26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Минуло 29 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі.
Цей день не минув безслідно, він розплодив по світу багато трагедій; він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
Завітавши до Хмельницької міської ЦБ на урок-реквієм «Важкий тягар Чорнобильського неба», учні 10-Б класу гімназії №1 дізналися про трагічні події Чорнобиля.
Начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Олег Ліщук розповів про Чорнобильську трагедію,наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління. А наприкінці заходу учні ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Чорнобиль не має минулого часу».
Алла Марценюк, бібліотекар відділу обслуговування ЦБ
24 квітня в центральній міській бібліотеці-філії для дітей №12 було проведено годину природи «Довкілля – неповторна казка, тож бережіть його будь ласка!», присвячену Чорнобильській катастрофі, яка сталася 26 квітня 1986 року.
Учні 6-А, 6-Б класів ЗОШ №21 зустрілись із заступником голови міської організації «Союз Чорнобиль України», безпосереднім учасником ліквідації на ЧАЕС – Лідією Соболь.
Лідія Юріївна розповіла про катастрофу, як найбільшу за всю історію ядерної енергетики, яка стала символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Школярі задавали питання за темою і отримували вичерпні відповіді ліквідатора ЧАЕС. Також до заходу була оформлена тематична поличка «Мужність і біль Чорнобилю».
Таїсія Нечипор, бібліотекар бібліотеки-філії №12
|