Брилінський Д. Загадки / Дмитро Брилінський; худож. Д.М. Брилінський. – Хмельницький : Поділля, 1996. – 43 с. : іл.
Це літературно-художнє видання з теплотою та щирим і добрим словом написано для дітей та юнацтва. Збірка видана за допомогою спонсора агрофірми «Проскурів».
Відгадування загадок – творча праця, потрібна і для серця і для душі. Загадки – вогник цікавості. Вони ваблять, допитливих і кмітливих. Будьте уважними, бо окремі загадки попросять вас звернутися до словника іншомовних слів. І це добре. Отримаєте нові знання. Станете духовно багатшими. Книжечка «Загадки» адресована Вам.
Брилінський Д. Матеріали до словника подільських говірок : методичні матеріали / Д. Брилінський. – Львів : Львівський державний університет ім. Івана Франка, 1991. – 74 с.
Українська мова – наш національний духовний скарб. Вона співуча, мелодійна, барвиста. Мови мають діалекти. Є вони і в нашій мові. Діалектні слова і вирази допомагають у вивченні історії рідної мови, шляхів її розвитку. Українська мова виходить на широку дорогу свого відродження. Вона має посісти місце, котрого заслуговує. Мета автора – звернути увагу всіх, хто прагне спілкуватися українською мовою, на наявність у ній подільських говорів.
Брилінський Д. Письменники і Хмельниччина : літературно-наукове видання / Дмитро Брилінський. – Хмельницький, 1998. – 112 с.
В своїй книжці автор знайомить зі спілкою письменників Поділля, з літературними преміями, про проходження літературних з'їздів, з літературною елітою України. Велика увага приділяється літературній географії Хмельниччини до 1917 року. Книжка адресована учням шкіл, молоді, учителям, бібліотечним працівникам, широкому загалу читачів.
Брилінський Д. Словник подільських говірок / Дмитро Брилінський; худож. В. О. Долиняк. – Хмельницький: Редакційно-видавничий відділ, 1991. – 116 с.
Ця книжка видана коштом автора. Спонсор – виконавчий комітет Хмельницької обласної ради. Словник подільських говірок вміщує понад 3000 найбільш вживаних місцевих діалектів, які є різновидністю загальнонародної мови. У першій колонці – місцеві говірки і наріччя, у другій – переклад їх на сучасну українську літературну мову. У кінці Словника є три додатки. Це діалектні вирази, котрі побутують у розмовній мові подолян; цитати із творів Мелентія Смотрицького – подільського письменника і педагога; цитати з пісень та віршів невідомих авторів 18 століття.
Додатки допоможуть користувачам краще і глибше зрозуміти особливості подільських говірок. Словник розрахований на педагогів, студентів, учнів шкіл, бібліотечних працівників, найширше коло читачів – шанувальників рідної мови.
Брилінський Д. Снопик : поезії / Дмитро Брилінський. – Хмельницький: редакційно-видавничий відділ, 1993. – 32 с.
До збірки Дмитра Михайловича увійшли поетичні твори для дорослих та маленьких читачів. Перша частина – З поетичної шухляди дещо взято для громади – присвячена дружині письменника, Галині Макарівни Величко. Друга – Цікавинки коротенькі для вас, дітоньки гарненькі – онучкам – Каті, Тані, Наталі, Олі Величко. Поезії Дмитра Михайловича чарують своєю неповторністю. Несуть юному читачеві різноманітну інформацію про навколишній світ.
Брилінський Д. Україно моя! Україно! : вірші / Дмитро Брилінський. – Хмельницький : Поділля, 1998. – 63 с.
Поетична збірка Дмитра Михайловича має велике патріотичне і виховне значення. Автор сам щиро любить неньку Україну, її багату солов'їну українську мову, рідний край. Цю любов прищеплює іншим. В збірці багато віршів про наше місто, подільський край, Україну, рідну мову. Книжка розрахована на учнів, молодь, учителів, бібліотечних працівників, широкий загал читачів.
Брилінський Д. Український словник власних імен людей / Д. М. Брилінський. – Хмельницький, 1995. – 39 с.
Український словник власних імен мав би бути настольною книгою в кожній сім'ї, адже найперша відповідальна подія у новонародженого це дитині дають ім'я. У реєстр Словника внесено не всі імена, а тільки найпоширеніші, частіше вживані як у давнину, так і тепер. Словник містить 853 імені. З них чоловічих – 559, жіночих – 294. Словник розрахований на державні установи, школи, бібліотеки, дошкільні дитячі заклади, сім'ї, всіх громадян України.
Видання творів у співавторстві
Рудик І. З людьми і для людей / І. Рудик, Д. Брилінський. – Хмельницький, 1996. – 194 с.
Книжка – коротка розповідь про село Ружична, його історію, мешканців-працелюбів, котрі подбали, аби їх поселення стало подільською писанкою, а багатогалузеве господарство «Проскурів» – школою прогресу, взірцем ринкових стосунків. Читач довідається про місце і роль допоміжних відділів розвитку виробництва у зміцненні економіки агрофірми. Книжка розрахована на керівників колективних господарств, студентів середніх і вищих закладів, загал читачів. Вона знадобиться краєзнавцям, учителям та учням шкіл усіх ступенів.
Брилінський Д. Імена людей / Д. М. Брилінський, І. Л. Рудик. – Хмельницький : Поділля, 1996. – 64 с.
В реєстр Словника внесено не всі імена, а лише найпоширеніші, частіше вживані на Україні. Серед імен є такі, що мають паралельні, рівнозначні форми. До деяких подані ще й форми, котрі побутують у розмовній мові. До багатьох імен подані пестливі форми. Більшість імен іноземного та іншого походження мають дослівне значення. Словник містить 955 імен. З них чоловічих – 575, жіночих – 380. Словник власних імен людей розрахований на державні установи, церкви, школи і дошкільні заклади, бібліотеки, всіх громадян України.