Курков Андрій Юрійович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Курков Андрій Юрійович Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Курков Андрій Юрійович

   Андрій Курков – сучасний український письменник, журналіст, кіносценарист. Проте часто журналісти пишуть, що його романи популярніші в Європі, ніж в Україні.

   Народився 23 квітня 1961 року в селі Будогощ Ленінградської області, у родині військового льотчика. З раннього дитинства живе у Києві.

   У 1997 році Андрій Курков увійшов у трійку кращих європейських сценаристів. За його сценаріями знято більше двох десятків художніх та документальних фільмів.

   У 1988 році одружився у Лондоні з Елізабет Шар. Став членом англійського Пен-клубу – найпрестижнішого клубу письменників у світі. З 2018 року – президент Українського ПЕН.

   Здобув популярність після виходу книги «Пікнік на льоду», яка у 1999 році увійшла до десятки найпопулярніших бестселерів Європи. В Україні книгу продано накладом у 150 тисяч примірників. В україномовному варіанті книга має назву «Смерть чужого». На честь цього роману назвався Британський рок-гурт «Death And The Penguin».

   У 2012 році Андрій Курков нагороджений відзнакою «Золотий письменник України». Його твори перекладені на англійську, німецьку, французьку, іспанську, голландську, турецьку та інші мови, а сам автор вільно володіє сімома мовами.


   Курков А. Ю. Бікфордів світ : роман  / А. Ю. Курков ; пер. з рос. В. С. Бойко ; худож.-оформ. О. М. Іванова. –  Харків : Фоліо, 2013. – 378 с.

   «Бікфордів світ» – це дуже серйозна та дуже сумна казка, сюжет якої складно переказати. Головні її теми – пам'ять і страх. Пам'ять про дитинство, розчарування у реальному світі, побоювання будь-яких змін, відсутність бажань, комплекс провини і безсилля перед життям. Роман жорсткий, абсурдний, проте цілком логічний. Ми всі прив'язані до бікфордового шнура в цьому вибуховому світі й тягнемо його за собою все життя.


   Курков А. Ю. География одиночного выстрела : трилогия. Кн. 1. Сказание об истинно народном контроле / А. Ю. Курков ; худож.-оформ. И. В. Осипов. – Харьков : Фолио, 2013.  – 413 с.
    
   Трилогія «Географія одиночного пострілу» складається з трьох романів: «Сказання про істинно народному контролері», «Доля папуги» і «Куля знайшла героя», написаних в жанрі фантастичного реалізму.
   В якійсь радянській віртуальної реальності живуть, працюють, героїчно б'ються, долають труднощі військового часу історичні та антиісторичні герої: народний контролер Добринін, ангел, урку-Ємець Ваплахов, папуга-декламатор Кузьма ...
   А по фантастичній Радянській країні літає куля і ніяк не може знайти героя або праведника, смерть якого припинить всі війни на землі ...
   У трилогії, наповненою пригодами, чорним і світлим гумором, фантастикою і загадками, читачеві багато видасться до болю і сміху знайомим. За великим рахунком, «Географія одиночного пострілу» - це своєрідний підручник радянської історії, який набагато цікавіше традиційних посібників.

   Курков А. Ю. Гра у відрізаний палець : роман  / А. Ю. Курков ; пер. з рос. В. М. Верховня ; худож.-оформ. І. В. Осіпов. – Харків : Фоліо, 2014. – 537 с. 
    
   1997 рік... У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці... Розслідувати цю незвичайну справу доручено молодому лейтенанту міліції Віктору Слуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським – колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України та Росії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ. Не раз піддаючи своє життя смертельній небезпеці, Віктор і Нік не відразу усвідомлюють, що вони всього лише пішаки в цій грі...

   Курков А. Ю. Добрий ангел смерті : роман / А. Ю. Курков ; пер. з рос. В. С. Бойка ; худож.-оформ. І. В. Осіпов. – Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2020. – 377 с. 
    
   До рук головного героя гостросюжетногого роману А.Куркова  Миколи Сотникова потрапляють якісь таємничі документи. Ховаючись від людей, які будь-що хочуть заволодіти документами, він вирушає в подорож до Каспійського моря. Поїздка виявляється дуже ризикованою і кардинально змінює життя героя.

   Курков А. Ю. Закон улитки : роман / А. Ю. Курков. – Харьков : Фолио, 2008. – 410 с. 
    
   «Закон равлика» – це продовження роману-бестселера «Пікнік на льоду». Головний герой книги після пережитих ним життєвих перипетій винаходить для себе Закон. Він розуміє, що кожен в цьому житті всього лише равлик без панцира, якого в будь-який момент може розчавити черевик, що проходить повз. І всі неприємності в житті - це просто покарання, за порушення цього Закону. 

   Курков А. Ю. Ключі Марії : роман / А. Ю. Курков, Ю. П. Винничук. – Харків : Фоліо, 2020. – 571 с.

   Подіі? у новому романі Андрія Куркова та Юрія Винничука розгортаються одразу в трьох сюжетних зрізах: Хрестовий похід 1111 року, описаний у Хроніці лицаря Ольгерда з Галича, початок Другоі? світовоі? у Львові та Кракові, а також сучаснии? період. Хто така Діва, і чому на неі? полюють декілька століть поспіль, ким насправді є чорнии? археолог Олег, і головне –куди ведуть двері, які можна відчинити ключами Маріі?? Про це дізнаєтеся зі сторінок одного з наи?більш очікуваних романів сучасноі? украі?нськоі? літератури останніх років.


   Курков А. Ю. Казки про пилососика Гошу. Школа котоповітроплавання : для дітей дошк. і мол. шк. віку / А. Ю. Курков ; пер. з рос.: О. Ломаки, В. Бойка ; худож.: А. і Г. Хмель, Д. Вернова. – Харків : Фоліо, 2020. – 95 с. : іл. – (Дитячий світ). 
    
   Із цієї веселої і доброї книжки відомого письменника Андрія Куркова маленькі читачі дізнаються цікаві історії про пилососика Гошу – про те, як він потоваришував з дідком-Пиловичком і як вони разом пропилювали квартиру, про знайомство Гоші з Діркою-В-Стелі й Телефункеном і про те, як закінчилося абрикосово-повидлове свято. А у «Школі котоповітроплавання» йдеться про кота Орлова, який навчав кошенят літати; про дивовижні пригоди учнів цієї школи та про дружбу кошеняти Васька Утюгова з цуценям Рудьком.

   Курков А. Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса : роман / А. Ю. Курков ; пер. з рос. В. С. Бойко. – Харків : Фоліо, 2012. – 442 с. 
    
   Роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», це твір де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом. Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили... американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися...

   Курков А. Ю. Пикник на льду : роман / А. Ю. Курков. – Харьков : Фолио, 2001. – 318 с. – (Кобра).

   Журналіст Віктор Золотарьов отримує незвичайне завдання від великої газети: писати некрологи на видних впливових людей, хоча всі вони поки ще живі. Поступово він розуміє, що став учасником великої гри тіньових структур, вийти з якої живим виявляється майже нереальним завданням. Роман став першою книгою автора з СНД, що потрапила в десятку кращих європейських бестселерів.


   Курков А. Ю. Последняя любовь президента : роман / Андрей Курков. – Харьков : Фолио, 2009. – 510 с. 
    
   «Последняя любовь президента» – майже детективна історія, що трапилася з людиною, яка прийшла на вершину влади та розрахувалася за це своїм серцем, в прямому та переносному сенсі. У президента чуже серце, і  це серце можна зупинити в будь-яку хвилину. Хто за цим стоїть і кому це вигідно? І що може врятувати президента і повернути йому здатність відчувати і любити?

   Курков А. Ю. Приятель покойника : романы / А. Ю. Курков. – Харьков : Фолио, 2008. – 251 с.
    
   У першому – «Приятель небіжчика» – головний герой шукає найманого вбивцю, щоб замовити... власне вбивство. Здавалося б, все передбачено. Та наслідки його рішення виявилися драматичними і несподіваними (а інакше у Куркова й не буває).

   Курков А. Ю. Сады господина Мичурина : роман / А. Ю. Курков. – Харьков : Фолио, 2002. – 317 с. – (Настоящее).
    
   Автор не ставив ціль проаналізувати цінність наукового спадку великого селекціонера. Він намагається пожвавити легенду, що відбулася в 30-ті роки, за допомогою якої американці хотіли купувати садидів Мічурина разом із землею та господарськими будівлями, переслати в США та розміщувати їх на островах у стратегічно важливих районах океану ... Як завжди в романе багато іронії, несподіванихх сюжетних поворотів, кохання … 

   Курков А. Ю. Садівник з Очакова : роман / А. Ю. Курков ; пер. з рос. Т. Наумко ; худож.-оформ. Ю. Романіка. – Харків : Фоліо, 2020. – 249 с. – (Зібрання творів Андрія Куркова). 
    
   Непомітна, на перший погляд, татуїровка на плечі одного з героїв роману «Садовник з Очакова» приводить до розгадки таємниці, яка більш, ніж півстоліття зберігає будинок в Очакові. І варто 30-річному Ігорю одягнути виявлену там стару міліцейську форму, як форма перестає бути старою і він опиняється в Очакове, в 1957 році, де його чекають несподіванки з минулого ...

   Курков А. Ю. Сірі бджоли : роман / А. Ю. Курков ; пер. з рос. К. П. Ісаєнко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 300 с. 
    
   У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє – пенсіонер сорока дев'яти років Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого – сепаратисти. Головна турбота Сергійовича - як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл - всі шість вуликів. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни. Зібравшись у дорогу, бджоляр і сам поки не уявляє, які випробування чекають на нього і на його бджіл. Після не зовсім вдалої зупинки біля Запоріжжя він вирішує їхати з бджолами до Криму, до татарина, з яким познайомився понад двадцять років тому на з'їзді бджолярів. Він навіть уявити собі не може, що літо, проведене в Криму, навчить його не довіряти не тільки людям, а й власним бджолам. 

   Курков А. Ю. Шенгенська історія : пер. з рос. / А. Ю. Курков. – Харків : Фоліо, 2017. – 715 с. : іл.
    
   21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рок-фестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати 2010402637
   «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида і Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас – до Італії. Вони не знали і навіть припустити не могли, чим їм доведеться там займатися. Вони довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. Вони були молоді й самовпевнені. І поки вони сиділи за столом і очікували на «шенгенську північ», далеко від Пієнагаліса до шлагбаума, який перекриває дорогу на литовсько-польському кордоні, підійшов старий з дерев'яною ногою, який знав Європу як свої п'ять пальців. Він дочекався півночі і, як тільки прикордонники підняли назавжди смугастий шлагбаум, став першим литовцем, який перейшов кордон без пред'явлення паспорта. Перед ним теж лежала далека дорога, а в схованці його дерев'яної ноги вирушили в подорож разом зі своїм власником шість його паспортів. І всі на одне ім'я – Кукутіс...
    

   Курков А. Ю. Щоденник Майдану та війни / А. Ю. Курков ; пер. з рос. В. С. Бойка ; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2018. – 330 с. : іл.
    
   «Щоденник Майдану та Війни» – це перевидання книги «Щоденник Майдану», що 2015 року вийшла у видавництві «Фоліо». Це не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований багатьма мовами – англійською, німецькою, французькою, японською та іншими.

   Виставку підготували:

   Валентина Свириденко,
   завідуюча відділом обслуговування,

   Галина Єсюніна,
   завідуюча відділом ІТ та ЕР
   центральної бібліотеки


   Філія №8
   Філія №8
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Новинки для читання

   Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трилери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр