Юрій Андрухович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Юрій Андрухович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Юрій Андрухович
   Юрій Андрухович  поет, прозаїк, есеїст, перекладач. 
    
   Народився 13 березня 1960 року у Станіславі (нині Івано-Франківськ). У 1982 році  закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові, а в 1991 році - Вищі літературні курси при Літературному інституті в Москві. У 1991-1995 р.р. працював газетярем, служив у війську, деякий час очолював відділ поезії Івано-Франківського часопису «Перевал», був співредактором часопису тексту і візії «Четвер», із 2002 року - головний редактор центральноєвропейського часопису «Потяг 76».
    
   Поетичний дебют Андруховича відбувся в першій половині 1980-х років і завершився у 1985 році виходом у світ збірки «Небо і площі». Того ж таки року він разом із Віктором Небораком та Олександром Ірванцем заснував поетичну групу Бу-Ба-Бу (скорочення від «бурлеск  балаган  буфонада»). Проте друга поетична збірка Андруховича «Середмістя», що вийшла у 1989 році носить радше не «бубабістський», а «елегійно-класицистичний» характер. Уповні «балаганно-ярмарковою» можна вважати третю збірку «Екзотичні птахи і рослини» 1991року, перевидану як «Екзотичні птахи і рослини з додатком „Індія"»  у 1997, 2002 рр.. 
    
   Поетичний доробок Андруховича доповнюється друкованим поза збірками циклом «Листи в Україну» («Четвер», №4). Цілком окремою та стилістично іншою є поетична книжка «Пісні для мертвого півня», яку  він почав писати 1999 року після дев'ятирічної паузи в поетичній творчості і видав у 2004 році.
    
   Із прозових творів Андруховича найперше був опублікований цикл оповідань «Зліва, де серце»  майже фактографія служби автора у війську, оновлена версія  у збірці «Трициліндровий двигун любові», виданій у 2007 році. 
    
   У 1991 році з'являється друком параісторичне оповідання «Самійло з Немирова, прекрасний розбишака», що розкриває характерні для подальшої прози Андруховича риси: схильність до гри з текстом і з читачем, містифікаторство, колажність, еротизм, любов до магічного і надзвичайного. Романи «Рекреації» 1992 року, перевидані у 1997 і 2003 роках, «Московіада» 1993 року, перевидані у 1997, 2000 і 2006 роках та «Перверзія» 1996 року, перевидані у 1997, 1999, 2000, 2002 роках можна розглядати як трилогію: головним персонажем кожного з них є поет-богема, що опиняється в самому епіцентрі фатальних перетворень «фізики в метафізику» і навпаки.
    
   У 2003 році  побачив світ ще один роман Андруховича  «Дванадцять обручів», який засвідчив досить суттєві зміни авторської картини дійсності, в той же час демонструючи доповнення, поглиблення та радикалізацію улюблених для Андруховича тем і прийомів.
    
   Книжка «Таємниця» 2007 року, що характеризується також найвищим ступенем відвертості і зухвалості в черговому провокуванні «вічних» і «проклятих» питань,  це  твір письменника, який містить найбільше автобіографічних фактів.
    
   Есеїстика Андруховича видана двома збірками  «Дезорієнтація на місцевості» 1999 року  та «Диявол ховається в сирі» 2006 року.
    
   Разом із польським письменником Анджеєм Стасюком Андрухович видав книжку «Моя Європа: Два есеї про найдивнішу частину світу» (польське видання  2000 року, українське  2001, румунське  2003, швейцарське, німецьке й угорське  2004 року, іспанське  2005, хорватське  2007 року). Текст Андруховича, написаний до цієї книжки, має назву «Центрально-східна ревізія» і являє собою спробу гранично відвертого осмислення свого власного «часу і місця».
    
   У 2011 році 11 листопада Юрій Андрухович видав найбільшу свою книгу  «Лексикон інтимних міст». Критики назвали нове видання «автобіографічним атласом внутрішнього світу письменника». Це розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами різножанрові тексти  від есеїв і оповідань до віршів у прозі.  
    
   Книга «Тут похований Фантомас» побачила світ у видавництві «Discursus» у 2015 році, Роман "Коханці Юстиції", що вийшов у 2018  році, увійшов до  списку Книги року BBC-2018. 
    
   Твори Юрія Андруховича перекладено і видано окремими книжками в Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Словаччині, Швейцарії, Іспанії, Чехії, окремими публікаціями  в Швеції, Австрії, Болгарії, Хорватії, Білорусі, Литві, Данії.
    
   Сам письменник є автором перекладів з англійської, польської,  німецької та російської.
    
   Юрій Андрухович є  лауреатом літературної премії «Благовіст» (1993 р.), премії Рея Лапіки (1996 р.), Міжнародної премії ім. Гердера (2001 р.), спеціальної премії в рамках нагородження Премією Світу ім. Еріха-Марії Ремарка від німецького міста Оснабрюк (2005 р.), нагороди «За європейське взаєморозуміння» (2006 р.), літературної премії Центральної Європи «Angelus» (2006 р.), премії імені Ханни Арендт (2014 р.) та Медалі Гете (2016 р.) за видатні заслуги у галузі міжнародного співробітництва та поширення взаємодії між німецькою та українською культурами. 
    
     
    

   Андрухович Ю. І. Перверзія [Текст] : роман / Ю. І. Андрухович. - Львів : ВНТЛ-Класика, 2004. - 304 с. 

   Юрій Андрухович повертається, вирушає в нові мандри і знову повертається. З України тим часом еміґрує чимраз більше його читачів. Великий рух східних народів на Захід триває. Московія теж не пасе задніх. Державні кордони поки що не змінилися, та хто наважиться ствердити, що так буде й надалі? Короля Олелька Другого вже давно немає на цьому світі. Чи з'явиться в досяжному майбутньому його леґітимний наступник, який, прочитавши «Московіаду», очолить чергове українське народне рушення і приєднає нарешті Україну до євроспільноти? Чи все-таки доведеться троянцям ХХІ сторіччя недобитим кошем переселятися до благословенної Італії, покинувши навіки рідні чорноземи? З «Перверзією», як з новою «Енеїдою». У видання увійшли одні з найвідоміших прозових творів автора – «Московіада» і «Перверзія».

   Андрухович Ю. І. Книга відгуків [Текст] : вірші, есеї, романи / Ю. І. Андрухович. - Івано-Франківськ : ЛІлея-НВ, 2008. - 520 с.

   Книжка має не мало-небагато, а 520 сторінок і вміщує в собі як прозу, так і поезію. До збірки ввійшли тільки кращі твори з творчості Андруховича. Це ранні вірші зі збірки «Небо і площі» та «Середмістя», есеї з «Дезорієнтації на місцевості» та «Центрально-східної ревізії», романи «Рекреації», «12 обручів» та інші твори.    Андрухович Ю. І. Таємниця [Текст] : замість роману / Ю. І. Андрухович. - Харків : Фоліо, 2013. - 352 с.

   Цей роман написаний в жанрі, який сам автор називає "Замість роману". Кожного з семи днів, проведених у відвертих розмовах із німецьким журналістом, автор сам переживав добрячий шмат свого життя. Після таємничої загибелі журналіста в руках письменника опинилися диктофонні записи цих розповідей про найпотаємніше… Із них виринув герой книги, який здатен щиро кохати,захоплюватися геніальним і геніями.   Андрухович Ю. І. Тут похований Фантомас [Текст] : вибрані ТСН-ки 2010-2014 рр. / Ю. І. Андрухович. - Брустурів : Дискурсус, 2015. - 232 с. - (Графіті).

   ТСН-ки – це колонки, із якими Юрій Андрухович раз на тиждень виступає на сайті tsn.ua «Телевізійної служби новин» Каналу «1+1». Починаючи з грудня 2010 року, він опублікував їх уже близько двох сотень. До вашої уваги – своєрідне вибране з цих щотижневих записів, розташованих у суворо хронологічній послідовності. Готуючи цю збірку, автор свідомо не вносив змістових коректив, але вважав за доцільне вказати точну дату кожної публікації. Дати тут є не тільки каркасом, але й значною мірою орієнтиром.   Андрухович Ю. І. Коханці Юстиції [Текст] : параісторичний роман у восьми з половиною серіях / Ю. І. Андрухович. - Чернівці : Meridian Czernowitz, 2018. - 304 с.

   «Коханці юстиції» – паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно- стилістичною майстерністю об'єднуються в художню цілість. Це вісім з половиною оповідань, зв'язаних не сюжетно, а загальними настроєм і атмосферою. Читач побачить родинно-побутові та політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, ідейні зради та зради заради ідеї, не завжди справедливі, але часто  жахливі покарання. Більшість персонажів мають реальні прототипи, під час написанні автор ґрунтувався на архівних матеріалах. Книга має все, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасним коханцем примхливої Юстиції. Книга «Коханці Юстиції» буде цікава всім, хто ще не знайомий з творчістю Юрія Андруховича і тим, хто добре його знає, цінує і чекає на нові твори.


   Виставку підготували:

   Валентина Свириденко,
   завідуюча відділу обслуговування,

   Ольга Войтюк,
   бібліотекар
   центральної бібліотеки


   Філія №12
   Філія №12
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Моніторинг книжкових новинок

   Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі 2020 року.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трилери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр