International Day of the Girl Child з’явився у календарі свят не так давно. Вперше його відзначили у 2012 році. Свято проголосила Організація Об’єднаних Нації з метою уникнення дискримінації дівчат у всьому світі.
Міжнародний день дівчаток покликаний звернути увагу на ті проблеми, з яким щодня зіштовхуються дівчатка, і підтримати розширення прав і можливостей цієї категорії суспільства. Говорять тут і про право на вільний вибір, право на освіту, право виходити або не виходити заміж.
![11 жовтня – Міжнародний день дівчаток](/uploads/images/news/news 2020/cb_girls.jpg)
Загалом коли вперше відзначали International Day of the Girl Child, то ООН акцентувала на тому, що потрібно боротися із ранніми шлюбами: коли дівчаток віддають заміж у досить юному або й навіть дитячому віці, коли вони не мають права обирати. На жаль, у деяких країнах світу така практика зберігається і досі.
International Day of the Girl Child також звертає увагу громадськості на гостру потребу гендерної рівності у світі навіть тоді, коли мова йде ще про дітей, і закликає дівчат всього світу в юному та у більш дорослому віці бути активістками.
![11 жовтня – Міжнародний день дівчаток](/uploads/images/news/news 2020/cb_girls1.jpg)
Але свято залишається все ж таки святом! Міжнародний день дівчаток – це день ніжності, краси, юності та й навіть дитинства. Свято чудове, бо говорить про ту необхідність турботи та підтримки, ніжності, любові, яких так потребують майбутні жінки, аби вирости сильними, впевненими та повноправними учасницями суспільного життя.
|