Центральна публічна бібліотека Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Центральна публічна бібліотека Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Бібліотеки
  Центральна публічна бібліотека

  Медіаблог "Хмельницький піар-офіс сучасних бібліотек"

  Блог "Методична скарбниця"

  Блог "Є думка"

  Блог "Бібліотечне меню"

  "Скарбниця всіх багатств людського духу –  бібліотека"

  Адреса:  29001, м. Хмельницький,

                 вул. Подільська, 78           

  e-mail: kmcbs.с@gmail.com;  skype: kmcbs.cb; 

  Телефон:     (0382) 72-07-13; моб. (097) 516 07 17;       

  Обслуговує користувачів:
  (графік роботи на літній період)

  Вівторок п'ятниця: з 900 до 1730.    

  Субота: з 1000 до 1630.  

  Вихідний неділя, понеділок.  

  Дезінфекція приміщення: 12001215, 15001515

  Санітарний день – остання п'ятниця кожного місяця.


  У центральній публічній бібліотеці працює 21 бібліотечний фахівець. 

  Директор:     Козицька Тамара Степанівна

  прийом громадян з особистих питань:
  понеділок 
  з 900 до 1100


  Структура:   

    Адміністрація  ЦБС

  •  Відділ обслуговування (абонемент, читальний зал, літературно-мистецька вітальня)   

  •  Методично-бібліографічний відділ   

  •  Відділ комплектування та обробки літератури

  •  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів

  •  БібліоХаб – сучасний простір у центральній публічній бібліотеці

   


  Коротка історична довідка: 

  31 жовтня 1950 р. на засіданні Проскурівського виконавчого комітету було прийняте рішення про «надання приміщення, що зараз займає перукарня Воєнторгу по вул. 25 Жовтня №19, для новоутвореної міської бібліотеки та читального залу, і враховуючи, що в місті Проскурові немає будинку культури, існуючі бібліотеки розташовані та обслуговують населення околиць міста, існує гостра необхідність відкрити в центрі міста міську бібліотеку та читальний зал для обслуговування населення в центральній частині міста». Книжковий фонд при відкритті нараховував 1310 примірників. Уже в 1950 р. до бібліотеки було залучено 307 читачів. Згодом, зі збільшенням книжкового фонду і кількості читачів, приміщення розширили. Від 1970 р. бібліотека переїжджала тричі: з вулиці Кірова на вулицю Галана, потім – на вулицю Подільську, де і знаходиться тепер.

  Під впливом соціокультурних процесів змінювалася не лише функція центральної міської бібліотеки, а й контингент читачів та особливості відвідування, профіль читання, форми і зміст затребуваних послуг.

  У 1976 р. згідно з наказом відділу культури №22 від 17 березня 1976 р. в місті була створена міська централізована бібліотечна система, яка об'єднувала тоді 13 бібліотек: 9 обслуговували доросле населення, 4 – дітей. Центральною бібліотекою стала міська бібліотека №1.

  Центральна публічна бібліотека сьогодні – це і методичний центр, і книгозбірня, і виставковий зал, де організовуються виставки-вернісажі місцевих художників, і літературна вітальня, де проводяться презентації книг хмельницьких письменників, це і театральна сцена, де виступають кращі митці громади, колективи, школи мистецтв.


  На 1 січня 2024 року:     у бібліотеці читає 3 567 осіб.


  Фонд:      34 541 примірник книг та періодичних видань.


  Додаткові послуги:
  • користування міжбібліотечним абонементом;
  • користування вільним доступом до Інтернету;
  • сканування;
  • ксерокопіювання;
  • друк документів;
  • інші послуги;


  Додаткова інформація:

  • 2021 рік

  Бібліотека стала переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий хаб з цифрової освіти серед бібліотек України, який проводила ВГО «Українська бібліотечна асоціація» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Він був започаткований у 2021 році, проводився вперше.

  Бібліотека стала переможцем в обласному конкурсі серед публічних бібліотек Хмельницької області «Бібліотека – громаді». Номінація "Краща міська бібліотека".


  • 2020 рік

  Бібліотека стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія.Цифрова освіта».

  Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За підтримку Вікімарафону з написання статей до української Вікіпедії 26 січня - 1 лютого 2020 року".


  • 2019 рік

  Бібліотека стала переможцем Громадського проєкту "Бюджет міських ініціатив". У ній реалізовано проєкт "SMART-бібліотека – помічник «розумного міста»"

  Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За підтримку Вікімарафону з написання статей до української Вікіпедії 26-30 січня 2019 року".


  • 2018 рік

  У січні запроваджено електронну книговидачу

  Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За участь у конкурсі статей до української Вікіпедії "Культурна спадщина та видатні постаті краю"".

  Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За підтримку Вікімарафону з написання статей до української Вікіпедії 27-30 січня 2018 року".


  • 2017 рік

  Бібліотека стала переможцем Громадського проєкту "Бюджет міських ініціатив". У ній реалізовано проєкт "БібліоХаб: сучасний простір у центральній бібліотеці міста".

  У березні в бібліотеці розпочато штрихкодування активного фонду та видачу читацьких квитків з метою запровадження електронної видачі книг. 


  • 2016 рік

  Завідуюча методично-бібліографічного відділу Світлана Сінькова стала переможницею конкурсу професійної майстерності серед методистів бібліотек Хмельницької області «Кращий методист – 2016».

  Бібліотека стала переможницею у "Ярмарку соціальних ініціатив" серед бібліотек Хмельниччини з експозицією "Бібліотечний телепорт із віртуального життя в реальне".

  Бібліотека виборола ІІ місце у міському огляді-конкурсі на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС, присвяченого 20-річчю Конституції України.

  У бібліотеці започатковано проєкт "Жива бібліотека".

  Бібліотека долучилася до реалізації проєкту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції". 

  Змінено провайдера, інтернет-послуги надає ТОВ «ІТТ» через виділену лінію.

  Розпочалася реалізація всеукраїнського проєкту з безкоштовного навчання основам програмування Technology Nation.


  • 2015 рік

  Офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, над яким працює відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів центральної бібліотеки, втретє переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів у номінації "Кращий сайт з популяризації читання районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС" (Центральна бібліотека Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи).

  Центральна бібліотека стала керівником Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек завдяки перемозі у конкурсі проєктів "Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек" за фінансової підтримки програми «Бібліоміст» та експертної підтримки громадської організації «Центр Медіареформ».

  Ірина Довгалюк, головний бібліотекар центральної бібліотеки, за результатами конкурсу "Сучасний бібліотекар" здобула титул "Сучасного бібліотекаря". Саме їй вручили бібліотечну корону переможця.


  • 2014 рік

  Відео: про Хмельницьку міську центральну бібліотеку

  Офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, над яким працює відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів центральної бібліотеки, вдруге переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів.  


  • 2013 рік

  Троє працівників центральної бібліотеки взяли участь в інноваційному проєкті "Сучасний бібліотекар" від програми "Бібліоміст": Тетяна Колокольникова - головний бібліограф, Світлана Сінькова - зав. методично-бібліографічного відділу (вийшла у півфінал), Тамара Козицька - заступник директора ЦБС (вийшла у фінал проєкту).  

  Заступник директора з питань механізації, автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Козицька Тамара Степанівна здобула почесне звання «Кращий за професією» в галузі культури за 2013 р.

  Центральна бібліотека перемогла та отримала диплом І ступеня в обласному огляді-конкурсі центральних бібліотек на кращу організацію роботи з використання новітніх інформаційних ресурсів "Бібліотека. Інтернет. Користувач" (матеріали конкурсу).

  Заступник директора з питань механізації, автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Козицька Т. С. стала срібним призером всеукраїнського онлайн-конкурсу "З ІТ на ТИ".

  Центральна бібліотека стала переможцем п'ятого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету від програми "Бібліоміст".


  • 2012 рік

  Офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, над яким працює сектор автоматизації центральної бібліотеки, переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів.


  • 2011 рік

  Бібліотека як координатор стала переможцем конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету від програми "Бібліоміст".

  З лютого бібліотека стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до інформації органів державної влади у бібліотеках України.  ЦБС на суботнику
  ЦБС на суботнику
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Близько 1300 нових книг надійшло до бібліотек міста

  За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр