Цими днями в Україні святкуватимуть 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В усіх закладах культури та освіти готуються і проводяться різноманітні заходи, приурочені цій даті. Низку заходів провели і у бібліотеках Хмельницької міської ЦБС.
Жінки у житті Тараса Шевченка
Тарас Шевченко – один із улюблених поетів у всьому світі. Він об’єднав у собі найкращі якості геніального поета, талановитого художника, палкого патріота, незламного борця за найвищі людські ідеали, демократа-гуманіста. Неперевершеним у світі є його гуманізм щoдо жінки, матері, нареченої.
Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Тараса Шевченка, та далеко не завжди про них залишався слід у поезії, що дало деяким дослідникам можливість твердити, нібито жінки і кохання не відіграли значної ролі у житті та творчості Шевченка. Як часто буває з геніями, особистого щастя поет не мав. Його любовні поезії сумні, а подекуди й трагічні, як і доля самого автора. Він прагне особистого щастя, любові, присвячує коханню вірші, та все ж таки в його доробку переважають поезії, натхнення до написання яких пробудила любов до України.
"А все-таки її люблю,
Мою Україну широку,
Хоч я по їй і одинокий,
(Бо, бачте, пари не найшов),
Аж до погибелі дійшов."
Тарас Шевченко
Працівники бібліотеки-філії №13 беруть активну участь у святкуванні 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Так, 5 та 6-го березня книгозбірню відвідали учні 9-х класів ЗОШ №14. Саме для них там влаштували літературний вечір за темою «Жінки в житті Т.Г. Шевченка». Юні користувачі із захватом слухали розповідь бібліотекарів, яка супроводжувалася слайдами, про життєвий та творчий шлях поета. А детальніше ознайомитися з ліричною творчістю Тараса Григоровича їм допомогла книжкова виставка «Вічний, як правда».
Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13
Шевченко і Поділля
Щовесни, коли тануть сніги,
на рясті просяє веселка,
Повні сили й живої снаги,
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
День народження і день смерті великого Генія нашого народу стоять поряд – це 9 і 10 березня. Між цими двома весняними днями 47 років життя, яке стало славою і гордістю українського народу.
Щоб віддати шану великому українському поетові – Тарасові Григоровичу Шевченку – працівники бібліотеки-філії №3 підготували і провели 6-го березня для учнів 4-В класу НВК №7 літературно-музичну композицію «Шевченко і Поділля». Маленькі школярі уважно слухали розповіді бібліотекарів про митця, пісні у виконанні відомих співаків на його слова і навіть самі читали напам’ять вірші Кобзаря.
Ліна Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3
Тече вода з-під явора
Життя і творчість видатного українського поета, прозаїка та художника привертає все більшу увагу дослідників і читачів.
6 березня працівники бібліотеки-філії №4 провели разом з учнями 5-х класів СЗШ №8 літературні читання «Тече вода з-під явора». Бібліотекарі керувалися метою: залучити дітей до спадщини Великого Кобзаря, стимулювати бажання більше дізнатись про особистість і творчість поета, відкрити нові грані таланту українського генія, звернути увагу на актуальність його літературних перлин, а також сприяти розвитку творчих здібностей дітей, засвоєнню духовних цінностей свого народу, вихованню в них почуття любові до батьківської землі, підвищенню їх загальноосвітнього і культурного рівня.
Літературні читання пройшли надзвичайно цікаво: бібліотекарі підготували вікторину, а учні активно відповідали на питання та декламували вірші великого Кобзаря. А під завісу заходу пролунала пісня на слова Тараса Григоровича «Тече вода з-під явора» в учнівському виконанні.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4
Хмельниччина читає Шевченка
У Хмельницькій області з 3 по 7 березня відбувався поетичний марафон "Хмельниччина читає Шевченка". Читачі дитячих сільських, районних, міських бібліотек області протягом 30 хв. читали в скайпі для дітей з іншої бібліотеки твори Шевченка.
Впродовж 5 днів лунали твори Великого Кобзаря по всій Хмельницькій області, а 7 березня марафон завітав до міської бібліотеки-філії №12 (центральної бібліотеки для дітей). Перейнявши естафету від Хмельницької дитячої районної бібліотеки, хмельничани читали для дітей із Чеміровець. Для них звучали вірші у виконанні читачів міських бібліотек, учнів театрального відділення Хмельницької дитячої школи мистецтв (викладачі Анатолій Тітов та Олена Форосенко).
Кожного, хто був присутній у залі, не залишили байдужими Шевченкові слова, які звучать дуже актуально сьогодні. А як проникливо юні читачі декламували твори! Всі вони викликають повагу та гордість за те, яка чудова у нас молодь. Слава Україні!
Тамара Козицька, директор Хмельницької міської ЦБС
6 березня у бібліотеці-філії №9 відбувся вечір пам'яті «Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди», за участю бібліотеки-філії №15 та підліткового клубу «Романтик».
На захід завітали учні 5-А класу НВК №2. Вони ознайомилися з цікавими сторінками дитинства митця, переглянули сценічні постановки та мультимедійну презентацію про життєвий та творчий шлях Генія, декламували вірші поета. А наприкінці вечора присутні насолоджувалися мелодіями кобзи та піснями на слова Світоча, які ще досі не втратили свою цінність та актуальність для українського народу.
Людмила Шевчук, завідуюча бібліотекою-філією №9
Полум’яне слово Шевченка
Полум’яне слово Шевченка, увібравши в себе душу народу, піднісши його духовну велич і красу на найвищу височінь, збагатило увесь світ, звеличило Україну, весь український народ.
12 березня працівники бібліотеки-філії №10 та шкільної бібліотеки СЗОШ №27 провели годину поезії «Золоті зерна поезії Т.Г. Шевченка» для учнів 9-Б класу. На зустріч із школярами завітав подільський письменник, сучасний творець слова, людина яка береже і леліє українську мову, – Микола Михайлович Кульбовський. Він розповів як у дитинстві батько залучив його до читання «Кобзаря», який і надихнув його на творчість.
Юні користувачі із захопленням слухали розповіді митця, декламували вірші Т. Г. Шевченка, а наприкінці переглянули заздалегідь підготовлену бібліотекарями книжкову виставку «Вічно живі твори славетного Кобзаря».
Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10
«Я так її, я так люблю мою Україну»
Багатогранна постать Шевченка є гордістю і славою українського народу. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише після смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку пробуджують в мільйонах людських сердець його твори.
13 березня для користувачів бібліотеки-філії №8 та учнів Дитячої музичної школи №3 з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка було проведено літературно-мистецьку годину «Я так її, я так люблю мою Україну». Присутні поринули у світ поезії Генія під музичний акомпанемент бандури, сопілки, скрипки та інших музичних інструментів, що викликало неабияке захоплення в усіх присутніх. Читальний зал огорнула пелена неймовірних звуків.
Працівниками бібліотеки також було організовано виставку-портрет «Нетлінне слово Кобзаря», де відвідувачі могли переглянути книги про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка.
Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8
Слався, Тарасе великий!
Цього року світова спільнота відзначає 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. До царства мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова долучилася бібліотека-філія №11.
13 березня бібліотекарі провели літературно-музичну годину «Слався, Тарасе великий!» для учнів 9-Б класу СЗОШ №27. Школярі читали улюблені твори великого Кобзаря, адже Тарасове слово надихає і окриляє, пробуджує творчу думку і проявляє талант. Свою роботу – картину «Катерина» – представила увазі присутніх користувачка бібліотеки С. Плохотенко. Чудовим диптихом «Ви просто мудрих не послухали людей» порадувала юна поетеса О. Каштан. Допомогли зануритися в атмосферу Шевченкових віршів та прикрасили свято музикою і співом юні вихованки Хмельницької музичної школи №1 під керівництвом викладача класу бандури М. А. Талалай.
У заключному слові класний керівник В. П. Сиротюк та бібліотекар СЗОШ №27 Л. М. Вітязь підкреслили, що співпраця школи і бібліотеки допомагає зростити у душах дітей любов до рідного слова, яке звучить у кожному рядку вічного Кобзаря.
Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11
|