Проєкти та програми Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Проєкти та програми Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Проєкти та програми
  ВільноХаб
  Світлана Сінькова, заступник директора
  10 Серпня 2022 р.

  З 1 квітня 2022 року центральна публічна бібліотека Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади стала учасницею проєкту «ВільноХаб». Проєкт реалізується програмою «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну Разом» (БУР). Окрім названої бібліотеки, до проєкту доєдналися ще 2 книгозбірні системи – філії №10 та №12. Всі три були обрані на основі відкритого конкурсного відбору поміж книгозбірень Волинської, Вінницької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей.

  Ініціатива «ВільноХаб» спрямована на те, щоб бібліотекарі мали змогу забезпечувати розв’язання інформаційних та навчальних потреб у громаді у зв’язку з війною та її гуманітарними наслідками. Окрім того – надавати підтримку внутрішньо переміщеним особам, залучаючи їх до заходів у межах проєкту, допомагати дітям та молоді адаптуватися в новому середовищі, соціалізуватися та розвиватися.

  У рамках ініціативи в бібліотеці відбувається низка заходів, які надають простір для комунікації, взаєморозуміння і підтримки серед місцевих жителів і переміщених осіб, таким чином посилюючи згуртованість громади й запобігаючи конфліктам. Бібліотекарі працюють над створенням сприятливого та безпечного середовища для адаптації в нових умовах життя внутрішньо переміщених дітей і молоді, де вони матимуть можливість отримувати необхідну психосоціальну та емоційну підтримку, неформальну освіту, потрібну інформацію для адаптації на новому місці проживання і працевлаштування.

  Програма «Мріємо та діємо» забезпечує проведення онлайн навчальних заходів для команд бібліотекарів та залучених помічників з когорти ВПО, надає консультаційну та менторську підтримку командам бібліотек щодо послуг, а також забезпечує методичну підтримку у вигляді друкованих та електронних матеріалів з таких тематик, як психосоціальна підтримка, протимінна безпека, творчість та креатив, медіаграмотність, кібергігієна, працевлаштування, діалог та порозуміння тощо.

  Бібліотеки Хмельницької міської громади і ВПО: виклики сьогодення 

  Віч-на-віч: Бібліотечне літо

  Всеукраїнський проєкт «ВільноХаб» у Хмельницькому об’єднав більше тисячі вимушено переміщених осіб

  Філія №10
  Філія №10
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література за державною програмою

  Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр