Продовжуємо захоплюватися світом Шевченкових творів
Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади 8 Березня 2024 р.
8 березня у бібліотеці-філії №13 відбулося представлення літературно-книжкової виставки «Нам треба голосу твого, Тарасе!». Її присвятили 210-річчю від дня народження великого українського поета і мислителя. Зібрані на виставці книжки дали можливість відвідувачам зануритися у світ Шевченкової поезії та відчути його глибокий вплив на українську літературу та культуру загалом.
Виставка розкриває різні аспекти творчості Шевченка — від його перших поетичних творів до шедеврів, які вплинули на формування національної свідомості. Окрім того, вона відображає багатогранну особистість генія — від політичного активізму та боротьби за соціальну справедливість до його любові до українського народу та його культурних традицій.
Запрошуємо знайомитися всіх охочих з виставкою в бібліотеці й найближчими днями.
Алла Панасюк,
завідуюча бібліотеки-філії №13
Шевченківські вшанування «Великий провісник української долі» підготували працівниці бібліотеки-філії №7 для учнів СЗШ №18 ім. В. Чорновола. Захід відбувся у формі спілкування: говорили про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка, нелегке дитинство поета, його любов до рідного краю, до місця, де він народився та виріс.
Розповідь бібліотекарки доповнила книжкова виставка «Тарас Шевченко — великий син українського народу», на якій представили книги про життя і творчість великого українця. Під час знайомства з ними учні радо зачитали вірші, уривки з поем.
Тетяна Федорук,
завідуюча бібліотеки-філії №7
8 березня в Давидковецькій бібліотеці-філії №5 відбулася подія, що зібрала під одним дахом прихильників української культури та мистецтва. Велична постать Тараса Шевченка об'єднала поезію та музику.
Головною частиною зустрічі став виступ двох талановитих молодих артисток — Уляни Марущак та Аліни Сівачук. Уляна, використовуючи свої здібності та виразний голос, читала вірші Тараса Шевченка під чутливу мелодію, яку створювала Аліна на бандурі. Кажуть глядачі: «Декламаторка з великою вправністю виконувала вірші, передаючи кожне слово з емоційністю та внутрішньою глибиною. Її виступ був яскравим проявом відданості та шани до творчості великого поета. Аліна неймовірно володіла бандурою. Її мелодії звучали так, ніби вони були створені самим Шевченком. Дівчина додавала кожному віршові нову глибину та виразність».
Гості не лише насолоджувалися виступами артисток, а й активно брали участь в обговоренні та обміні враженнями щодо творчості Шевченка. Тож захід став важливою культурною подією, яка сприяла збереженню та популяризації національної спадщини.
Цього ж дня у Пироговецькій бібліотеці-філії №18 та Центрі культури і дозвілля села Пирогівці представили книжкову виставку «Ще послужить моє слово рідній Україні».
Презентацію підбірки книг доповнили літературними читаннями віршів Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!». Читання поезій, яке повнилося духом слави за український рід, засвідчило, що усі ми з вірою та шаною йдемо в майбутнє, живемо з повагою, любов'ю до свого, рідного — українського.
Діти із захопленням декламували відомі віршовані рядки, а згодом спробували зробити й собі маленьку книжечку, котра б нагадувала «Кобзаря». Її потрібно було не тільки скласти й розфарбувати, а під час роботи ще й відповідати правильно на питання і вставляти відповіді у необхідні місця.
Ольга Євчишена,
бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18
Напередодні 210-ї річниці від дня народження Шевченка Центр культури і дозвілля с. Масівці й Масівецька бібліотека-філія №22 провели цикл заходів для учнів Масівецької гімназії та вихованців місцевого ЗДО «Колосок».
Для дошкільнят організатори підготували ляльковий театр. Вистава мала назву «Поетичними шляхами Кобзаря» та розповідала про дитинство Тараса. Малеча, звісно ж, була в захваті від такого й у відповідь майстерно декламувала гостям вірші.
У гімназії спільно з вчителькою української мови та літератури Ольгою Омельчук для учнів 5–7 класів провели гру-квест, а для учнів 8–9 класів — літературну інтерактивну гру. І під час першої активності, і під час другої учасники демонстрували неабияку обізнаність щодо життя та творчості Тараса Шевченка.
З тої ж нагоди у Копистинській бібліотеці-філії №16 влаштували поетичний колаж «Дивосвіт Тараса Шевченка». Організували захід спільно з Центром культури і дозвілля с. Копистин. «Гортаючи сторінки творчості генія, ми усвідомлюємо, що Тарас Шевченко — це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість — не просто поетичні рядки, а філософія, мудрість», — зауважили для учасників.
Дівчатка Аріна Голяш, Надія Дуброва та Злата Шинкарук зачитали уривки з творів поета, а твір «В казематі» продекламував Петро Герич.
Занурюючись у багатий на події шлях Т. Шевченка, переглянули відео про життя і творчість Кобзаря, послухали розповідь про картини митця. Організатори запропонували познайомитися й з підбіркою цікавих фактів про поета. Опісля ж учасники заходу відповідали на запитання вікторини.
Також для присутніх провели огляд тематичної полички «Сторінками Кобзаря», на якій розмістили твори Тараса Шевченка та книги з шевченкознавства.
У бібліотеці-філії №10 теж відзначили 210-ту річницю від дня народження видатного письменника та художника Тараса Шевченка. «Тарас Шевченко — не лише символ української літератури, але й великий борець за свободу й незалежність України. Його слова й сьогодні звучать актуально, надихаючи нас на добрі справи, любов до рідної землі та прагнення до свободи», — кажуть у книгозбірні.
Тому з 4 по 9 березня бібліотекарки з метою популяризації української класичної літератури та залучення користувачів до глибшого знайомства з творчістю Тараса Шевченка організували подкастинг «Візьму у руки я “Кобзар”». Учасники (а це були читачі бібліотеки) записали відео, декламуючи віршовані твори великого Кобзаря: «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Мені однаково, чи буду...», «Утоплена». «Палкі слова Шевченка звучать і сьогодні свіжо й велично, закликаючи сучасників любити свій край, свою рідну Батьківщину!» — впевнені декламатори.
Ольга Колокольникова,
бібліотекарка бібліотеки-філії №10
5 березня в Олешинській бібліотеці-філії №24 оформили книжкову виставку «В кожній думці Кобзаря живе могутня Україна». Протягом цього дня й наступних знайомили з нею усіх відвідувачів книгозбірні.
10 березня у бібліотеці провели читання «Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став». Адже творами Тараса захоплюються і дорослі, і діти. Багатьом відома історія кріпацького хлопчини, якому вдалося стати поетичним генієм, визнаним художником, великим творцем української культури. Жителі села Олешин охоче читали вірші Кобзаря, бо, як вони самі кажуть, його пророчі рядки в кожне українське десятиліття проживаються по-новому.
З нагоди 210-ї річниці від дня народження Кобзаря у бібліотечному пункті Іванковецької бібліотеки-філії №23 у с. Черепівка відбулось літературне свято «Єднаймо душі словом Кобзаря».
Учасники заходу разом з бібліотекаркою помандрували стежинами життя і творчості Тараса. Після цього урочисто декламували поезії письменника.
Також пригадали пророчі слова Кобзаря, а саме ті, котрі можна трактувати в контексті безпосередньо російсько-української війни.
На завершення провели тематичну вікторину, адже на подібні активності хлопчики й дівчатка завше чекають з найбільшим нетерпінням.
Сніжана Гапчук,
бібліотекарка бібліотечного пункту
Іванковецької бібілотеки-філії №23 у с. Черепівка