Максим Кідрук Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Максим Кідрук Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
   Наша Україна
   Наше місто
   Літературна світлиця
   БібліоЖиття
   Фотогалерея
   Відеогалерея
   Проєкти та програми
   Контакти
   Карта сайту
   Пошук по сайту

    

   Хмельницька міська рада

    
     Головна » Віртуальні виставки
   Максим Кідрук

   «Під час мандрів більше ніщо не належить тобі. Ніщо, крім найважливішого, – неба, повітря, шепоту вітру над головою та твоїх думок».

   Максим Кідрук — письменник-фантаст, видавець і популяризатор науки, перший автор українського технотрилеру, мандрівник. Під час подорожей написав сім тревелогів країн з цікавою архітектурою та неповторним колоритом.

   Максим Іванович Кідрук народився 1 квітня 1984 року в селищі Володимирець Рівненської області. У 1989 році родина переїхала до Рівного. Навчався у фізико-математичному класі з поглибленим вивченням іноземної мови. У 2001 році закінчив школу із золотою медаллю. Того ж року вступив на механіко-енергетичний факультет Рівненського університету водного господарства. На другому курсі самостійно освоїв програмування. На третьому курсі Максим почав працювати програмістом, займався розробкою CAD-систем.

   У 2005 році Кідрук переїхав до Києва, оскільки вступив до аспірантури КПІ на теплоенергетичний факультет. У 2007 році виграв грант на навчання за кордоном. У 2008 році вступив до аспірантури Королівського технологічного інституту у Стокгольмі. Наукового ступеня у Швеції не отримав через те, що покинув аспірантуру, вирішивши стати професійним письменником. Мандруючи, Максим відвідав понад 35 країн. Майбутній письменник спочатку подорожував Європою. Упродовж 2007—2008 р.р. побував у Фінляндії, Норвегії, Італії, Франції, у Балтійських країнах.

   Улітку 2008 року Кідрук вирушає у тривалу подорож Мексикою. Результатом поїздки стала книга «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», яка у 2009 здобула ІІ премію на конкурсі «Коронація слова».

   Улітку 2009 року мандрує до Південної Америки (Еквадор, Перу, Чилі) та острова Пасхи, де Макс Кідрук став першим офіційно зареєстрованим українцем. На основі цієї поїздки було написано двотомну книгу «Подорож на Пуп Землі», яка вийшла друком у 2010 році. Того ж року виходять «Мексиканські хроніки».

   Пізніше Кідрук вирушає до Пантаналу в Бразилії. Ця мандрівка лягла в основу книги «Любов і піраньї», яка створена на основі реальної історії не дуже вдалого кохання, що стало приводом для вдалої мандрівки безлюдною та дикою країною ягуарів.

   Зимою 2010–2011 р.р. Кідрук мандрував країнами Близького Сходу (Ліван, Сирія, Йорданія та Єгипет). Цілий місяць провів у пустелі Сахара, відвідавши всі  оази: Дахла, Аль-Харґа, Фарафра, Бахарія та Сива. На початку лютого, повернувшись із Сахари, письменник став свідком єгипетської революції.

   У квітні 2011 року Кідрук вирушив до Нової Зеландії в рамках акції «На Зеландію!», організованою разом із Сергієм Притулою.

   У грудні 2011 — лютому 2012 р.р. мандрував Намібією та Анголою.

   На початку 2012 року Кідрук заявив про завершення роботи над першим українським технотриллером «Бот», який за десять років витримав дев'ять перевидань, востаннє був додрукований на початку 2023-го.

   У вересні 2013 року з'явився технотрилер «Твердиня».

   У квітні 2014 року вийшла автобіографічна книжка «На Зеландію!», у якій Максим Кідрук змалював свої враження від подорожей Сахарою і єгипетської революції в Каїрі, історії в аеропорту Дамаска та помсту в рамках акції «На Зеландію!».

   Восени 2014 року вийшов друком трилер «Жорстоке небо» — роман-катастрофа з елементами детективу, який автор характеризує як перший український роман про українську авіацію. У книзі – драматична історія, частково заснована на реальних подіях, про розслідування авіакатастрофи українського літака у Франції.

   У квітні 2015 року на замовлення польського видавництва Akurat з'явилася публіцистична книга «Ja, Ukrainiec». У ній аналізується історія відносин України та Росії від визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького до Євромайдану та війни на Сході.

   Протягом наступних років Кідрук поступово переходить від технотрилерів («Твердиня», «Жорстоке небо») до драматичних і психологічних романів. Книга «Зазирни у мої сни» (2016) та гостросоціальний роман «Де немає Бога» (2018) входили до короткого списку премії «Книга року BBC».

   2017-го Кідрук оголосив про масштабний презентаційний тур із новим на той час романом «Не озирайся і мовчи». Тур охопив 100 міст України, в яких було проведено майже 140 презентацій. Книга стала лонгселером, загальний наклад на початок 2023-го склав 49 тисяч примірників.

   Восени 2019-го виходить друком роман «Доки світло не згасне назавжди» з доповненою реальністю. Окрім інтерактивної обкладинки, до книги розроблено мобільний додаток, що містить додаткові сюжетні лінії, фотографії місць, в яких відбуваються події роману, щоденник однієї з героїнь, а також чат, у якому читач має змогу поспілкуватися з одним із персонажів.

   У 2022 році Макс Кідрук відкриває власне видавництво «Бородатий Тамарин».

   1 січня 2023-го у видавництві вийшов друком роман Кідрука «Колонія», перший із фантастичного циклу «Нові Темні Віки». Цикл присвячений колонізації Марса, стосункам між Землею-метрополією і Марсом-домініоном, а також політичним та екологічним проблем на Землі у ХХII столітті.  Вихід другої книги циклу  «Колапс» заплановано на 2026-ий рік.

   Кідрук захоплюється авіацією та американським футболом, є фанатом рок-гурту «Iron Maiden». Проживає в Рівному.

   Макс Кідрук розповідає, що не полюбляє сумних, трагічних творів, книжок, які пригнічують, бо «життя й без того не солодке…».

     

   Бот. Атакамська криза: роман / М. Кідрук. – Харків: Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 544 с.

   Якби київський програміст Тимур устиг прочитати лист із попередженням від незнайомки, то не став би вбивцею мимоволі, тікаючи від хлопчиків-ботів із кривавими очима. Не він випустив джина з пляшки в чилійській пустелі, та й узагалі не дуже знався на нанотехнологіях і заборонених експериментах над людьми... Просто, коли ти вмієш дуже добре виконувати свою роботу, чекай, що хтось неодмінно тебе використає. І ти виявиш у собі те, про що досі не здогадувався…


   Кідрук М. Де немає Бога : роман / М. Кідрук. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 480 с. : іл.

   Рейс 341. Пасажири займають свої місця. Жінки, чоловіки, діти заповнюють салон. Кожен думає про своє, трошки хвилюється, трошки боїться. Українка Анна згадує чоловіка-атовця, а росіянин Єгор - коханку, одну із жертв збитого над Донбасом Boeing 777. Німецький депутат Олівер Моргенштерн міркує про політичну кар'єру, гравець Національної футбольної ліги Лоуренс Грейс згадує свої матчі. А мала Лейла просто радіє подорожі. Усі ці люди - незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них - рейс 341. Літак набирає висоту. За бортом уже починають розширюватися мікротріщини на обшивці. Пасажири ще кілька хвилин перебуватимуть в приємному незнанні, бо потім - літак розіб'ється. Він як мертвий птах лежатиме серед гірських хребтів. З нього вибиратимуться ті, хто вижив… Їм буде здаватися, що найгірше - позаду. Але насправді - все ще попереду. Тут, де вони опинилися, немає нічого, тільки холодні верхівки гір. Так, вони вижили під час катастрофи. Але чи зможуть зашитися людьми там, де немає навіть бога? Де кожен сам собі бог…


   Доки світло не згасне назавжди: роман / М. Кідрук. –Харків: Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. –560 с.

   Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися.

   Сестри Рута й Індія, попри незвичайні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з'являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.


   Кідрук М. Жорстоке небо: [пристебніть паси безпеки : роман] / М. Кідрук. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 608 с. : іл.

   В паризькому аеропорту сталася жахлива катастрофа. Літак, що впав, був розроблений і зібраний в Україні. Дочка авіаконструктора намагається розібратися в причинах аварії. Вона будь-що намагається дізнатися правду, незважаючи на те, до яких наслідків це може призвести.   Заради майбутнього: оповідання / М. Кідрук. – Харків: Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 304 с.

   «Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис. «Заради майбутнього» — це збірка різних історій. Ну, тобто реально різних. Більшість написано задовго до виходу книги, найдавніші — ще 2011-го, і лише три з десяти — «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» — опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах (і щось мені підказує, що мало хто з вас читав їх усі). У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань, на мою думку, якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже буде не збірка, а… Неважливо.
   Просто перегорніть першу сторінку і почніть. А я, поки ви читатимете, піду працювати над новим романом…», — Макс Кідрук

   Перелік оповідань, що ввійшли до книги: "Р61", "Знову і знову", "Трансфер", "Я полечу!", "Сюрприз", "Моя література", "Ельвіра", "Нічиї діти", "ДНК".   Кідрук М. Любов і піраньї : [роман] / М. Кідрук. – Київ : Нора-Друк, 2011. – 320 с. : іл.

   Будь-хто у житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою дівчиною та вирушивши у подорож Бразилією! Та цього разу у Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських «білих комірців», які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у Пантаналу більш екзотична, ніж пляжі Єгипту чи лижні траси Буковелі. І тепер найбезлюдніша у світі та водночас повна життям волога саванна щомиті насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями! І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою у житті! Бо ще є ті, для кого пригода — це нові мандри і нове кохання!


   На Зеландію!: роман / М. Кідрук. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 256 с.

   На початку лютого 2011 року радіостудія «The Rock FM» (Нова Зеландія) оголосила серед слухачів конкурс «Win a Ukrainian Wife» («Виграй українську дружину»). Студія зобов`язалась оплатити переможцю переліт і двотижневе перебування в Україні, а також надати необхідні кошти для того, щоб... порозважатися з нашими красунями. У відповідь Сергій Притула задумав акцію «На Зеландію!» і запропонував відрядити туди людину, яка популярно роз`яснить, що Україна — не бордель. Такою людиною і став Макс Кідрук.

   У книжці розповідається про його пригоди в революційному Каїрі, де над головою свистять гумові кулі й розсікають повітря F-16, про зустріч з корумпованими чиновниками в Дамаску, яка, на щастя, закінчилася добре, і про подорож до Нової Зеландії, де тепер точно знають, що Україна — це держава, яку варто шанувати.

   Кідрук М. Небратні : [Україна - Росія: енциклопедія протистояння] / М. Кідрук. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с. : іл.

   Авторський аналіз відносин України та Росії!

   Популярний письменник простежує відносини українського і російського народів, починаючи з часів Хмельниччини. Автор стверджує, що незалежність та свободу вибору народ повинен відстоювати сам, не сподіваючись на чиюсь допомогу.

   У творі М. Кідрук роздумує про історію виникнення слов'янських мов, русифікацію України, Будапештський меморандум 1994 року, газові війни 2004–2009 років, захоплення Криму росіянами, «сім'ю» Януковича, майдан 2013–2014 років, війну на сході України тощо.   Не озирайся і мовчи: роман / М. Кідрук. – Харків : Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 508 с.

   Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з'являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

   Життя сім'ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи.Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором'язливий — ідеальний об'єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.


   Кідрук М. Нові темні віки : роман. Книга 1. Колонія / М. Кідрук. - 5-те вид. – [Харків] : Бородатий Тамарин, 2023. – 904 с. : кольор. вкл.

   Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з'являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з'ясувати, що він таке і чи пов'язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.

   Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них — народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.

   «Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ?столітті. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.   Теорія неймовірності: сімдесят історій про все на світі / М. Кідрук. – [Харків]: Бородатий Тамарин : [Видавець Тетяна Кідрук], 2023. – 304 с.

   Чому ми старіємо? Чи правда, що більшість бактерій нешкідливі? Яка користь із мертвого восьминога у нічному клубі? Макс Кідрук відповідає на ці та інші запитання у своїй новій книзі.

   «Теорія неймовірності» створена на основі сценаріїв однойменного науково-популярного радіоблогу, випуски якого виходили в ефірі «Українського Радіо» у другій половині 2021-го. Книга містить сімдесят історій, які розвінчують розповсюджені міфи, а також пояснюють різноманітні технології, події та явища з погляду науки. Якими насправді були тиранозаври, чому не варто будувати сонячні електростанції в Сахарі, чи існують додаткові просторові виміри тощо. Всі ці історії прості та лаконічні, й водночас — вони вражають. Кожна відкриває щось нове — неймовірне та захопливе. Щось таке, чим можна похизуватися на побаченні або ж обговорити з друзями.

     

   Виставку підготувала:

   Ольга Войтюк,
   бібліотекар
   Центральної публічної бібліотеки


   Філія №14
   Філія №14
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Електронний каталог
   • Меню для книгоманів
   • Зростаємо професійно
   • Мистецька вітальня
   • Наші видання
   • Послуги ЦБС
   Моніторинг книжкових новинок

   Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі 2020 року.

   Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
   детективи
   драми
   казки
   комедії
   легенди
   ліричні вірші
   пригоди
   трилери
   фентезі
   інше

   Слідкуйте за нами у
   соціальних мережах


   © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
      Офіційний сайт
   Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
   www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр