Проекти та програми Хмельницька міська централізована бібліотечна система Проекти та програми Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми

   Пункт доступу громадян (ПДГ)

  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Проекти та програми
  Громадський проект: Бюджет міських ініціатив
  Адміністрація ЦБС
  10 Січня 2019 р.

  Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю нашого міста брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету, створюючи власні проєкти, націлені на покращення міста. Переможців визначають способом відкритого онлайн-голосування. Проєкти, що здобувають перемогу, реалізуються в рамках міського бюджету на відповідний рік.

  Наприкінці 2018 року завершилося голосування за проєкти, реалізація яких здійснювалася у 2019. Серед переможців є два проєкти Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи:

  У 2019 перемогу здобув проєкт бібілотеки-філії №10 ""SMALL-TOWN - у бібліотеці". Його реалізовуватимуть протягом 2020 року.

   

  SMALL-TOWN – у бібліотеці

  «SMALL-TOWN» – це комфортний і технічно обладнаний пізнавально-інформаційний центр в бібліотеці, що має ресурси для навчання, повсякденних справ і дозвілля. Складається із трьох зон: «Biblio-game», «ZoneWi-Fi», «Biblio-cinema». Це місце творчого розвитку та інтелектуального дозвілля.

  Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)

  У зв’язку із наявністю у Південно-Західному мікрорайоні Хмельницького великої кількості школярів, винникає проблема їхньої повноцінної та корисної зайнятості. Незважаючи на те, що існує багато гуртків за інтересами, є чимало учнів, які мають багато вільного часу. Проєкт пропонує створити загальнодоступний, безкоштовний, пізнавально-інформаційний центр спілкування, комфортний і максимально зручний для відвідувачів, з можливістю відпочити та реалізувати власні культурно-освітні, дозвільні, інтелектуальні потреби та ідеї.

  Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

  Проєкт розрахований на дошкільників, учнів шкіл Південно-Західного мікрорайону, батьків та всіх відвідувачів бібліотеки.

  Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

  Створити в бібліотеці «SMALL-TOWN» – пізнавально-інформаційний центр роботи і відпочинку, який максимально відповідатиме запитам та інтересам користувачів: кожен займатиме певну зону.

  Для громади створюється місце, де можна пограти у цікаві ігри, поспілкуватися з друзями, взяти участь у культурних заходах і забавах, які відбуваються у бібліотеці, попрацювати над домашнім завданням, з допомогою бібліотекарів створювати міні-проєкти, розробляти презентації, переглядати фільми, слухати музику.

  «SMALL-TOWN» своїми удосконаленими послугами залучить більше нових читачів, волонтерів, зацікавить спонсорів, стане необхідним місцем для задоволення найрізноманітніших запитів дітей, батьків та мешканців мікрорайону.

  План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)

  • Облаштувати зону Wi-Fi.
  • Закупити та встановити технічне обладнання, меблі.
  • Проінформувати про нові біблотечні можливості жителів мікрорайону усно, через ЗМІ та соцмережі.

  Ключові показники оцінки результату проєкту

  «SMALL-TOWN»  пізнавально-інформаційний центр, створюється для того, щоб діти різного віку могли весело, корисно та безкоштовно провести своє дозвілля. Батьки, які прийшли разом з дітьми, отримають рекомендації бібліотекарів з питань дитячого читання, зможуть дізнатися про останні книжкові новинки та послуги у бібліотеці, а також підібрати художню та пізнавальну літературу для себе і своїх дітей.

  Проєкт буде реалізовано з бюджету мiста у 2020 році.

  SMART-бібліотека – помічник «розумного міста»

  Проєкт передбачає створення SMART-бібліотеки – «розумної бібліотеки», де буде можливість самостійно друкувати на 3D-принтері, читати книги, що «оживають», спробувати себе в ролі книжкового ілюстратора, навчитися використовувати електронні сервіси «розумного міста». Хмельницький стане ще більш сучасним, громадяни – підготовленими до нововведень, а бібліотеки – місцем з атмосферою, де хочеться креативити і створювати щось своє.

  Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)

  В усьому світі все популярнішою стає ініціатива «розумного міста». У Хмельницькому також впроваджуються електронні сервіси для підвищення якості життя громадян. Проте існує проблема недостатньої технологічної або цифрової грамотності людей, яка передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями, програмним забезпеченням. З іншого боку, ґаджети захопили увагу дітей та молоді і більше використовуються для дозвілля.

  Взятися за часткове вирішення цієї проблеми готові бібліотеки міста. Адже вони доступні всім та є важливими суб’єктами формальної та неформальної освіти для громадян різного віку.

  Технологічні новинки бібліотек зможуть поєднати традиційні технології з новітніми, привернути увагу до дитячого читання, використовуючи доповнену віртуальну реальність, дати можливість кожному власноруч спробувати, як працюють новітні прилади, електронні сервіси.

  Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

  • для дітей та молоді, які зможуть опанувати технологічні процеси з використанням нових приладів, новітніх технологій;
  • для дорослих, які навчаться користуватися різними електронними сервісами, що покращують якість життя в місті;
  • для партнерів бібліотек, які зможуть демонструвати технологічні новинки відвідувачам бібліотек;
  • для бібліотекарів, які будуть мати змогу популяризувати читання, використовуючи нові технології;
  • для креативних людей, які зможуть реалізувати свої задуми, використовуючи наявні у бібліотеці технологічні ресурси.

  Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

  У бібліотеках міста людям уже допомагають опановувати технології: навчають роботі на комп’ютері, записують на чергу до лікаря, реєструють на ЗНО тощо. Запроваджено сервіси електронної бібліотеки, доступу до електронного каталогу, автоматизованої книговидачі.

  У бібліотеках зможуть навчити використовувати електронні сервіси, зокрема у сфері безпеки, транспорту, медицини, відпочинку, навчання, комунальних послуг, взаємодії влади і громадян.

  Технології швидко оновлюються, але оснащена бібліотека зможе уже зараз надати можливість людям спробувати попрацювати, наприклад, на 3D-принтері, скористатися ґаджетами, які не кожен може купити собі особисто.

  Важливо зацікавити дітей та молодь використовувати технології з користю для власного розвитку, чим і буде займатися бібліотека в форматі SMART.

  Хмельницький стрімко розвивається, опановує технології, тому сучасні публічні бібліотеки стануть гарними помічниками у цих починаннях.

  План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)

  1. Закупити та встановити обладнання відповідно до кошториса.

  2. Організувати інформаційну кампанію проєкту.

  3. Модернізувати офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, адаптувати його для мобільних пристроїв.

  4. Створити на сайті бібліотеки сторінку проєкту, популяризувати його у соцмережах.

  5. Провести навчання персоналу бібліотек міста.

  6. Запровадити регулярні навчання хмельничан з використання електронних сервісів, створених в місті.

  7. Проводити інформаційні дні в БібліоХабі та у бібліотеках-філіях віддалених мікрорайонів, присвячені новітнім технологіям, залучаючи партнерів.

  8. Провести в усіх бібліотеках презентації книг з використанням доповненої реальності AR-технологій (Жива абетка, Англійська абетка, Книги з 4D-наліпками).

  9. Проводити тематичні майстер-класи з використання новітнього обладнання, надавати консультації та відповідні послуги.

  10. Провести моніторинг та оцінку проекту.

  11. Презентувати результати проєкту «SMART-бібліотека – помічник «розумного міста» громадськості.

  Ключові показники оцінки результату проєкту

  Соціальні:

  • збільшиться зацікавленість дітей книгами і читанням завдяки технологіям доповненої реальності;
  • молодь буде залучена до корисного проведення дозвілля, до навчання і співпраці;
  • старші люди навчаться користуватися електронними сервісами і відчуватимуть допомогу та підтримку у цій сфері;
  • збільшиться кількість тих бібліотечних користувачів, які ходитимуть у книгозбірню не лише по книжку, а й як у коворкінговий, мотиваційний простір;
  • покращиться соціальний діалог влади і громади, адже люди будуть більше розуміти те, для чого впроваджуються технології в різні сфери життя міста.

  Економічні:

  • можуть виникнути ідеї для стартапів та можливість виготовлення прототипів для підприємницької діяльності;
  • вкладення в «розумне місто» будуть виправданими, адже його сервісами зможе користуватися значна кількість людей.

  Коворкінг у бібліотеці – вільний простір для творчості

  Проєкт передбачає створення у бібліотеці-філії №2 універсального простору творчого самовираження. Він об'єднає людей для спілкування, навчання та творчої взаємодії. Тут хмельничани зможуть працювати як самостійно, так і командно. А головне –  робити це безкоштовно. Крім того, бібліотека надаватиме інформаційний супровід усім відвідувачам: тут знання «під рукою».

  Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проєкту)

  У місті мешкає багато талановитих, активних хмельничан різного віку, але вони не завжди мають можливість достатньо реалізовувати свій творчий потенціал, а саме: організувати власні виставки, проводити майстер-класи, спілкуватися з однодумцями та інше. Адже для таких видів діяльності потрібно орендувати приміщення – нейтральне місце (не дім і не офіс), де можна працювати, відпочивати, навчатися, проводити свій вільний час. Таку безкоштовну кімнату можна облаштувати у бібліотеці. Вона буде обладнана сучасними технічними засобами та інвентарем, стане естетично привабливою і допоможе реалізовувати хмельничанам нові цікаві творчі ідеї.

  Для кого цей проєкт (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

  • люди, які мають спільні інтереси;
  • громадські активісти;
  • соціально незахищені верстви населення;
  • творчі люди (поети та письменники, музиканти, художники, майстри та аматори декоративно-прикладного мистецтва тощо);
  • усі, хто цікавиться мистецтвом у різних його проявах, та інші.

  Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

  У бібліотеці-філії №2 є окрема простора кімната площею 34,2 кв. м, де можна облаштувати вільний простір для творчості. Для цього потрібно провести капітальний ремонт кімнати, аби створити комфортні умови для відвідувачів та облаштувати її зручними меблями і технікою. Проект дозволить створити колективну творчу атмосферу. Тут відбуватимуться майстер-класи, воркшопи, презентації, виставки, цікаві зустрічі з відомими людьми. А також буде проходити обмін досвідом, який спонукатиме мешканців міста до самореалізації та творчості. Особливість проєкту полягає в поєднанні класичного книжкового дозвілля з активною творчістю. Тут можна буде навчатись самому і навчати інших.

  План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)

  1. Провести капітальний ремонт кімнати.

  2. Закупити меблі. 

  3. Придбати техніку. 

  4. Встановити обладнання.

  5. Популяризуватипроект у засобах масової інформації та соціальних мережах.

  Ключові показники оцінки результату проєкту

  Економічні – безкоштовне активне і регулярне використання коворкінгу хмельничанами.

  Соціальні – надання можливості задоволення духовних, дозвіллєвих та культурних потреб мешканців міста. Зустрічі у бібліотеці спонукають до читання, розвитку мислення, проведення інтелектуального та творчого дозвілля. Це місце сприятиме спілкуванню та розвитку.

  Проєкти реалізовані з бюджету мiста у 2019 році.

  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Серія для дітей

  Серія "Детективчик" заснована в 2011 році видавництвом "Національний книжковий проект".
  Для середнього шкільного віку.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр