У рамках проведення «Тижня Інтернету у бібліотеці» у бібліотеках-філіях відбувся ряд заходів з метою популяризації безпечного користування Інтернетом, навчання ефективному пошуку інформації в мережі та задля розширення знань дітей про життя бібліотек.
На сьогодні критеріями нової інформаційної культури є вміння людини знаходити інформацію, переробляти, відбирати, оцінювати і створювати якісно нову інформацію. Простежується неабияке пожвавлення молодого покоління у віртуальному просторі. Кожного року аудиторія дітей-користувачів всесвітньої мережі розширюється. На сучасному етапі досить гостро постало питання безпеки дітей в Інтернеті, адже вони повністю не усвідомлюють загрозу, що може підстерігати їх у віртуальному просторі.
З метою поширення інформації щодо правил безпечного користування мережею Інтернет 11 жовтня бібліотека-філія №4 влаштувала для учнів 9 класу СЗОШ №8 огляд-дискусію «Бібліотека, освіта, Інтернет». На захід було запрошено координатора Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» Дашу Шайногу, яка має великий досвід у роботі та спілкуванні з юним читачем, і доносить інформацію змістовно, сповнену цікавими фактами.
Вона розповіла читачам, що дана тема є актуальною у сучасному суспільстві, сприяє формуванню більш безпечної поведінки молоді в Інтернеті, а також популяризує інтелектуальний розвиток молоді, відповіла на всі їхні питання.
Продовжуючи традицію розширення знань про життя бібліотек і об’єднавши зусилля, працівники філій №4 і №15 організували 23 жовтня дещо іншу віртуальну екскурсію сайтами бібліотек України з учнями 4-В класу ЗОШ №14. Завдяки сучасним технологіям та всесвітній мережі Інтернет діти відвідали найцікавіші бібліотеки України. Крокуючи віртуальними коридорами книгозбірень, юні читачі збагатилися новими враженнями. Діти усвідомили, що веб-сайти бібліотек призначені для задоволення різноманітних інформаційних потреб користувачів, незалежно від їх місцезнаходження і є доступними у будь-який час.
Місія дитячих бібліотек у тому, щоб, використовуючи всі наявні власні ресурси і ресурси бібліотечних веб-сайтів, забезпечити рівний доступ до знань, створивши середовище розвитку дитини через читання, книгу та нетрадиційні види носіїв інформації відповідно до її вікових та індивідуальних особливостей.
У бібліотеці-філії №8, з метою популяризації безпечного користування Інтернетом та задля розширення знань батьків та дітей про нові можливості користування Інтернетом (сімейний Інтернет), відбулися заходіи: інформаційна година «Книг нечитаних планети відкриваєм в Інтернеті» і урок-практикум «Світ Інтернету очима батьків та дітей».
Бібліотекарі провели віртуальні подорожі з дітьми та батьками сайтами:«Сімейний Інтернет», «Корисні поради для батьків та дітей», «Безпечний Інтернет», «Інтернет: за чи проти?». Присутні з цікавістю переглянули запропоновані сайти,з яких почерпнули корисну для них інформацію.
Бібліотекарі як навігатори в мережі Інтернет створюють тематичні списки сайтів (вебліографічні списки), щоб відвідувачам було зручно й легко зорієнтуватися у бурхливому морі інформації. Зокрема, Марина Шандорук (бібліотека-філія №9) підготувала вебліографічний список для школярів та студентів "Інтернет – світ знань".
|