Люко Дашвар Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Люко Дашвар Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Люко Дашвар

   Хіба життя – боротьба? Життя – радість.
   Ні з ким боротися не треба. Узагалі. Тільки із собою.
   Себе знайти, на тому й заспокоїти, не зрадити.                            

   Люко Дашвар – літературний псевдонім журналістки та кіносценаристки Ірини Чернової. Такий незвичайний псевдонім письменниця вигадала, зібравши до купи букви та склади імен дорогих для неї людей. Її творчість – унікальне явище сучасної української літератури, це бездоганно вимальовані сцени й образи, цікавий сюжет, самобутній стиль розповіді, щедро розбавлений суржиком, жаргонізмами й місцевим діалектом.

   Ірина Чернова народилася 3 жовтня 1957 року в Херсоні. У школу пішла у 8 років.  Вірші та оповідання почала писати ще у школі. Здобула дві вищі освіти: Одеський інститут легкої промисловості (бакалавр за спеціальністю «інженер-механік») та Академія державного управління при Президентові України (магістр за спеціальністю «державне управління»). Здобувши вищу технічну освіту, працювала за інженерною спеціальністю, вийшла заміж, народила дітей. Потім працювала обліковцем листів у газеті, де у 1986 році розпочала  журналістську кар'єру. Через півроку Ірина стала заступником головного редактора газети, а із1991 року – головним редактором херсонської молодіжної газети.

   Із 2001 року Ірина Чернова – головний редактор газети «Селянська зоря». Деякий час працювала журналістом і редактором жіночих журналів. Згодом закінчила курси сценарної майстерності голлівудського професора Річарда Креволіна. Письменниця також навчалася у школі практичної журналістики та на курсах з нейролінгвістичного програмування.

   Із 2006 року почала займатися тільки літературною та сценаристською діяльністю: українською писала романи, а російською – кіносценарії.

   Перший роман Люко Дашвар «Село не люди» став лауреатом премії конкурсу «Коронація слова 2007». Наступний роман «Молоко з кров`ю» (або «Примха») став дипломантом «Коронація слова 2008» та переможцем конкурсу «Книжка року БІ-БІ-СІ 2008». Роман «Рай. Центр» став дипломантом конкурсу «Коронація слова 2009» у категорії «Вибір видавців».

   У 2010 вийшов роман «Мати все». У період з 2011 по 2012 роки авторка презентує трилогію «Биті є». У 2013 році вийшов восьмий роман письменниці «На запах м'яса». У 2015 році  Люко Дашвар видала роман «ПоКров». Роман «Ініціація» вийшов у 2018 році. У 2020 році з'явився роман «#галябезголови», а у 2021 році  роман «Село не люди2. Добити свідка». Люко Дашвар називають «найтиражованішою письменницею країни». Вона отримала відзнаку «Золотий письменник України», що надається авторам, чиї продажі перевищують сто тисяч примірників. Більшість її романів перевидавалися декілька разів і стали бестселерами.

    

   Дашвар Л. Село не люди. Добити свідка [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 448 с.

   Чотирнадцять років тому через інтриги і жадібність сільського магната Івана Залусківського згоріла Шанівка, постраждали селяни, та найбільше – Катерина, яка втратила всіх, кого любила. Чотирнадцять років Залусківський і Катерина не бачилися. Поки він багатів та міцнів, дівчина поступово втрачала свій особливий дар передбачення. І так би їхні дороги розійшлися назавжди. Якби одного дня на занедбаному шанівському обійсті школярка Стаська не знайшла... труп чоловіка.   Дашвар Л. #Галябезголови [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 400 с.

   Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..   Дашвар Л. Ініціація [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 416 с.

   Стара Костомарова не пам'ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні рієлтори» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було...

   Тим часом у Києві одна дівчина потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі – зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями, і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу... От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них – хоче він того чи ні – пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною...   Дашвар Л. Покров [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 384 с. –

   Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар'яна не звертає уваги на це – усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», – сказав він. І від того стало так солодко...

   Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша – спадкоємців величезного статку...

   Звідки ж Мар'яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття...   Дашвар Л. На запах м'яса [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 368 с. : іл.

   На хуторі з'являється тендітна міська дівчина Майя. Навіщо вона тут? Невже міська повія приїхала сюди зваблювати чоловіків? Так вважає місцева красуня Тоня.

   Чи вона втекла від одного кохання у пошуках іншого? Адже майстер на всі руки Толя прикипів до неї всім серцем! А може, вона відьма, бо розорила гніздо крука й випила яйця?

   Майя ховається від світу зі своєю страшною таємницею. Чи зможе хтось розгадати її?   Дашвар Л. Биті є. Гоцик [Текст]. Кн. 3 / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 272 с. : іл.

   Гоцик точно знав – Люба померла. Та хлопець вірив, що варто лише захотіти, і він зможе все. Пошуки сенсу життя і матері, яка батрачила десь в Італії, привели його до чужої країни. Дивний хлопець Ілія став його супутником в мандрах: підступним другом і вірним ворогом. З його допомогою Гоцик заволодів казковим скарбом і чарівною дівчиною. Хлопцеві доведеться витримати жорстоке випробування його людської гідності, дружби та кохання. Чи зможе Гоцик встояти перед спокусами?   Дашвар Л. Биті є. Макс [Текст]. Кн. 2 / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 288 с. : іл.

   Кохання до Люби перевернуло життя Макса. Але дівчина зникла, і в душі хлопця ятриться кривава рана. Хто винен у цьому? Батьки? Кохана? Він теж хоче зникнути, аби знову з`явитися іншим, сильним. І опиняється в глухому лісі без води, їжі. Тут він відкриває нові, темні та жахливі, грані своєї душі... Уникнувши пазурів смерті, Макс зустрічає дівчину. Це шанс почати життя спочатку, але... Чи вийде він переможцем у двобої із самим собою?   Дашвар Л. Биті є. Макар [Текст]. Кн.1 / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. - 288 с.

   Красиве життя, про яке Макар мріяв зі студенства, йому не належить: машина службова, квартира чужа, гроші остогидлої коханки... Колись омріяний капітал штовхнув його в обійми впливової Марти – тоді він зробив свій перший крок угору... сходами, що ведуть униз. Він зрозумів це, коли закохався. Його побудоване на брехні щастя виявилося крикхішим за картковий будинок, а його план повернення втраченого загрожує занапастити ще кілька життів...   Дашвар Л. РАЙ.центр [Текст] / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. - 272 с.

   Чи можна, не зрадивши себе,досягти успіху? Чи можна здійснити мрію, не втративши гідність? Студентка Люба була впевнена, що вона це зможе, аджевона навчається, працює… Але несподівано перед дівчиною постає вибір – залишатися бідною гордою і самотньою чи бути поруч з коханим хлопцем…    Дашвар Л. Мати все [Текст] / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. - 336 с.

   В основі сюжету книги,заплутані відносини однієї зовні цілком щасливої та безтурботної сім'ї. Здавалося б, професорській доньці Лідочці Вербицькій пощастило: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, грошей вдосталь, але це лише верхній оманливий шар, насправді у кожного з героїв чимало скелетів сховано у шафах.    Дашвар Л. Молоко з кров'ю [Текст] / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2008. - 272 с. : іл.

   Яке то щастя – зустріти свою половинку і покохати! Першій красуні на селі Марусі-румунці до пари став Льошка – розумний, красивий, успішний, – то й жити б їм як королям. І яке їй діло до сусіда, хирлявого рудого Стьопки-німця в поламаних окулярах? От тільки чомусь щоночі йде він до бузкового куща біля Марусиної хати, і щоночі вона відчинає вікно…   Дашвар Л. Село не люди [Текст] / Л. Дашвар. - Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 270 с.

   «Село не люди» – перший роман письменниці, виданий у 2007 році. У ньому через низку лихоліть 13-літньої Катерини показується життя людей депресивного українського села. Головна героїня роману – молода дівчина Катерина, яка своєю невинністю наразилася на сільський самосуд, від чого була змушена втекти до міста. Чи знайде вона своє щастя? Чи вистоїть під жорстокими ударами долі?

   Виставку підготували:

   Валентина Свириденко,
   завідуюча відділу обслуговування,

   Ольга Войтюк,
   бібліотекар
   центральної публічної бібліотеки


   Філія №2
   Філія №2
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Книг багато не буває

   Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трилери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр