine. Le Reveil d'une nation [Текст] / А. Guillemoles. – Paris : Les petits matins, 2015. – 211 с. – Фр. мовою.

   Як звернули увагу до себе події в Києві, Криму або в промислових містах Донбасу? Які приховані мотиви? Ці питання розкриті в цій книзі.


   Волонтери. Мобілізація добра [Текст] : збірка / С. Жадан та ін. ; уклад. і передм. І. Карпи. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 с.

   Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже.

   До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С. Жадана, І. Карпи, М. Кідрука, Г. Вдовиченко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, І. Славинської, Г. Шиян, А. Любки, К. Бабкіної.


   Війна очима ТСН [Текст] : 28 історій по ту сторону камери / авт. О. Кашпор ; гол. ред. А. Чех. – Київ : Основи, 2015. – 422 с. : фот.

   «Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери»  спроба показати без прикрас, що дійсно зараз коїться на фронті. 28 історій з абсолютно реальними, живими людьми  журналістами, які їздять у відрядження в зону АТО. Це не чергова спроба достукатись до сердець людей. Зафіксована фотокореспондентом мить розкаже більше, ніж будь-які статті та щемливі заклики. А висновки нехай кожен робить сам.


   Герої Небесної Сотні [Текст] / уклад.: І. М. Шоробура, Н. В. Казакова, Н. А. Сівак [та ін.] ; Хмельницька обл. рада ; ХГПА ; Первинна профспілкова орг. студентів ; Відділ педагогічної практики. – Хмельницький : ХГПА, 2014 (друк. Хмельницький : Казаков О. М.). – 122 с.

   У цьому виданні йдеться про події, які не залишили байдужим жодного українця – революцію Гідності, про людей, які безпосередньо брали участь у житті Євромайдану, які змінили історію України ціною власного життя – Героїв Небесної Сотні.

   Це видання – німе нагадування нам усім про те, якою ціною ми отримали свободу і новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою. Герої не вмирають!


   Голосом Майдану [Текст] : твори про Майдан і путинсько-українську війну 2014 року : поезія і проза / ред., упоряд., авт. передм. Л. А. Сердунич. – Вінниця : Барановська Т. П., 2014. – 80 с. : іл.

   До збірки увійшли поетичні та прозові твори хмельничан про революційні події 2013-2014 років та АТО на сході України. У цих творах – патріотизм, воля, сила духу, вірність, любов, надія та величезна скорбота за безсмертними героями України.


   Гук Н. Євромайдан [звичайні герої] [Текст] : [зб. розповідей] / Н. Гук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 140 с.

   Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».


   Гуменюк Б. Вірші з війни [Текст] : поезії / Б. Гуменюк. – Київ : Ярославів Вал, 2015. – 136 с. – (Сучасна поезія).

   Про війну і душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк. Саме таким поетам віриш, адже автор має за своє кредо «життя, як творчість, творчість, як життя».

   Збірка написана під свист ворожої артилерії в с. Піски, де Борис тримає лінію оборони у складі добровольчого батальйону ОУН. 


   Золотухина И. В. Война с первых дней [Текст] / И. В. Золотухина ; [фот.: А. Власовой, Е. Малолетки] ; худож.-оформ. Л. П. Вировец. – Харьков : Фолио, 2015. – 222 с. : ил. – (Репортер).

   Інна Золотухіна – один з кращих воєнкорів в Україні, вела репортажі з найнебезпечніших гарячих точок планети. Але війна в чужій країні і війна на Батьківщині  це дві різні речі. Жоден, навіть найдосвідченіший військовий журналіст не може відсторонено спостерігати, що відбувається, він стає учасником подій.

   Інна не просто пише про події, очевидцем яких була, вона знаходиться поряд з людьми, які стали героями її книги  бійцями, лікарями, волонтерами. Це книга про людей, яких об'єднала війна і бажання відстояти Батьківщину.


   Капустин В. В. За сценой Майдана [Текст] / В. В. Капустин. – Киев : Велес, 2014. – 160 с. : ил.

   У книзі українська Помаранчева революція розглядається як складова частина світового демократичного процесу, аналізуються ключові моменти революцій в інших європейських країнах.

   Знання історичних закономірностей дозволило автору фактично передбачити Революцію Гідності 2013-2014 років за півроку до її початку.


   Лукіянчук В. Ф. Листопада кривавого слід [Текст] : [книга пам'яті] / авт.-упоряд. В. Ф. Лукіянчук. – Кам'янець-Подільський : Медобори-2006, 2015. – 448 с.

   Книга «Листопада кривавого слід» розповідає про учасників Революції гідності та Антитерористичної операції. До неї увійшли спогади родичів, близьких, друзів, побратимів. За словами автора ця книжка –нагадування про те, якою ціною Україна здобуває свободу та новий шанс стати справжньою європейською державою.

   Видання створене, аби пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні та Антитерористичної операції назавжди залишилася в серцях українців. У книзі вміщено понад 300 світлин  перебіг подій з листопада 2013 року по лютий 2014 року, як у Києві так і в Хмельницькій області та участь Хмельниччини в воєнних діях на сході України. Розміщені також фото і списки Небесної сотні та місцевих жителів, загиблих в зоні АТО.


   Люди Майдану. Хроніка [Текст] : [фотоальбом] / за заг. ред. Л. Івшиної ; [упоряд.: Р. Канюка, М. Семенченко, А. Жуков ; тексти М. Семенченко ; фот.: Р. Канюки та ін.]. – Київ : Українська прес-група, 2014. – 240 с. : кольор. фот. – (Бібліотека газети «День»).

   Майдан  це крайня межа, коли народ змушений брати долю країни у власні руки. Так, люди мусять виходити на вулиці, коли політична еліта не справляється зі своїм завданням. Вони просто зобов'язані це робити. І яке щастя, що українці саме такі. Майдан  це «висока температура», це свідчення того, що «організм» бореться. І водночас  це знак: викристалізовується наше бачення правдивої історичної долі України. Її справжніх героїв, її майбутнього.


   Майдан. (Р)еволюція духу [Текст] : [мистецько-культурологічний проект] / авт. і куратор проекту Антін Мухарський. – Київ : Наш формат, 2015. – 312 с. : іл.

   Великий повнокольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 2013-2014 років, емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану.


   Нашим хлопцям [Текст] : зб. віршів і текстів пісень про воїнів і для воїнів у зоні АТО / упоряд. І. Васильків. – Львів : [б. в], 2014. – 72 с.

   У цій невеличкій книжечці зібрано невелику краплину віршів і пісень, які український народ зараз адресує своїм захисникам. «Є тисячі патріотичних віршів… Та тільки кожен третій – про живих».


   Сергацкова Е. Война на три буквы. Между внутренним конфликтом и внешним вмешательством [Текст] : хроника противостояния в репортажах и свидетельствах / Е. Сергацкова, А. Чапай, В. Максаков ; худож -оформ. Л. П. Вировец. – Харьков : Фолио, 2015. – 381 с. : фот. – (Репортер).

   У виданні опубліковані репортажі двох українських журналістів  Катерини Сергацковой і Артема Чапая. Також важливий текст московського філолога Володимира Максакова, в якому описано його перебування в полоні. У книзі зібрані свідчення очевидців про те, як розгорнулася повномасштабна війна на Сході України, названа трьома буквами: АТО.

   Автори, безпосередньо побувавши в «гарячих точках» України, готові розповісти: про що говорять військові та прості люди по обидві лінії фронту, що саме відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії і як вони змінили нашу країну.

    


   Вибирайте книги собі до смаку та насолоджуйтеся читанням! 

   Виставку підготувала:

   Валентина Свириденко,
   завідуюча відділу обслуговування

   центральної бібліотеки


   Філія №11
   Філія №11
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   • Хмельницький в інтернеті
   • Почесні
   • Ім’я в історії міста
   • Творчість бібліотекарів
   Нові книги у четвертому кварталі 2017 р.

   Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трілери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр