7 березня бібліотекарки філії №4 провели для учнів 7-А класу ліцею №8 пізнавальну бесіду-гру «Йдем з дитинства до Тараса».
Для дітей підготували підбірку цікавих фактів з життя геніального поета та гру-вікторину, погравши в яку, учасники здобули нові знання з біографії Тараса Шевченка. «Сьогодні мені випала нагода провести захід до дня народження нашого Кобзаря, — ділиться враженнями бібліотекарка Аня Дзензюр, яка вперше модерувала івент у такому форматі. — Під час пізнавальної бесіди панувала приємна атмосфера, бажання дітей дізнатися щось нове вражало, а тішили їх веселі вікторини, над якими ми думали гуртом. Дехто намагався хитрувати, але з цим ми розібралися доволі швидко і взялися працювати командою. Подія принесла дітям багато хороших вражень та емоцій».
Тетяна Венгрова,
завідуюча бібліотеки-філії №4
Різними заходами саме зараз відзначаємо 210-ту річницю від дня народження видатного українця Тараса Шевченка. З тої нагоди в ці дні триває щорічний обласний онлайн-марафон «Хмельниччина читає Шевченка».
7 березня у Центральній публічній дитячій бібліотеці відвідувачам відкривали захопливий світ великого українського поета. Бібліотекарки молодшого абонементу організували літературне закулісся для учнів початкової школи. Розповіли про життя, творчі здобутки, погляди, мрії письменника, а також про роль Кобзаря у мистецькому й культурному житті нашої держави.
Діти зачитали обрані уривки з поезій митця, поділились, як дізнались вперше про поета та які вірші вже вивчали на уроках літератури у школі. «Шевченко через свої вірші та картини прагнув показати, що кожен українець — невід'ємна частина великої культури та часточка його душі. Відкриваючи світ Тараса Шевченка, відзначимо, що кожен із вас — маленький герой великої української історії», — наголосили працівниці бібліотеки на завершення заходу.
Тетяна Любенчук,
заступниця директора по роботі з дітьми
7 березня в Богдановецькій бібліотеці-філії №21 відбулася мистецька година «Сила Шевченкових творів», присвячена річниці від дня народження поета. На захід були запрошені учні та вчителі Богдановецької гімназії.
Тут читали твори Кобзаря, а колектив «Любисток» виконав уривки, які покладені на музику: «Причинна», «Тополя», «Думи мої, думи мої...».
Також провели вікторину на знання біографії та творчості Шевченка, конкурс на кращого декламатора його віршів. Перше місце отримала учениця 8 класу Діана Войтова. «Нам дуже сподобалося слухати відомі твори в пісенному виконанні. І вікторина дала змогу перевірити, як ми знаємо життєвий шлях письменника», — розповів опісля Петро Білецький, котрий є активним читачем бібліотеки.
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
7 березня у бібліотеці-філії №9 для читачів книгозбірні відбувся марафон Шевченкової поезії «Вічне джерело творчості», який присвятили річниці від дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
І сотню років тому, і нині важко переоцінити внесок Шевченка в розвиток української культури, адже його вірші увібрали в себе мудрість, патріотизм та незламність духу народу. Тому кожен учасник події доєднався до читання творів Кобзаря, котра стала своєрідною подорожжю у світ творчості великого поета. «Читачі мали унікальну можливість відчути душу української літератури в такий спосіб. Кожен вірш, кожен рядок відкривав перед ними величезний духовний світ поета і давав змогу “прожити” його творчість по-новому», — розповідають у бібліотеці організаторки.
Зазначив учасник заходу Тимур: «Марафон переніс нас у світ Тараса Шевченка, дозволив відчути його геніальність та безсмертність його спадщини».
Наталія Бондар,
завідуюча бібліотеки-філії №9
7 березня учні 9-Б і 9-В класів ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича взяли участь у поетичному батлі за творами Тараса Шевченка «Великих слів велика сила», який організували для них працівниці бібліотеки-філії №2.
Тематичне змагання об’єднало в собі чимало цікавого: сам поетичний батл, відеорекламу поеми «Катерина», ребуси за віршами Шевченка, дидактичну гру «Характеристика Т. Шевченка» та онлайн-вікторину «Життя і творчість Тараса Шевченка». Незвичайний формат дав змогу емоційно, щиро засвідчити повагу й шану Тарасу та його поетичному слову.
Під час музичної паузи учень 9-Б класу зачитав у стилі репу уривок з поеми «Катерина», а учениці 9-В класу заспівали композицію «Заповіт» під гітару.
Загалом кожна команда старанно готувалася до батлу, тому й у результаті змагань перемогла дружба. Захід доповнила книжкова виставка «Слідами Тарасової долі», на якій були представлені книги про життя і плідну творчість Кобзаря.
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
Цього ж дня літературно-інтерактивна гра «Згадаймо Шевченкове слово» зібрала учнів 14 та 35 груп ДНЗ Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг в єдину спільну команду. Разом вони створили свято, яким вшанували спадщину улюбленого поета, а ще показали власні знання та вміння.
Організаторками заходу стали працівниці бібліотеки-філії №2, які для учасників підготували різні цікаві й креативні конкурси. Одним із завдань було відгадування за емодзі назв творів Шевченка. Хлопці та дівчата також взяли участь у поетичному перегуці «Читаємо Шевченка». Під час заходу переглянули відеоролик «Крилаті вислови Кобзаря». Наприкінці гри бібліотекарки провели онлайн-вікторину, а учасники продемонстрували добре знання життя та творчість Кобзаря.
Для молоді ще й до того ж підготували книжкову виставку «Слідами Тарасової долі».
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
|