Хмельницька міська ЦБС - рік 2013 Хмельницька міська централізована бібліотечна система Хмельницька міська ЦБС - рік 2013 Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС
  Хмельницька міська ЦБС - рік 2013

  Сучасна людина – від учня до науковця – не мислить себе без використання у своїй роботі та житті різноманітних джерел інформації. Чи то традиційні, чи новітні – вони збагачують людину, дають їй можливість стати більш освіченою і досвідченою, брати участь в суспільному, політичному житті, навчають самостійно приймати рішення і сприяють культурному розвитку.

  Одним із провідників інформації з давніх-давен була і залишається бібліотека.

  У 2013 р. бібліотеками Хмельницької міської ЦБС:

   обслужено 31 551 користувач;

   видано 605 147 примірників літератури;

   відвідування становлять 217 877 читачів;

   проведено 636 масових заходів;

   надано платних послуг на суму 33 972 тис. грн.

  У 2013 р. фонди бібліотек Хмельницької міської ЦБС поповнилися новими книгами1506 назв (2 854 примірники), для чого було використано 127,5 тис. грн. з різних джерел надходжень. 

  Бібліотекам міста підписано 151 назв (239 примірників) періодичних видань. У середньому на одну бібліотеку передплачено 20 назв газет і журналів. За бюджетні кошти на підставі рішення «Координаційної ради по закупівлі книг місцевих авторів» закуплено книг місцевих авторів 493 примірники на суму 15083 грн.

  У 2013 р. в рамках «Стратегії інформатизації Хмельницької міської ЦБС на 2013-2015 рр.» були розроблені «Концепція електронної бібліотеки Хмельницької міської ЦБС», «Положення про електронний каталог Хмельницької міської ЦБС».

  У 2013 р. центральна бібліотека та центральна дитяча бібліотека-філія №12 перемогли у п'ятому раунді «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого Програмою «Бібліоміст». У шести бібліотеках міста: №№2, 7, 9, 12, 14 та центральній міській бібліотеці хмельничани можуть отримати багато нових послуг.

  На 01.01.2014 р. у бібліотеках міста працює 50 комп'ютерів, 34 одиниці копіювально-розмножувальної техніки, мультимедійний проектор. Для користувачів у 13 філіях обладнано 34 робочих місця з доступом до Інтернету (у т. ч. 21 – безкоштовних). Інтернетом у бібліотеках за рік скористалися 22,6 тис. користувачів, із них 20,3 тис. – вільним доступом.

  Центральна бібліотека та бібліотеки-філії №7 і №9 долучилися до проекту «English 1 2 3 в бібліотеці», який проводиться Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми «Бібліоміст».

  Козицька Тамара Степанівна, заступник директора з питань автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Хмельницької міської ЦБС, здобула почесне звання «Кращий за професією» в галузі культури за 2013 р.

  У 2013 р. працівники Хмельницької міської ЦБС брали участь у конкурсах:

   обласному конкурсі дитячого читання «Найкращий читач Хмельниччини – 2013»;

   огляді-конкурсі на кращу організацію правоосвітньої діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС;

   міському огляді-конкурсі на кращу роботу з формування, використання та популяризації бібліотечних фондів «Фонд – обличчя бібліотеки»;

   Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше»;

   обласному конкурсі-вікторині «Натхненні генієм твоїм, Кобзарю»;

   обласному літературному молодіжному конкурсі «І на сторожі слово»до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка серед читачів юнацького віку;

   обласному огляді-конкурсі на кращу організацію роботи з правової освіти населення «Бібліотека: час нових підходів».

  Центральна бібліотека посіла І місце у обласному огляді-конкурсі центральних бібліотек на кращу організацію роботи з використання новітніх інформаційних ресурсів «Бібліотека. Інтернет. Користувач».

  Заступник директора з питань автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Хмельницької міської ЦБС Козицька Тамара Степанівна стала срібним призером Всеукраїнського он-лайн конкурсу «З інформаційними технологіями на ТИ – 2».

  У багатомісячному інноваційному проекті «Сучасний бібліотекар» взяли участь 5 бібліотекарів системи, двоє вийшли у фінал: Тетяна Венгрова (зав. бібліотекою-філією №11) та Тамара Козицька (заступник директора ЦБС). 30 працівників Хмельницької міської ЦБС стали учасниками 14 професійних заходів, організованих за участю програми «Бібліоміст».

  У листопаді 2013 р. відбулося розширене засідання виконавчого комітету міської ради за питанням «Про стан та перспективи діяльності управління культури і туризму щодо інформатизації бібліотек централізованої бібліотечної системи міста».

  Для підтримки книгарень міста, за ініціативи міського голови, наступного року буде виділено з міського бюджету 500 тисяч гривень на капітальний ремонт приміщень та придбання нових меблів для бібліотек міста, а також 150, 0 тис. гривень на поповнення книжкових фондів та передплату періодичних видань. Крім цього, передбачається розширити площу бібліотеки-філії №8, яка знаходиться в мікрорайоні Озерна, та створити у ній Центр електронного обслуговування громадян.

   

   


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр