ПОЛОЖЕНННЯ
про Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає!»
1. Загальні положення
Культура – рушійна сила суспільства – є одним із мобілізуючих і організуючих факторів життя і діяльності творчих колективів та об'єднань, окремих авторів та місцевих громад.
Хмельницький міський літературно-мистецький фестиваль «Слово єднає!» (далі – Фестиваль) є культурно-просвітницьким заходом, який покликаний об'єднати зусилля творчих осередків у побудові єдиної, незалежної України, сприяти піднесенню рівня і популяризації кращих зразків сучасного літературного, поетичного зокрема, інших видів колективного і авторського мистецтва діячів міста Хмельницького та запрошених учасників з інших міст і громад України, а також презентувати їх творчість шанувальникам шляхом публічного виконання та висвітлення у засобах масової інформації, електронних ресурсах виконавчої влади, Хмельницької міської ЦБС.
2. Засновники і організатори фестивалю
Засновниками і організаторами Фестивалю є:
Для здійснення роботи, пов'язаної з організацією та проведенням Фестивалю, створюється Організаційний комітет, склад якого затверджується наказом начальника управління культури і туризму Хмельницької міської ради.
3. Мета Фестивалю
Метою проведення Фестивалю є сприяння подальшому розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної та авторської творчості для популяризації міста Хмельницького, підсилення впливу авторського українського мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді, читачів бібліотек міста.
4. Завдання Фестивалю
Основним завданням Фестивалю є культурологічна, просвітницька, інформаційна діяльність колективів та митців міста Хмельницького, виявлення нових талановитих авторів у різних жанрах літературного мистецтва.
5. Порядок проведення Фестивалю
Фестивальні заходи проводяться в два етапи.
-
І-ий етап Фестивалю проводиться з 19 вересня до 23 вересня літературними спілками в культурно-мистецьких закладах м. Хмельницького. За результатами цього етапу від кожної спілки делегуються голова та три представники на заключний етап.
-
Для учасників з інших міст чи областей України або тих, що не є членами жодної зі спілок, оргкомітет за результатами ознайомлення з надісланими творами визначається із запрошенням до участі в заключному етапі Фестивалю.
-
ІІ-ий, заключний, етап Фестивалю проводиться 24 вересня у сквері біля пам'ятника Т. Г. Шевченку або в кінотеатрі ім.Т. Г.Шевченка.
В програмі Фестивалю:
-
виставка книг сучасних українських авторів, організована Хмельницькою міською ЦБС;
-
поетичні читання;
-
поетичні зустрічі-концерти місцевих авторів та митців з різних регіонів України, зі Сходу України зокрема;
-
автограф-сесії (зустрічі літераторів з мешканцями Хмельницького, продаж авторами власних книг);
-
книжкові виставки-розкладки історико-краєзнавчої та художньої літератури місцевих авторів і гостей міста;
-
презентація книговидавців міста Хмельницького;
-
презентація публікацій про місто Хмельницький на сторінках газети «Проскурів».
У рамках Фестивалю проводяться творчі зустрічі учасників та гостей Фестивалю, майстер-класи, концертно-виставкові дійства тощо.
6. Учасники Фестивалю
Для участі у Фестивалі запрошуються літературні, журналістські спілки, аматорські театральні колективи, видавці друкованої продукції, творчі і культурно-просвітницькі об'єднання, окремі літератори, учнівська та студентська молодь, читачі бібліотек, учасники поетичних клубів міста Хмельницького, міст-побратимів Хмельницького та усіх регіонів України.
Учасники Фестивалю представляють свої літературні та мистецькі здобутки шляхом публічного виконання і/або у вигляді виставок, розкладок, презентацій тощо. Окремі виконавці та театральні колективи можуть представляти твори місцевих авторів (сучасних авторів свого краю), авторську співану поезію тощо.
Оцінка виступів чи діяльності учасників Фестивалю не проводиться.
7. Умови та вимоги до учасників Фестивалю
Для участі у Фестивалі претендентами до 1 вересня поточного року подаються заявки-анкети затвердженого зразка (додаток 2) в письмовому чи електронному вигляді за адресою:
29000, м. Хмельницький,
вул. Подільська, 78,
Центральна бібліотека Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи,
електронна адреса: kmcbs.c@gmail.com.
Інформація, представлена в заявці-анкеті, не підлягає публічному оголошенню.
До заявки повинні бути додані наступні матеріали:
-
біографія автора чи інформація про спілку/видавництво – 1000 знаків українською мовою;
-
кольорова фотокартка автора чи кольоровий логотип (візитівка) спілки/видавництва в форматі .JPG;
-
матеріали виступу автора/колективу на Фестивалі.
Оргкомітет залишає за собою право редагувати регламент і програму заходів, фіксувати виступи учасників Фестивалю і розповсюджувати матеріали, за що колективи та автори не отримують гонорар.
8. Відзначення учасників Фестивалю
Учасники Фестивалю відзначаються дипломами І-го і ІІ-го етапу конкурсу та сувенірною продукцією Оргкомітету.
9. Фінансове забезпечення Фестивалю
Фінансове забезпечення Фестивалю здійснюється за рахунок бюджетних коштів, передбачених на відзначення Дня міста Хмельницького, та інших благодійних коштів, залучених для проведення Фестивалю.
10. Інформаційне забезпечення Фестивалю
Інформаційне забезпечення Фестивалю здійснює газета Хмельницької міської ради «Проскурів», ТРК «Місто», електронні ресурси виконавчої влади, Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.
Головний спеціаліст управління культури
і туризму Хмельницької міської ради С. Прокопенко