Проєкти та програми Хмельницька міська централізована бібліотечна система Проєкти та програми Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми

   Пункт доступу громадян (ПДГ)

  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Проєкти та програми
  «Життя на нулі»
  Адміністрація ЦБС
  6 Грудня 2018 р.


  6 грудня 2018 року, у День Збройних Сил України, центральна бібліотека Хмельницької міської ЦБС долучилися до проекту "Життя на нулі". У нашому місті проект реалізується спільно з Хмельницьким музеєм-студією фотомистецтва та муніципальним кінотеатром ім. Т. Шевченка. 

  Керівник проекту Інна Єрмакова у центральній бібліотеці  представила поезії і фото воїна Максима Кривцова (позивний – "Далі").

   

  12 грудня 2018 року в рамках проекту "Життя на нуліу центральній бібліотеці відбулася презентація книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» та показ документального фільму «Луганський форпост». Їх представив Віктор Литвінов – завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України. Книгу видано на замовлення цієї державної структури. 

  Всі, хто був присутнім на презентації, отримали у подарунок не лише книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту», а й десятки найменувань книг, надрукованих на замовлення Міністерства інформаційної політики України для безкоштовного розповсюдження.  Мистецький проект «Життя на нулі» виник у 2017, офіційне відкриття відбулось 15 листопада. Керівник – журналістка і фотохудожниця Інна Єрмакова. Проект позиціонується як мистецька платформа для українських воїнів, завдяки якій їх «почують» люди, що досить мало знають про життя «на нулі». Він увібрав в себе кілька видів мистецтва – фотографія, живопис, поезія, кіно. Тема одна – війна та місце людини в ній, але людини не як знаряддя, а як особистості.

  Назва та ідея проекту виникла після персональної фотовиставки про будні справжньої війни одного з учасників – Юрія Величка (позивний – Фотограф). Зараз «Життя на нулі» об’єднує митців та колекції фотографій, картин, відеоматеріалів, його частиною стали воїни АТО, волонтери, лікарі й капелани. Проект дозволяє воїнам за допомогою творчих робіт пройти певну реабілітацію, розказати про війну, роль у ній людини і особистості. Через творчі роботи учасників допомагає глядачам наблизитися до розуміння досвіду війни.

  «Це місток між двома світами, по якому ми повинні одночасно іти з двох сторін назустріч. І коли ми станемо єдиними зі всіма нашими травмами, проблемами, досвідом, болем і радощами – тоді ми станемо здоровим суспільством»,  – вважають організатори.

  Інна Єрмакова відзначає, що проілюстрований у фотографіях побут передової притягує людей, як магніт. «Нулем» на фронті називають передові позиції. Фотографії, представлені на виставках, показують глядачам життя на фронті очима військовослужбовців, розказують реальні речі про їхні життя і побут. Бо справжнє розуміння війни потрібне всім.

  Проект об’єднує однодумців, які змогли свої емоції показати через мистецтво. Він дає можливість висловитися тим, хто був на передовій, показує, що відбувається з бійцями після того, як вони виходять із зони АТО.

  Свою творчість у проекті представляють воїни – Богдан Кириченко, Ігор Михайлишин, Володимир Коваленко, Юрій Величко, Максим Кривцов та ін. Дехто з них повернувся з війни, дехто зазнав серйозних фізичних травм, дехто побував у полоні, а дехто і досі ТАМ…

  «Проект «Життя на нулі» – це історії кількох людей, які змогли знайти сили (хто випадково, хто як) доводити, що війна – це не завжди біль і чорнота, а нуль – це точка відліку, після якої кожен сам вирішує, в яку сторону іти», – керівник Інна Єрмакова.

  Творчість учасників «Життя на нулі» має місце бути в українському суспільстві, бо вона є безкомпромісним мистецьким відображення нашого воєнного сьогодення, нашої реальної історії.

      

  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  На літній відпочинок із новою книгою!

  Ви полюбляєте фентезі? А може, захоплюєтесь історичним романом? Ні! Вам, певно, сумно без справжнього детектива? До Вашої уваги новинки відомих українських та світових письменників, книги на різну тематику. Кожний читач, від малечі до людей старшого віку, знайде на свій смак що почитати.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр