Проєкти та програми Хмельницька міська централізована бібліотечна система Проєкти та програми Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Проєкти та програми
  Technology Nation – всеукраїнський проект з безкоштовного навчання основам програмування
  Адміністрація ЦБС
  1 Липня 2016 р.

  Фонд BrainBasket за підтримки адміністрації президента України запустив програму Technology Nation – безкоштовний курс з основ програмування на базі навчальних матеріалів університетів Гарварда, Стенфорда і Массачусетського технологічного інституту (МТІ). Перший етап програми Technology Nation – навчання груп по 15 чоловік в 22 навчальних центрах на базі бібліотек 22 міст України. Проект стартував 1 березня 2016 року. Кількість центрів планують довести до 100. А кількість випускників програми в рік – до 40 тис.

  Даний курс дозволить всім бажаючим отримати ІТ-освіту світового рівня та вивчити основи найбільш популярних мов програмування, що дасть слухачам хороший базис для подальшого навчання та працевлаштування в IТ-сфері. Подача заявок стартувала у грудні 2015 року. 

  Програма доступна для всіх бажаючих. Перевага надавалася жителям регіонів з вищою та середньо-спеціальною освітою, сім’ям з дітьми, переселенцям і ветеранам АТО. Освітній процес побудований за моделлю Blended learning (змішане навчання). Він включає самостійну роботу з лекційним матеріалом, доступним онлайн, і аудиторну практику під керівництвом менторів-волонтерів (middle i senior розробників).

  Перший курс з основ програмування базується на навчальному матеріалі Гарвардського курсу «CS50: computer science and the art of programming» (комп’ютерні науки та мистецтво програмування).

  Безкоштовне навчання проходить протягом 3 місяців, включало 9 лабораторних робіт і фінальний проект. Аудиторні заняття відбуваються по дві години два рази на тиждень (вівторок і четвер з 19.00 до 21.00) у центральній бібліотеці міста Хмельницького (вул. Подільська, 78, т. (0382) 72-07-13, 79-44-34, моб. 097 516 07 17). 

  При успішнному закінченні навчання курсанти отримують сертифікат.

  Партнерами програми виступають адміністрація президента України, компанії «Microsoft Україна», «Навігатор» і громадська організація «Вікно можливостей», покликана підвищити рівень комп’ютерної грамотності населення.

   


  Фонд BrainBasket – некомерційна організація, створена в квітні 2014 року ініціативною групою українських ІТ-компаній за участю представників мінекономіки і КМДА. Спонсорами фонду виступають компанії Arzinger, Ciklum, Highttech service, Invisible solutions, Macpaw, Playtech, Syngenta та венчурний фонд Vostok ventures, BrainBasket також працює над заплученням грантового фінансування. Мета фонду – допомога в підготовці 100 тис. ІТ-фахівців до 2020 року.

  Координатором програми Technology Nation у місті Хмельницькому були Хмельницький національний університет та Веб-Академія "Circle".

  Випускники проекту у місті Хмельницькому у БібліоХабі центральної бібліотеки створили Brain Basket Club.


  З березня 2016 року 

  проект Technology Nation працює

  Хмельницькій центральній бібліотеці.

  РЕПОРТАЖ з першого випуску

  РЕПОРТАЖ з третього випуску

  РЕПОРТАЖ про діяльність клубу програмістів

   


  Історія успіху хмельничанина Андрія Кубова -
  випускника проекту Technology Nation від Фонду BrainBasket
   
   

  А тепер детальніше про CS50
  На кого розрахований
   
  Якщо ви — новачок, пройдіть CS50. Якщо хтось з ваших знайомих придивляється до ІТ та програмування, радьте CS50 не вагаючись. CS50 підійде будь-якій людині, хто вирішив стати «айтішником». Мабуть, його можна рекомендувати і 12-річним, і навченим досвідом «перебіжчикам» з інших професій. Ідеально старшокласникам і студентам.
   
  Курс дуже прогресивний і оновлюється з року в рік. При цьому на відміну від більшості подібних університетських навчальних програм (наприклад, MIT6.00X) від слухача не потрібні знання університетської математики, досить шкільного рівня.
   
  Що вивчають на CS50
   
  ► Основи комп'ютерних наук та програмування. Системи числення, робота з командним рядком Linux, цикли, умовні переходи та інше.
   
  ► Концепції алгоритмів і алгоритмічного  мислення. Ви дізнаєтеся про те, які завдання можна вирішувати за допомогою програмування і яким чином. Взагалі, курс охоплює всі основні алгоритми, які потрібно знати і розуміти «айтішникам».

  ► Концепції абстракції, структури даних, інкапсуляції, управління пам'яттю. Основи комп'ютерної безпеки. Процес розробки ПЗ і веб-розробка.

  ► Основи мови програмування C та візуального мови Scratch. Власне, всі основні приклади і завдання студенти роблять на мові C.

  ► Основи баз даних і SQL.

  ► Ази веб-розробки: основи CSS, HTML, JavaScript і PHP. 

  ► Основи підготовки презентації проектів з програмування.

  Цікаві факти про CS50

  Курс CS50 з'явився в Гарварді в 80-ті роки минулого століття.
   
  У 2014 році Єльський університет вирішив відмовитись від власного курсу з основ комп'ютерних наук на користь CS50. В осінньому семестрі 2015 року Девід Мала кожного тижня проводив одну лекцію в аудиторії Гарварду, другу  в аудиторії Єльського університету.
   
  Так, CS50 відразу ж став найпопулярнішим курсом Єля: в осінньому семестрі 2015 року на нього записалося 510 студентів, більше, ніж на будь-який інший курс будь-якої спеціальності.
   
  У Гарварді в 2012 році CS50 був другим за популярністю, в цьому ж році курс стартував на освітній платформі edX, що розширило його аудиторію на 53 000 слухачів з усього світу.
   
  Восени 2014 року CS50 вибився в лідери в рідному Гарварді з 818 що записалися студентами. Це 12% всіх учнів коледжу.
   
  Одного разу лекцію CS50 вів екс-CEO Microsoft Стів Балмер. У своєму неповторному стилі. У 2005 році Марк Цукерберг вів одну з лекцій CS50 в якості запрошеного гостя. Його прийшло послухати 15 осіб.
   
  Курс вибирають не тільки профільні студенти, але і ті, хто хоче розширити кругозір, дізнатися щось про комп'ютери. Інколи це кардинально змінює життя цих «непрофільних» студентів. Наприклад, випускниця факультету історії та літератури Сьюзен Войчицки (Susan Wojcicki) прослухала CS50 на останньому курсі. А потім переїхала в Кремнієву Долину. Сьогодні вона  виконавчий директор YouTube.
   
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2018 року

  Багато нових книг надійшло до бібліотек міста. Це й сучасна художня, краєзнавча, галузева,  дитяча література, цікаві серії.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр