Презентація живописних та декоративних робіт Наталі Головатенко та Тетяни Дягілєвої відбулася 23 лютого у читальній залі Центральної публічної бібліотеки. Пані Наталя та пані Тетяна переїхали на Хмельниччину (у м. Деражню) з Нікополя та Харкова через повномасштабне вторгнення окупантів. Наталя Головатенко — вже досить відома художниця, членкиня Нікопольської організації Національної спілки художників України, а от Тетяна Дягілєва нещодавно повернулась до творчості.
На виставці художниці представили створене. Це були натюрморти, пейзажі, прекрасні роботи з петриківського розпису та інші цікаві картини. У кожної роботи, як розповіли авторки, є своя історія, події, що перевтілювали ідеї в реалізовані витвори.
Знайомство, що відбулось між жінками через обставини повномасштабної війни, згодом переросло в дружбу. Зустріч надихнула пані Тетяну здійснити свою велику мрію — взятися за роботу над картинами. Обидві художниці вдячні долі, що вона їх звела.
На презентації авторки розказали, чим привабила їх Хмельниччина. Кажуть, тут зустріли близьких по духу людей, поруч з якими неможливо опускати руки, а хочеться творити, жити й рости. Особливо художниць захопили подільські вишивка та розпис.
Також чимало говорили про важливе — про народну єдність, яка є у людях, у самих українцях, у взаєморозумінні між нами. Якраз ця єдність і створює фундамент зберігати жагу до життя і попри всі біди продовжувати творити. Дуже влучно гості окреслили так зване «звільнення», про яке говорить окупант: «Так, тебе звільняють, звільняють від всього: від житла, від мрій… У тебе забирають здоров’я, все, що ти нажив…»
Нині в бібліотеці, домі книг, пані Тетяна поділилася, як із самого дитинства поринала в читання. І навіть досі книги її надихають, дають поштовх і знання, які потім можна застосовувати. Переселившись на Деражнянщину, вона шукала способи «не закиснути». Цими методами стало малювання, а ще написання поезій українською мовою, дещо з яких зачитала на зустрічі.
Мистецьку подію в бібліотеці відвідали студентська молодь, колеги авторок і, звісно ж, читачі книгозбірні. Спілкування виявилося дуже відкритим, щирим, пройнятим любов’ю до рідної країни та вдячністю її захисникам і захисницям. Доповнили захід виступом студентки Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В. І. Заремби Ельвіри Правденюк.
Виставка експонуватиметься в читальній залі в межах роботи Літературно-мистецької вітальні Центральної публічної бібліотеки. Запрошуємо відвідати та познайомитися з чудовими творами.
|