Проєкти та програми Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Проєкти та програми Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
Пошук по сайту

 

Хмельницька міська рада

 

  Головна » Проєкти та програми
ВільноХаб
Світлана Сінькова, заступник директора
10 Серпня 2022 р.

З 1 квітня 2022 року центральна публічна бібліотека Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади стала учасницею проєкту «ВільноХаб». Проєкт реалізується програмою «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну Разом» (БУР). Окрім названої бібліотеки, до проєкту доєдналися ще 2 книгозбірні системи – філії №10 та №12. Всі три були обрані на основі відкритого конкурсного відбору поміж книгозбірень Волинської, Вінницької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей.

Ініціатива «ВільноХаб» спрямована на те, щоб бібліотекарі мали змогу забезпечувати розв’язання інформаційних та навчальних потреб у громаді у зв’язку з війною та її гуманітарними наслідками. Окрім того – надавати підтримку внутрішньо переміщеним особам, залучаючи їх до заходів у межах проєкту, допомагати дітям та молоді адаптуватися в новому середовищі, соціалізуватися та розвиватися.

У рамках ініціативи в бібліотеці відбувається низка заходів, які надають простір для комунікації, взаєморозуміння і підтримки серед місцевих жителів і переміщених осіб, таким чином посилюючи згуртованість громади й запобігаючи конфліктам. Бібліотекарі працюють над створенням сприятливого та безпечного середовища для адаптації в нових умовах життя внутрішньо переміщених дітей і молоді, де вони матимуть можливість отримувати необхідну психосоціальну та емоційну підтримку, неформальну освіту, потрібну інформацію для адаптації на новому місці проживання і працевлаштування.

Програма «Мріємо та діємо» забезпечує проведення онлайн навчальних заходів для команд бібліотекарів та залучених помічників з когорти ВПО, надає консультаційну та менторську підтримку командам бібліотек щодо послуг, а також забезпечує методичну підтримку у вигляді друкованих та електронних матеріалів з таких тематик, як психосоціальна підтримка, протимінна безпека, творчість та креатив, медіаграмотність, кібергігієна, працевлаштування, діалог та порозуміння тощо.

Бібліотеки Хмельницької міської громади і ВПО: виклики сьогодення 

Віч-на-віч: Бібліотечне літо

Всеукраїнський проєкт «ВільноХаб» у Хмельницькому об’єднав більше тисячі вимушено переміщених осіб

Філія №9
Філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
Новинки у світі літератури

Книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади одержали 347 новесеньких книг! Для читачів бібліотек видання придбало місто.

Багато цікавих видань нещодавно надійшло й від дарувальників — користувачів та авторів. 

Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
детективи
драми
казки
комедії
легенди
ліричні вірші
пригоди
трилери
фентезі
інше

Слідкуйте за нами у
соціальних мережах


© ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
   Офіційний сайт
Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
адміністратора, а також активного посилання на сайт.
створення
сайту
Студія Спектр