21 жовтня учасники медіаігротеки у центральній публічній бібліотеці грали вже в настільну гру «365° за шкалою медіаграмотності».
![Настільна гра «365° за шкалою медіаграмотності»](/uploads/images/news/news 2021/cb_365.jpg)
«Ця гра розвиває критичне мислення, вчить аналізувати інформацію під кутом 360° і бути напоготові, коли медіапростір заповнює 5С: скандал, сенсація, смерть, страх, секс», – розповіла тренерка гри Світлана Сінькова.
Загалом гра формує такі навички:
-
критичне мислення – розуміння того, що не вся поширена інформація достовірна;
-
робота із першоджерелами – пошук інформатора та оцінка на достовірність, співставлення отриманого фактажу з інформацією, оприлюдненою офіційними установами;
-
розуміння медіапростору – усвідомлення того, що контент може бути пов’язаний з інтересами тих, хто його поширює;
-
порушення стандартів журналістики – від свідомих маніпуляцій до журналістських помилок.
![Настільна гра «365° за шкалою медіаграмотності»](/uploads/images/news/news 2021/cb_3651.jpg)
«Ми повинні були не тільки знайти фейкову інформацію, а й створити нову, максимально правдиву новину, щоб не втратити довіри читачів до нашого імпровізованого медіа. А ще гра вчить працювати у групі на спільний результат», – так поділились своїми враженнями учасники гри.
![Настільна гра «365° за шкалою медіаграмотності»](/uploads/images/news/news 2021/cb_3652.jpg)
Гра «365° за шкалою медіаграмотності» розроблена командою Академія Української Преси в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», запровадженого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.
|