Брати Капранови – майстри слова Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Брати Капранови – майстри слова Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
      Наша Україна
      Наше місто
      Літературна світлиця
      БібліоЖиття
      Фотогалерея
      Відеогалерея
      Проєкти та програми
      Контакти
      Карта сайту




      Пошук по сайту

       

      Хмельницька міська рада

       
        Головна » Віртуальні виставки
      Брати Капранови – майстри слова

      Капранов Дмитро Віталійович та Капранов Віталій Віталійович народилися 24 липня 1967 року у молдовському місті Дубоссари. Своєю батьківщиною вважають Очаків Миколаївської області, оскільки там вони виросли і у 1984 році закінчили середню школу. Крім загальноосвітньої, навчалися у спортивній та музичній школах.

      Вищу освіту здобували в Уральському політехнічному та Московському енергетичному інститутах за фахом «Технічна кібернетика».

      У 1988 році брати одружилися з сестрами-близнючками і переїхали до Москви. Працюючи у фармацевтичному та виноробному бізнесі, набули досвіду керівної роботи.

      На початку 90-хроків, коли у Москві організувався потужний український діаспорний рух, Капранови видавали московську-українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати першу книжку «Кобзар 2000», над якою працювали близько десяти років, завершивши її написання уже в Києві, куди переїхали 1998 року.

      Каталог книжок поштою «Книгоноша», який у 1998 році налічував лише 600 назв книжок українською мовою, став першим книжковим проєктом братів.

      1999 року разом із телеканалом «1+1» та шоколадом «Корона» Дмитро та Віталій організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай», переможцем якого став роман Василя Шкляра «Ключ».

      2000-го року запрацювало їхнє видавництво «Зелений пес», якеє одним із лідерів на ринку художньої літератури.

      2001 року вийшов «Кобзар 2000» з ілюстраціями Владислава Єрка. Роман мав схвальні відгуки і перевидавався вже 4 рази.

      Восени 2004 року вийшов друком другий роман – «Приворотне зілля».

      2006 року читачі побачили третій роман «Розмір має значення».

      2007 року письменники видали книгу своїх статей «Закон Братів Капранових».

      Рік за роком з'являються нові твори: збірка оповідань для дітей «Зоряний вуйко» (2009); романи «Кобзар 2000 + Нові розділи + Найновіші розділи» (2010), «Щоденник моєї секретарки» (2011); книга «Мальована історія Незалежної України» (2013); збірка оповідань «Веселих свят!» (2014); романи «Забудь – річка» (2016),  «Справа Сивого» (2018), «Паперові солдати» (2019), «Рута» (2020).

      Із 2019 року брати на YouTube каналі публікують відеоматеріали про нашу історію, найпопулярнішим серед яких є «Історія України за 10 хвилин / Українська історія / History of Ukraine».

      Паралельно з літературною, видавничою, торговельною та громадською діяльністю Капранови пишуть публіцистику та друкуються в українських ЗМІ.

        

      Капранов В. Паперові солдати [Текст] : роман / В. В. Капранов, Д. В. Капранов. - Київ : Нора-Друк, 2019. - 224 с.

      Двоє молодих художників зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них – Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий – Ніл Хасевич, молодий волинянин, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Доля готує їм багато випробувань, але вони про це поки що не знають…

      Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА. Історія ґрунтується на реальних подіях.



      Капранов Д. Історія нашої Церкви [Текст] / Д. В. Капранов, В. В. Капранов ; наук. ред. В. Клос ; худ. О. Костенко. - Київ : Зелений Пес : Гамазин, 2018. - 80 с. : іл.

      Брати Капранови знамениті своїм вмінням розповідати просто і цікаво про найскладніші речі. Тому з цієї тоненької книжечки ви довідаєтеся не лише про карколомні пригоди, таємні змови та підступні інтриги, які супроводжували розвиток Української Церкви, але й дізнаєтеся про те, хто навчив Україну читати, друкувати книжки та завів у нас бібліотеки, хто склав першу абетку та привіз до Києва перший телескоп, чому в українських храмах так гарно співають – і багато іншого, прецікавого та надзвичайно потрібного кожному українцю.



      Капранов В. Мальована історія Незалежності України [Текст] / В. В. Капранов, Д. В. Капранов ; [худож.: Ю. Журавель, О. Костенко, Ю. Васін]. - Київ : Зелений Пес : Гамазин, 2018. - 80 с. : іл., мапи.

      Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.

      Люди споконвіку цікавилися минулим. Монах Нестор, наприклад, вивчав записи своїх попередників і писав «Повість минулих літ», а архимандрит Петро Могила розкопував руїни Десятинної церкви. Історія та археологія завжди ідуть поруч, даруючи нам знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. І допомагають знайти відповідь на питання – навіщо ми є на цій землі. Бо сучасне виростає з минулого. Так само, як і ми продовжимо своє життя у наступних поколіннях.



      Капранов В. Справа Сивого [Текст] : роман / В. В. Капранов, Д. В. Капранов. - Київ : Нора-Друк, 2018. - 288 с.

      Любов. Історія. Злочин. Ось три кити, на яких тримається література. І всі ці кити присутні у новому романі Братів Капранових «Справа Сивого». У Дніпропетровську діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним – старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Він береться до справи і…

      Ну і, звісно, книжка базується на реальних подіях, так що шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби – усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами.



      Капранов Д. Майдан. Таємні файли [Текст] / Д. В. Капранов, В. В. Капранов. - Київ : Нора-Друк, 2017. - 320 с.

      Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.



      Капранов В. Щоденник моєї секретарки [Текст] / В. В. Капранов, Д. В. Капранов. - Київ : Гамазин, 2016. - 400 с.

      Головний герой «Щоденника моєї секретарки», типовий київський бізнесмен, який має дружину, коханку, багато справ та секретарку в офісі, одного разу потрапляє у халепу – американський громадянин приносить йому хабара у розмірі 200 тисяч доларів і залишає на порозі. А халепа полягає в тому, що на перший погляд нічого не заважає взяти ці гроші – тільки чуйка. І досвід реального бізнес-життя з його кидками та провокаціями. І секретарка, яка пише щоденник у журналі передачі справ. І знайомий геренал СБУ, і політичні хмари, що згущаються на обрії.



      Капранов В. Забудь-річка [Текст] : роман / В. В. Капранов, Д. В. Капранов. - Київ : Нора-Друк, 2016. - 544 с. - (Читацький клуб).

      Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.

      Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

      Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.



      Капранов. Веселих свят! [Текст] : український рік / В. В. Капранов, Д. В. Капранов ; упоряд.: Я. Музиченко, Я. Левчук ; худож. О. Костенко [та ін.]. - Київ : Зелений Пес : Гамазин, 2014. - 104 с. : іл.

      У книзі зібрано пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки, прикмети, рукомесло – усе, що робить святкові дні особливими й пам'ятними. Християнські та дохристиянські традиції тісно переплелися у свідомості українців та зіткали єдине полотно національного святкового календаря. Тому ми побудували розповідь без акценту на суто народних або релігійних особливостях. Кожна з українських земель має власні, неповторні традиції. Тому, у річищі загальних звичаїв, ми не забули й про місцеві особливості. Сподіваємося, що читачі збагатять подані нами відомості місцевим святковим досвідом.

      У книзі ви знайдете все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, рукомесло зі схемами, і до того ж, багато малюнків та іншої корисної інформації.



      V. I. P. [Текст] : іронічна поезія / В. В. Капранов [та ін.]. - Київ : Гамазин, 2012. - 88 с.

      Десант зірок української іронічної поезії у збірці V. I. P. До збірки увійшли також іронічні вірші братів Капранових.



      Капранов В. Нові розділи до Кобзаря 2000 [Текст] : роман / В. В. Капранов, Д. В. Капранов. - Київ : Гамазин, 2008. - 272 с.

      Автори твердять: всі історії у книзі є правдивими. Не вірите – перевірте. Карпатські мольфари, будівельна, медична, вітрильна магія, ну і, зрозуміло, людські почуття – ось що стало предметом вивчення авторів. Бо людина завжди лишається людиною  де б вона небула. Так вважають Брати Капранови і саме тому до своєї знаменитої книжки «Кобзар 2000» вони написали «Нові розділи».


        

      Виставку підготували:

      Валентина Свириденко,
      завідуюча відділу обслуговування,

      Ольга Войтюк,
      бібліотекар
      центральної публічної бібліотеки


      Філія №13
      Філія №13
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Електронний каталог
      • Меню для книгоманів
      • Зростаємо професійно
      • Мистецька вітальня
      • Наші видання
      • Послуги ЦБС
      Новинки у світі літератури

      Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади одержали 347 новесеньких книг! Для читачів бібліотек видання придбало місто.

      Багато цікавих видань нещодавно надійшло й від дарувальників — користувачів та авторів. 

      Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
      детективи
      драми
      казки
      комедії
      легенди
      ліричні вірші
      пригоди
      трилери
      фентезі
      інше

      Слідкуйте за нами у
      соціальних мережах






      © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
         Офіційний сайт
      Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
      www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр