Ірен Роздобудько: Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Ірен Роздобудько: Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Ірен Роздобудько:

   «Думаймо разом – запрошує читача у своїх романах письменниця. 
   Про народження і смерть. Про любов і зраду. Про своє призначення, 
   про пошуки 
   «світла в кінці тунелю» . Зрештою, про те, для чого
   ми народилися й живемо на цій землі.

   3 листопада 1962 року в Донецьку народилася Роздобудько Ірен Віталіївна – українська журналістка, письменниця, поетеса, сценаристка. 

   Її називають однією з найуспішніших українських письменниць, вона – неодноразова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова». Варто зазначити, що завдяки цьому конкурсу до сучасного українського літературного процесу влилися твори низки таких авторів як Марія Матіос, Лариса Денисенко, Андрій Кокотюха. І це лише найвідоміші з коронаційних «відкриттів». 

   Письменниця у своїй творчості ніколи не обмежувалася якимись одним жанром, вона також сміливо експерементує із стилями, темами та героями і вибудовує власну оригінальну манеру.

   Ірен Роздобудько просто займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності. У творчому доробку Ірен кілька десятків дуже різних книжок, серед яких легкі детективи, любовні, психологічні, сатиричні романи та навіть дитячі книжки, зокрема «Коли оживають ляльки», «Пригоди на острові Клаварен»«Дитинство видатних людей», куди увійшли п'ять біографій маленьких геніїв різних країн Блеза Паскаля, Вольфганга Моцарта, Катерини Білокур, Чарлі Чапліна та Ганса Андерсена.

   «Мерці»  перший досвід Ірен Роздобудько у жанрі психологічного трилера й перша перемога (друге призове місце в «Коронації слова – 2000»). Далі були: детектив «Пастка для жар-птиці»  отримав премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова  2001» та одна з найвідоміших серед читачів книжок, психологічна драма «Гудзик», що отримала премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова  2005». За книжкою режисер Володимир Тихий зняв однойменний фільм. А ще у списку нагорд є спеціальна відзнака «Коронації слова – 2011» у номінації «Кіносценарії» за «Садок Вишневий…»  Ірен РоздобудькоОлесь Санін. 

   Ірен Роздобудько – володарка титулу «Золотий письменник України». Таку назву носить почесна літературна відзнака, якою нагороджують найпопулярніших письменників України.

   Довідка
   «Золоті письменники України»  українська літературна відзнака для українських письменників-романістів.

   Перша церемонія нагородження відбулася в Києві 24 листопада 2012 року. Нагороди були вручені 18 письменникам, серед яких була й Ірен Роздобудько. Почесну відзнаку їй вручив Пітер Ян Волтерс – посол Нідерландів в Україні.

   Відзнака «Золотий письменник України» заснована Тетяною та Юрієм Логушами і надається письменникам-романістам Міжнародним Благодійним Фондом «Мистецька Скарбниця» з метою:

   • відзначити та вшанувати тих українських письменників, чиї романи здобули широке визнання читачів, про що свідчать тиражі їхніх творів, які сумарно перевищують 100 тисяч примірників, виданих у формі паперової книжки за період від 1991-го року до теперішнього часу;
     
   • донести до свідомості суспільства вагомість знайомства із «Золотими письменниками України» для ще більшої популяризації їхніх творів та збільшення накладів;
     
   • сприяти розвитку українського красного письменства в Україні та в цілому світі.

   Батьки назвали доньку Ірен на честь героїні роману Джона Голсуорсі «Сага про Форссайтів» Ірен Форсайт. У шість років дівчинка написала своє перше оповідання – «Казку про Чайник і Матрьошки». Однак ще до того, як навчилася писати, вона вигадувала різні історії і небилиці і розповідала їх друзям у дитячому садку, особливо під час тихої години.

   У шкільні роки Ірен відвідувала різні театральні гуртки і мріяла про сцену. Однак у старших класах зрозуміла, що великої актриси з неї не вийде, а тому вступила на заочне відділення факультету журналістики Київського національного університету і з 16 років почала працювати, при цьому сміливо бралася за будь-яку роботу, а тому й має за плечима безцінний та величезний досвід у різних сферах діяльності.

   У 1988 році Ірен Роздобудько переїхала до Києва, де мешкає і сьогодні. Працює головним редактором журналу «Караван історій. Україна».

   Про своє особисте життя письменниця не любить розповідати. Відомо, що у неї є доросла донька Яна, яка за фахом скульптор-монументаліст. У 2009 році Ірен вийшла заміж за відомого поета та барда Ігоря Жука. У зіркового подружжя не тільки хороші стосунки у родині, вони ще й спільно займаються творчістю, зокрема виступають дуетом з піснями та співаною поезією.

   «Чим більше пишеш книг, тим менше виникає бажання про них говорити. Хочеться, щоб їх читали»
                                                                                                     Ірен Роздобудько

    

   Із фондів центральної бібліотеки можна прочитати багато творів письменниці, отримавши істинне задоволення від гортання паперової книги.


   Роздобудько І. Кіно на папері [Текст] : збірка / І. В. Роздобудько, О. Санін. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 288 с.                          

   Кіно створюється на папері. І ці «папери» мусять бути такими, аби прочитавши їх, режисер зрозумів: це саме те, про що він хотів говорити зі світом! Кінодраматургія – не спосіб самореалізації, а досить чітка наука зі своїми законами. Які вони? Як зробити, аби ваш сценарій продюсери прочитали в першу чергу?.. 

   Уривок із книги


   Роздобудько І. Гудзик-2. Десять років по тому [Текст] : роман / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2015. – 320 с. – (Читацький клуб)                          

   Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...

   Дивитися буктрейлер


   Роздобудько І. Зів'ялі квіти викидають [Текст] : роман / І. Роздобудько. – 3-тє вид. – Київ : Нора-Друк, 2014. – 204 с. – (Популярні Книжки) 

   Зів'ялі квіти. Які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим або тим нездійсненним, що треба викидати. Про це – історія двох актрис, колишніх «зірок» і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці жіни запекло ворогували між собою, адже були суперницями у коханні до чоловіка. Який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути подругами.

   Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості письменниці.

   За романом знято фільм «Осенние цветы» (2009)


   Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки [Текст] : роман / І. Роздобудько. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 224 с.                          

   Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця… Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть…

   Уривок із книги


   Роздобудько І.  Все, що я хотіла сьогодні. Лікарняна повість [Текст] / І. В. Роздобудько ; [передм. Л. Ворониної]. – 2-е вид., стер. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 240 с.                          

   Страх паралізує волю, бажання, прагнення. Саме через страх багато хто не наважується кинути ненависну роботу, чоловіка-деспота, висловити своє обурення хамові в метро. Перше питання; звідки цей страх береться? Швидше за все, від невпевненості в собі. Друге питання; як від нього позбавитися? Тільки за допомогою іншого страху, який набагато сильніше за колишній.

   Так власне і сталося з героїнею роману: довгий час вона терпіла тиранію від власного чоловіка. Але замислилася про те, щоб щось змінити лише тоді, коли дізналася, що смертельно хвора, і злякалася, що її останній день може стати таким же сумовитим і повним принижень, як і усі останні роки її життя.

   Уривок із книги


   Роздобудько ІЗроби це ніжно [Текст] : новели / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2013. – 302 с. – (Читацький клуб)

   Що можна зробити «ніжно»? Аж ніяк не те, про що ви подумаєте в першу чергу, беручи до рук цю книгу! Ніжно дорослий світ карає дітей. Ніжно і непередбачувано ми заганяємо свого ближнього в глухий кут. Ніжно вбиваємо те, що могло б стати сенсом життя. І так само лагідно прощаємося з мрією, коли вона вже майорить на горизонті.

   Але є й інші люди... Кожен обирає для себе: стояти на місці – чи йти; думати, як усі, – чи зробити власний вибір; служити високій меті – чи згаснути в небутті, так нічого і не зробивши...


   Роздобудько І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин [Текст] : роман / І. В. Роздобудько. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 317 с.                          

   У цьому ліцеї виховують дівчат, які стануть ідеальними дружинами тим, хто дасть більше грошей. Аж раптом одна вихованка гине. І цього разу інформацію не вдається приховати, бо є люди, котрим небайдужа доля дівчини, від якої відмовились її батьки на користь примарного майбутнього щастя…

   Уривок із книги


   Роздобудько І. Гудзик [Текст] : роман / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 240 с. – (Популярні Книжки)                       

   Цей роман має багато нашарувань, сюжетних колізій і героїв. Його часовий простір: від середини 70-х до наших днів, його географія – Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою – Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з ґудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя…

   Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою – сьогодні і назавжди.

   А можливо, цей роман про… дещо з життя янголів, що випадково потрапили на нашу землю?…

   Роман у 2005 році отримав премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова 2005».

   За романом знято фільм «Пуговица» (2008)


   Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю [Текст] : роман / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 240 с. – (День Європи)                          

   Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть…

   За своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу невеличкого німецького містечка фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного – того, хто «розшифрує» для неї листа з минулого.

   Уривок із книги


   Роздобудько І. Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері [Текст] : романи / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 312 с. – (День Європи)                          

   Це історія прибиральника в мальтійському готелі, на екзотичному острові у Середземному морі. Як і чому туди потрапив наш земляк? Чи варто шукати химерного щастя в далеких світах, якщо втекти від себе – неможливо?

   Герой «Ранкового прибиральника» випадково знаходить в одному з номерів готелю свою улюблену книгу – «Три товариші» Ремарка – й починає захопливі пошуки хазяйки книги. Віртуальне кохання перетворюється для нього на довге повернення до себе.


   Роздобудько І. Мандрівки без сенсу і моралі [Текст] / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 192 с. – (Мандри)                          

   Книга переконує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабливішим у мандрах  перестрибнути часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння...

   Уривок із книги


   Роздобудько І. Перейти темряву [Текст] / І. Роздобудько. – Харків : Фоліо, 2010. – 155 с. – (Графіті)

   Цей твір – трилер про маніяка та його невинних юних жертв… Він не кат – він дослідник, і він дуже хоче знати, що відчувають ці прекрасні метелики з відірваними крильцями… Потішні, вони кумедно повзають та звиваються, намагаються злетіти і не розуміють, чому не виходить…

   На сторінках захоплюючого роману – долі десятків тисяч українок, що їх продали у рабство за кордон та змусили працювати повіями. І не всі повертаються з неволі, бо лиш одиницям вдається…перейти темряву.

   Уривок із книги


   Роздобудько І. Пастка для жар-птиці [Текст] : роман / І. Роздобудько ; худож-оформ. Л. Д. Киркач-Осипова. – Харків : Фоліо, 2010. – 159 с. – (Література)                          

   Віра свідомо зробила так, щоб події дитинства щезли з її пам'яті  сучасна медицина може зробити й не це. Адже там було щось страшне, а вона тільки-но почала жити нормально: отримала цікаву роботу, новий колектив, усіх цих бізнес-леді, які досить гламурні, але, з рештою, її не дратують. Життя начебто налагодилося, але раптом... Її колеги починають по черзі помирати. Чому?


   Роздобудько І. Дві хвилини правди [Текст] : роман / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2008. – 248 с. – (День Європи)

   Можливо, ви їх зустрічали…Тих, хто за одну-дві хвилини здатен зробити чи виправити помилку. Тих, хто, ховаючи від «вогнів великого міста» справжні почуття під маскою іронії, здатен «їхати світ за очі» у пошуках пригод або слави, не розуміючи, що шукає себе. Тих, кого називають неприкаяними, адже вони живуть на межі добра і зла і кожної хвилини можуть зробити крок у будь-який бік.


   Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні... [Текст] / І. Роздобудько ; худож.-оформ. І. В. Осіпов. – Харків : Фоліо, 2008. – 154 с. – (Література)                          

   Страх паралізує волю, бажання, прагнення. Саме через страх багато хто не наважується кинути ненависну роботу, чоловіка-деспота, висловити своє обурення хамові в метро. Перше питання; звідки цей страх береться? Швидше за все, від невпевненості в собі. Друге питання; як від нього позбавитися? Тільки за допомогою іншого страху, який набагато сильніше за колишній.

   Так власне і сталося з героїнею роману: довгий час вона терпіла тиранію від власного чоловіка. Але замислилася про те, щоб щось змінити лише тоді, коли дізналася, що смертельно хвора, і злякалася, що її останній день може стати таким же сумовитим і повним принижень, як і усі останні роки її життя.

   Уривок із книги


   Роздобудько І. Амулет Паскаля. Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя [Текст] : романи / І. Роздобудько. – Харків : Фоліо, – 2008 с. – 475 с.                          

   Цей роман сама письменниця назвала «філософською містифікацією». Але скоріше це філософська притча про складність і непередбачуваність життя, в якому тільки сама людина спроможна обрати саме той шлях, що приведе її до щастя.


   Виставку підготували:

   Валентина Свириденко,
   завідуюча відділу обслуговування,

   Галина Єсюніна,
   завідуюча відділу ІТ та ЕР
   центральної бібліотеки


   Центральна бібліотека для дітей, філія №12
   Центральна бібліотека для дітей, філія №12
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Читайте разом з нами!

   За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трилери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр