Ми зараз чимало часу проводимо в соціальних мережах, на інших онлайн-ресурсах, «споживаючи» багато інформації з Інтернету. Тому потрібно знати основні правила кібергігієни.
13 березня для здобувачів освіти ДНЗ «Вище професійне училище №11» працівниці бібліотеки-філії №11 провели інформаційну годину «Безпечна подорож океаном комп’ютерних знань». На захід запросили Руслана Данилюка — фахівця відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Спеціаліст розповів про фейкові сайти, фішинг та інші небезпеки. Також учасники дізналися про міри покарання та відповідальність кібершахраїв за скоєння злочинів.
Як зазначив гість: «За кожною дією стоїть своя відповідальність. Тому потрібно розуміти, що рано чи пізно правоохоронні органи знайдуть шахраїв і кожен буде відповідати перед законом за шкоду, яку наніс постраждалим особам. Будь-яка соціальна мережа несе ризики. Отже, перш ніж переглянути, поширити чи створити контент, потрібно подумати, наскільки це безпечно. Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України на різноманітних платформах поширюється безліч фейкової інформації, яку створює країна-агресор. Але у наш час ми маємо змогу перевірити інформацію завдяки офіційним джерелам, проаналізувати та зробити висновки. Не потрібно цим нехтувати».
Наприкінці зустрічі учасники дізналися про проєкт з кібербезпеки «BRAMA» (БРАМА) (його можна знайти в телеграмі), що має на меті протидію дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі. Молодь зацікавилася і приєдналися за QR-кодом до групи.
|