Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю нашого міста брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету, створюючи власні проєкти, націлені на покращення міста. Переможців визначають способом відкритого онлайн-голосування. Проєкти, що здобувають перемогу, реалізуються в рамках міського бюджету на відповідний рік.
Адреса, за якою планується реалізація проекту, точне місце розташування:
Бібліотека-філія №14 Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади, вул. Героя України Д. Васильєва, 7
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту):
Метою проєкту «Паблік» є створення безпечного інтерактивного інформаційно-комунікативного простору у бібліотеці, який надає відвідувачам психологічну підтримку, можливості для навчання, інтеграції та доступу до ресурсів і послуг, спрямованих на зниження стресу та покращення загального психологічного здоров’я. Бібліотека — це нейтральне місце, де можна працювати, відпочивати, навчатися. Тут кожен може провести свій вільний час. У місті Хмельницькому через повномасштабне вторгнення перебуває велика кількість сімей з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб. Їм потрібно допомагати інтегруватися й соціалізуватись у нові умови життя. Бібліотека-філія №14 Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади знаходиться в спальному мікрорайоні міста, де переважають багатоповерхові будинки, в яких у тому числі проживають також сім’ї військовослужбовців та ВПО. Ці люди потребують соціальної підтримки, психологічної терапії в умовах повномасштабної війни та постійних тривог. Тому створення вільного простору в бібліотеці, де будуть для дітей та дорослих проводити безкоштовні заняття, що передбачатимуть практики зняття стресу та напруги, терапію мистецтвом, вкрай важливе. Тут можна буде отримати ще й додаткові знання, поспілкуватися з однодумцями, змістовно й цікаво провести дозвілля. Разом з тим завдяки втіленню проєкту «Паблік» такий простір буде обладнаний сучасними технічними засобами та меблями. Інтерактивний простір може бути обладнаний на базі бібліотеки-філії №14 Централізованої бібліотечної системи (вул. Героя України Д. Васильєва, 7), але необхідно створити сучасні комфортні умови для відвідувачів — з різноманітними ресурсами та безкоштовними послугами (інтерактивний екран з корисними статтями та відеоматеріалами, книжкова колекція з тематичними книгами, простір для медитації та відпочинку). Ці умови відкриють відвідувачам можливість участі в групових сесіях з психологами та майстер-класах з розвитку творчих здібностей, національно-патріотичного самоствердження. Якщо проблема буде розв’язана, то підвищиться культурний та освітній рівень мешканців мікрорайону, відбудеться адаптація внутрішньо переміщених осіб і психологічна підтримка сімей військовослужбовців. Водночас буде створено гідне місце для спілкування та творчості.
Для кого цей проект:
Цей проєкт спрямований на: -дітей внутрішньо переміщених осіб; - дітей з сімей військовослужбовців; - людей, які мають спільні інтереси; - громадські активісти; - соціально незахищені верстви населення.
План заходів з реалізації проекту:
1. Придбання інклюзивних та зручних меблів. 2. Придбання сучасної техніки. 3. Придбання інтерактивних та розвиваючих ігор. 4. Придбання книг. 5. Популяризація проєкту у соціальних мережах та серед громади міста.
Ключові показники оцінки результату проекту:
Економічні — надання безкоштовних послуг та ресурсів для відвідувачів. Соціальні — надання можливостей для задоволення духовних, дозвіллєвих та культурних потреб відвідувачів. Популяризація бібліотеки і, як наслідок, підвищення її іміджу, залучення нових користувачів до бібліотеки, яка стане сучасною платформою для спілкування та проведення часу. Підвищення інтересу дітей, підлітків, молоді та дорослих до заходів, які проводить бібліотека. Проєкт надасть можливість демонстрування талантів та творчих здібностей членів громади. Запропоновані майстер-класи допоможуть охочим навчитися створювати вироби своїми руками та саморозвиватися. Психологічні заняття сприятимуть подоланню стресу та тривоги. Інтерактивні заняття як спосіб розширення можливостей для дітей допоможуть зробити процес навчання диджиталізованим і сучасним. А ще через ігри та інтерактивні вправи проходитиме психологічне та емоційне розвантаження. Проєкт забезпечить збільшення обізнаності громадськості щодо важливості піклування про своє ментальне здоров’я та представить доступні для цього ресурси. Також відбуватиметься індивідуальне зменшення в учасників відчуття соціальної ізоляції та самотності шляхом участі у спільних заходах та активностях.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу:
1. інфляція, форс-мажорні обставини, 2. відсутність фінансування, 3. стан війни в країні, 4. нестача ресурсів для підтримки проєкту на довготривалій основі, 5. непередбачуваний зворотний зв’язок від деяких відвідувачів на психологічні методи та техніки, запропоновані в просторі.
Центр «Добро»
це ініціатива, спрямована на створення простору для підтримки соціально незахищених верств населення в Пироговецькому старостинському окрузі. Реалізація цього проєкту відбуватиметься на базі Пироговецької бібліотеки-філії №18. Тут буде створено простір, призначений для навчання, розвитку та спілкування, проведення майстер-класів, тренінгів та лекцій, виїзних психологічних та юридичних консультацій.
Адреса, за якою планується реалізація проекту, точне місце розташування:
с. Пирогівці вул. Центральна, 55
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту):
У селі Пирогівці, в порівняні з містом Хмельницьким, існує проблема доступності ресурсів і послуг. Особливо відчутним це є для внутрішньо переміщених осіб, дітей-сиріт, Захисників та Захисниць України та членів їх сімей, осіб з інвалідністю. Тому шляхом створення Центру «Добро» у селі Пирогівці, буде вирішено цю проблему, забезпечивши доступ до неформального навчання, розвитку, спілкування та необхідних консультацій для тих, хто потребує цього, не виїжджаючи за межі населенного пункту. Цей простір стане місцем, де можна отримати психологічну та юридичну підтримку, допомогу у пошуку роботи, а також можливість для обміну досвідом та ідеями з однодумцями. Загалом, Центр «Добро» сприятиме створенню сильної, здорової та згуртованої громади, де кожен мешканець відчуватиме підтримку та розуміння.
Для кого цей проект:
Соціально незахищені верстви населення Пироговецького старостинського округу, а також кожен мешканець Хмельницької міської територіальної громади
План заходів з реалізації проекту:
- облаштування простору - придбання техніки та меблів - інформування мешканців Хмельницької громади про Центр "Добро"
Ключові показники оцінки результату проекту:
Після реалізації проєкту мешканці Пироговецького старостату отримають безкоштовний доступ до швидкісного інтернету, персональних комп'ютерів, неформального навчання, психологічних та юридичних консультацій, спілкування, а також розваг.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу:
Збільшення вартості на техніку, меблі та ремонт, що закладені у кошторисі; воєнний стан в Україні.
"МІКРО": Мобільна Інтерактивна Кімната Розвитку Особистості у бібліотеці
Мобільна кімната, з переносними меблями, де хмельничани загалом і мешканці мікрорайону Дубове зокрема зможуть проводити дозвілля, навчатися і розвиватися. У кімнаті буде все необхідне для живого спілкування та онлайн-навчання. Показова перевага: кімната не обмежується стінами, усі меблі та видатковий матеріал легко переносяться на вулицю чи в сусідню, більшу за площею, кімнату.
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)
Мікрорайон Дубове активно розбудовується, з кожним днем тут заселяється все більше молодих сімей, проживає чимало людей старшого віку. Єдиному закладу культури для дорослих, яким у мікрорайоні є бібліотека-філія №9, важко забезпечити всі послуги, яких потребують мешканці, адже сучасний світ вимагає мобільних та сучасних послуг, наближених до користувачів. Створення на базі бібліотеки-філії №9 естетично привабливої, оновленої Мобільної Інтерактивної Кімнати Розвитку Особистост "МІКРО" дозволить мешканцям мікрорайону отримувати актуальні послуги поруч з домом. У разі потреби кімната переміститься ближче до користувачів, на вуличні майданчики, адже вона буде мобільною.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
Жодних вікових, соціальних чи інших обмежень. Користуватись кімнатою зможуть діти для навчання та розвитку, студенти – для отримання необхідної навчальної інформації, люди пенсійного віку – для обміну досвідом та спілкування, молодь – для розвитку особистості, а також військовослужбовці мікрорайону Дубове.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
У бібліотеці-філії №9 є кімната розміром 11 кв. м, де можна облаштувати простір для розвитку особистості. Проте головною особливістю проєкту "МІКРО" є те, що він не обмежується стінами: усі передбачені меблі, інвентар мобільні та легко переносяться, відтак за кілька хвилин "кімнату" можна обладнати на майданчику поряд з бібліотекою, у парку, біля школи; провести захід у кожному куточку мікрорайону, а за потреби й в іншій частині міста. Кімната набуде затишного вигляду, будуть придбані мобільні меблі та інвентар, ігри, техніка, виготовлені інформаційні матеріали. Кімната слугуватиме простором для навчання, інформування, розвитку, спілкування хмельничан.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
Оновити кімнату;
Встановити якісне енергозберігаюче освітлення;
Закупити меблі, інвентар;
Придбати комп`ютерну техніку та настільні розвиваючі ігри;
Популяризувати проєкт у ЗМІ та соціальних мережах.
Ключові показники оцінки результату проєкту
Перш за все – культурні, соціальні та економічні. Соціальні – особистий розвиток мешканців мікрорайону Дубове, можливість для задоволення їхніх інформаційних, духовних, дозвіллєвих, культурних потреб. Покращення іміджу бібліотеки та залучення нових користувачів. Проєкт створить умови для об'єднання однодумців, дасть можливість розширити коло друзів та свій кругозір кожному. Економічні – надання безкоштовних послуг та ресурсів для відвідувачів.
Проєкт буде реалізовано з бюджету мiста у 2021 році.
Творчий проєкт «ProArt»
ProArt – це простір творчості та мистецтва для мешканців міста і відвідувачів бібліотеки (філії №12) з вільним, безкоштовним доступом, де відбуватимуться художні виставки, лекції, майстер-класи, презентації творів як юних, так і відомих письменників міста. Тут буде можливість почитати книги, що оживають, користуватися графічним планшетом, 3D-ручками. Бібліотека стане місцем для креативу і творчості.
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)
Проблемою мікрорайону є відсутність необхідної кількості загальнодоступних, упорядкованих місць для творчого спілкування громади. Вільне, безкоштовне відвідування заходів "ProArt" зробить доступним якісне, культурне дозвілля для всіх мешканців мікрорайону, особливо дітей, підлітків та їхніх батьків. Юні митці та письменники отримають можливість представити свої роботи широкому колу глядачів.
Проблема в тому, що за наявності місця в бібліотеці відсутнім залишається обладнання для влаштування сучасної виставки. Саме в читальному залі можна облаштувати артгалерею, де буде реалізовуватись проєкт.
Бібліотечний "ProArt" повинен бути естетично привабливим та забезпеченим сучасними технічними засобами. Дизайн читального залу має справляти на відвідувачів бібліотеки позитивне враження, налаштовувати на естетичне сприйняття та творчість.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
- дітей та молоді, які мають талант і бажання до малювання чи інших видів прикладного
мистецтва, роблять спроби писати поетичні або прозові твори;
- викладачів шкіл естетичного виховання, талановитих людей;
- учнів шкіл та вихованців дитячих садків мікрорайону Виставка;
- вчителів, бібліотекарів, партнерів бібліотеки;
- креативних людей, які зможуть реалізувати свої задуми, використовуючи наявні у бібліотеці
технологічні ресурси;
- мешканців мікрорайону Виставка.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Юні мешканці мікрорайону, які мають талант до малювання чи інших видів прикладного мистецтва, роблять спроби писати поетичні або прозові твори, мають бажання брати участь у конкурсах, приносять свої роботи у бібліотеку. Зазвичай виставка робіт презентується у читальному залі бібліотеки.
Обов’язковою умовою є висока культура оформлення та естетичність, а також гнучке використання виставкового простору.
Саме у читальному залі бібліотеки є можливість облаштувати такий виставковий простір, придбавши для цього спеціальні труби з нержавіючої сталі, кріплення, підсвітку для картин, виставкові стелажі, стільці. Зробити необхідно і заміну підлоги в читальному залі для надання естетичного вигляду приміщенню, обладнати невелику сцену-подіум.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
Виконання робіт по облаштуванню виставкового простору, закупівля меблів, літератури, приладдя для дитячої творчості.
Проведення ремонтних робіт із заміни підлоги.
Організація творчих акцій, художньо-декоративних та інших виставок, їх презентацій.
Проведення майстер-класів з різних видів рукоділля, малювання, декоративного мистецтва із залученням викладачів шкіл естетичного виховання, талановитих людей.
Популяризація літератури з образотворчого мистецтва і навчальної літератури з різних видів творчості.
Ключові показники оцінки результату проєкту
Соціальні показники: надання можливості для задоволення духовних, дозвіллєвих та культурних потреб юних мешканців мікрорайону, мешканців міста; підвищиться зацікавленість дітей книгами і читанням завдяки цікавим зустрічам у просторі ProArt;
Економічні – безкоштовне проведення всіх заходів, як навчальних, так і презентаційних.
Проєкт буде реалізовано з бюджету мiста у 2021 році.
SMALL-TOWN – у бібліотеці
«SMALL-TOWN» – це комфортний і технічно обладнаний пізнавально-інформаційний центр в бібліотеці, що має ресурси для навчання, повсякденних справ і дозвілля. Складається із трьох зон: «Biblio-game», «ZoneWi-Fi», «Biblio-cinema». Це місце творчого розвитку та інтелектуального дозвілля.
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)
У зв’язку із наявністю у Південно-Західному мікрорайоні Хмельницького великої кількості школярів, винникає проблема їхньої повноцінної та корисної зайнятості. Незважаючи на те, що існує багато гуртків за інтересами, є чимало учнів, які мають багато вільного часу. Проєкт пропонує створити загальнодоступний, безкоштовний, пізнавально-інформаційний центр спілкування, комфортний і максимально зручний для відвідувачів, з можливістю відпочити та реалізувати власні культурно-освітні, дозвільні, інтелектуальні потреби та ідеї.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
Проєкт розрахований на дошкільників, учнів шкіл Південно-Західного мікрорайону, батьків та всіх відвідувачів бібліотеки.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Створити в бібліотеці «SMALL-TOWN» – пізнавально-інформаційний центр роботи і відпочинку, який максимально відповідатиме запитам та інтересам користувачів: кожен займатиме певну зону.
Для громади створюється місце, де можна пограти у цікаві ігри, поспілкуватися з друзями, взяти участь у культурних заходах і забавах, які відбуваються у бібліотеці, попрацювати над домашнім завданням, з допомогою бібліотекарів створювати міні-проєкти, розробляти презентації, переглядати фільми, слухати музику.
«SMALL-TOWN» своїми удосконаленими послугами залучить більше нових читачів, волонтерів, зацікавить спонсорів, стане необхідним місцем для задоволення найрізноманітніших запитів дітей, батьків та мешканців мікрорайону.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
Облаштувати зону Wi-Fi.
Закупити та встановити технічне обладнання, меблі.
Проінформувати про нові біблотечні можливості жителів мікрорайону усно, через ЗМІ та соцмережі.
Ключові показники оцінки результату проєкту
«SMALL-TOWN» – пізнавально-інформаційний центр, створюється для того, щоб діти різного віку могли весело, корисно та безкоштовно провести своє дозвілля. Батьки, які прийшли разом з дітьми, отримають рекомендації бібліотекарів з питань дитячого читання, зможуть дізнатися про останні книжкові новинки та послуги у бібліотеці, а також підібрати художню та пізнавальну літературу для себе і своїх дітей.
Проєкт реалізовано з бюджету мiста у 2020 році.
SMART-бібліотека – помічник «розумного міста»
Проєкт передбачає створення SMART-бібліотеки – «розумної бібліотеки», де буде можливість самостійно друкувати на 3D-принтері, читати книги, що «оживають», спробувати себе в ролі книжкового ілюстратора, навчитися використовувати електронні сервіси «розумного міста». Хмельницький стане ще більш сучасним, громадяни – підготовленими до нововведень, а бібліотеки – місцем з атмосферою, де хочеться креативити і створювати щось своє.
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)
В усьому світі все популярнішою стає ініціатива «розумного міста». У Хмельницькому також впроваджуються електронні сервіси для підвищення якості життя громадян. Проте існує проблема недостатньої технологічної або цифрової грамотності людей, яка передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями, програмним забезпеченням. З іншого боку, ґаджети захопили увагу дітей та молоді і більше використовуються для дозвілля.
Взятися за часткове вирішення цієї проблеми готові бібліотеки міста. Адже вони доступні всім та є важливими суб’єктами формальної та неформальної освіти для громадян різного віку.
Технологічні новинки бібліотек зможуть поєднати традиційні технології з новітніми, привернути увагу до дитячого читання, використовуючи доповнену віртуальну реальність, дати можливість кожному власноруч спробувати, як працюють новітні прилади, електронні сервіси.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
для дітей та молоді, які зможуть опанувати технологічні процеси з використанням нових приладів, новітніх технологій;
для дорослих, які навчаться користуватися різними електронними сервісами, що покращують якість життя в місті;
для партнерів бібліотек, які зможуть демонструвати технологічні новинки відвідувачам бібліотек;
для бібліотекарів, які будуть мати змогу популяризувати читання, використовуючи нові технології;
для креативних людей, які зможуть реалізувати свої задуми, використовуючи наявні у бібліотеці технологічні ресурси.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
У бібліотеках міста людям уже допомагають опановувати технології: навчають роботі на комп’ютері, записують на чергу до лікаря, реєструють на ЗНО тощо. Запроваджено сервіси електронної бібліотеки, доступу до електронного каталогу, автоматизованої книговидачі.
У бібліотеках зможуть навчити використовувати електронні сервіси, зокрема у сфері безпеки, транспорту, медицини, відпочинку, навчання, комунальних послуг, взаємодії влади і громадян.
Технології швидко оновлюються, але оснащена бібліотека зможе уже зараз надати можливість людям спробувати попрацювати, наприклад, на 3D-принтері, скористатися ґаджетами, які не кожен може купити собі особисто.
Важливо зацікавити дітей та молодь використовувати технології з користю для власного розвитку, чим і буде займатися бібліотека в форматі SMART.
Хмельницький стрімко розвивається, опановує технології, тому сучасні публічні бібліотеки стануть гарними помічниками у цих починаннях.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
1. Закупити та встановити обладнання відповідно до кошториса.
2. Організувати інформаційну кампанію проєкту.
3. Модернізувати офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, адаптувати його для мобільних пристроїв.
4. Створити на сайті бібліотеки сторінку проєкту, популяризувати його у соцмережах.
5. Провести навчання персоналу бібліотек міста.
6. Запровадити регулярні навчання хмельничан з використання електронних сервісів, створених в місті.
7. Проводити інформаційні дні в БібліоХабі та у бібліотеках-філіях віддалених мікрорайонів, присвячені новітнім технологіям, залучаючи партнерів.
8. Провести в усіх бібліотеках презентації книг з використанням доповненої реальності AR-технологій (Жива абетка, Англійська абетка, Книги з 4D-наліпками).
9. Проводити тематичні майстер-класи з використання новітнього обладнання, надавати консультації та відповідні послуги.
10. Провести моніторинг та оцінку проєкту.
11. Презентувати результати проєкту «SMART-бібліотека – помічник «розумного міста» громадськості.
Ключові показники оцінки результату проєкту
Соціальні:
збільшиться зацікавленість дітей книгами і читанням завдяки технологіям доповненої реальності;
молодь буде залучена до корисного проведення дозвілля, до навчання і співпраці;
старші люди навчаться користуватися електронними сервісами і відчуватимуть допомогу та підтримку у цій сфері;
збільшиться кількість тих бібліотечних користувачів, які ходитимуть у книгозбірню не лише по книжку, а й як у коворкінговий, мотиваційний простір;
покращиться соціальний діалог влади і громади, адже люди будуть більше розуміти те, для чого впроваджуються технології в різні сфери життя міста.
Економічні:
можуть виникнути ідеї для стартапів та можливість виготовлення прототипів для підприємницької діяльності;
вкладення в «розумне місто» будуть виправданими, адже його сервісами зможе користуватися значна кількість людей.
Коворкінг у бібліотеці – вільний простір для творчості
Проєкт передбачає створення у бібліотеці-філії №2 універсального простору творчого самовираження. Він об'єднає людей для спілкування, навчання та творчої взаємодії. Тут хмельничани зможуть працювати як самостійно, так і командно. А головне – робити це безкоштовно. Крім того, бібліотека надаватиме інформаційний супровід усім відвідувачам: тут знання «під рукою».
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)
У місті мешкає багато талановитих, активних хмельничан різного віку, але вони не завжди мають можливість достатньо реалізовувати свій творчий потенціал, а саме: організувати власні виставки, проводити майстер-класи, спілкуватися з однодумцями та інше. Адже для таких видів діяльності потрібно орендувати приміщення – нейтральне місце (не дім і не офіс), де можна працювати, відпочивати, навчатися, проводити свій вільний час. Таку безкоштовну кімнату можна облаштувати у бібліотеці. Вона буде обладнана сучасними технічними засобами та інвентарем, стане естетично привабливою і допоможе реалізовувати хмельничанам нові цікаві творчі ідеї.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
люди, які мають спільні інтереси;
громадські активісти;
соціально незахищені верстви населення;
творчі люди (поети та письменники, музиканти, художники, майстри та аматори декоративно-прикладного мистецтва тощо);
усі, хто цікавиться мистецтвом у різних його проявах, та інші.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
У бібліотеці-філії №2 є окрема простора кімната площею 34,2 кв. м, де можна облаштувати вільний простір для творчості. Для цього потрібно провести капітальний ремонт кімнати, аби створити комфортні умови для відвідувачів та облаштувати її зручними меблями і технікою. Проєкт дозволить створити колективну творчу атмосферу. Тут відбуватимуться майстер-класи, воркшопи, презентації, виставки, цікаві зустрічі з відомими людьми. А також буде проходити обмін досвідом, який спонукатиме мешканців міста до самореалізації та творчості. Особливість проєкту полягає в поєднанні класичного книжкового дозвілля з активною творчістю. Тут можна буде навчатись самому і навчати інших.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
1. Провести капітальний ремонт кімнати.
2. Закупити меблі.
3. Придбати техніку.
4. Встановити обладнання.
5. Популяризуватипроєкт у засобах масової інформації та соціальних мережах.
Ключові показники оцінки результату проєкту
Економічні – безкоштовне активне і регулярне використання коворкінгу хмельничанами.
Соціальні – надання можливості задоволення духовних, дозвіллєвих та культурних потреб мешканців міста. Зустрічі у бібліотеці спонукають до читання, розвитку мислення, проведення інтелектуального та творчого дозвілля. Це місце сприятиме спілкуванню та розвитку.
Проєкти реалізовані з бюджету мiста у 2019 році.
30 грудня 2016 року завершилось голосування за проєкти, подані в рамках Бюджету участі мешканцями нашого міста, реалізація яких здійснюватиметься у 2017 році.
Серед переможців за результатами голосування є два проєкти Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи:
«БібліоХаб: сучасний простір у центральній бібліотеці міста»;
«Інформаційно-розважальний центр «Дитячий простір» у бібліотеці №12».
БібліоХаб: сучасний простір у центральній бібліотеці міста
Проєкт передбачає створення у центральній бібліотеці безкоштовного мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. БібліоХаб – це окрема кімната для спільної праці, проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів для творчих, активних, креативних хмельничан, які генерують ідеї для розвитку нашого міста.
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)
Хмельницький багатий на людей, які мають ідеї для розвитку міста. Їм потрібно збиратися разом, але важко знайти в інфраструктурі міста безкоштовне приміщення для роботи невеликої групи людей. Зустрічатися вони можуть у центральній бібліотеці, яка працює і у вихідні дні, знаходиться у центрі міста, де гарна транспортна розв’язка. У читальному залі завжди людно, тому завдяки проєкту «БібліоХаб» буде обладнаний окремий мультимедійний простір з сучасним обладнанням для спільної комфортної роботи.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
люди, які мають спільні інтереси;
громадські активісти;
молодь;
поети та письменники;
учасники курсів програмування у бібліотеці;
люди, які знаходяться у відрядженні;
гості міста та інші.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
У бібліотеці на Подільскій, 78 можна виділити окрему кімнату площею 23,8 кв.м, де облаштувати БібліоХаб. Це буде безкоштовна альтернатива Інтернет-кафе та платним коворкінговим центрам для хмельничан всіх вікових категорій, де, крім користування стаціонарними комп’ютерами, є Wi-Fi, можна читати книги, влаштовувати тематичні зустрічі, тренінги, майтер-класи тощо. Бібліотека є публічним закладом, доступним для населення. Одного разу створивши БібліоХаб, можна ним користуватися постійно.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
Розробити проєктно-кошторисну документацію;
провести ремонт приміщення;
провести Інтренет-мережу;
закупити обладнання та меблі;
встановити обладнання;
інформувати хмельничан про роботу БібліоХабу.
Ключові показники оцінки результату проєкту
Соціальні показники: БібліоХаб – безкоштовна бібліотечна послуга, що важлива під час скрутного фінансового становища хмельничан. Результат роботи таких просторів перевірений досвідом Європейських країн, де вони створені у публічних бібліотеках. Зустрічі у бібліотеці, в свою чергу, спонукають до читання, розвитку критичного мислення, проведення інтелектуального дозвілля. Інтелектуальний розвиток громадян є запорукою національної свідомості, стабільності місцевої громади та держави загалом.
Інформаційно-розважальний центр
«Дитячий простір» у бібліотеці №12
Проєкт передбачає створення безкоштовного інформаційно-розважального центру «Дитячий простір» для заохочення читання, співпраці з провідними українськими видавництвами. У центрі будуть використовуватися розвиваючі ігри, що сприятимуть розвитку логіки, фантазії та пам’яті. До співпраці будуть залучатися батьки.
Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
Проєкт розрахований на дошкільників, дітей молодшого шкільного віку. Проєкт спрямований на підтримку молодих батьків, малозабезпечених родин – жителів мікрорайону.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Кадровий потенціал бібліотеки, налагоджені партнерські стосунки та багаторічний досвід в реалізації різних соціальних проєктів став підґрунтям для реалізації нового проєкту – безкоштовного інформаційно-розважального центру для дітей «Дитячий простір». Завдяки проєкту у бібліотеці буде створене комфортне і привабливе середовище, де діти разом із батьками можуть читати цікаву сучасну літературу, пізнавати світ і розвиватися, грати в розвиваючі ігри та з користю проводити свій вільний час.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
Організаційна зустріч виконавців та партнерів проєкту для вироблення спільного плану дій.
Облаштування ігрової зони-студії та місця для проведення казко терапії.
Забезпечення стабільних і якісних умов для діяльності центру: організація читань, презентацій, конкурсів, акцій для школярів; інформаційне обслуговування та консультування батьків.
Популяризація проєкту у пресі та соцмережах.
Ключові показники оцінки результату проєкту
Буде створено інформаційно-розважальний центр «Дитячий простір» та наповнено його сучасними інформаційними ресурсами для розвитку дитини;
буде впроваджено нові бібліотечні послуги;
родини, які користуються безкоштовними послугами центру, значно зекономлять свої бюджети;
проєкт отримає широкий резонанс серед громадськості, зросте попит на соціальну послугу та імідж бібліотеки, яка здатна впливати на розвиток громади.
Проєкти будуть реалізовані з бюджету мiста у 2017 році.