Літературно-мистецьку годину «НАША “ЕНЕЇДА”» 26 жовтня влаштували в Центральній публічній бібліотеці. Захід став вшануванням пам’яті корифея української літератури Івана Котляревського. Також подію присвятили 225-й річниці виходу у світ перших частин славнозвісної «Енеїди» — перлини українського поемного письменства.
Разом з тим нині відбулась і презентація тематичної виставки художніх робіт. Вони належать учням мистецької студії «Малювання як ART-терапія», керівником котрої є відомий український художник Володимир Півень, та вихованцям Хмельницького професійного ліцею.
![Літературно-мистецька година «НАША “ЕНЕЇДА”»](/uploads/images/news/news 2023/cb_eneida.jpg)
Пан Володимир, що майстерно володіє словом та вправно відтворює художні образи пензлем, розповів, чому в поемі козаки зображені троянцями, якими науковими фактами та знаннями оперував автор при написанні поеми, яким чином силою літературних методів та форм війну передавали Гомер, Вергілій та Котляревський.
Бібліотекарки ж нагадали учасникам літературно-мистецької години про основні етапи життєвого та творчого шляху Івана Котляревського, як творилася та побачила світ поема «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, укладена розмовною українською мовою.
![Літературно-мистецька година «НАША “ЕНЕЇДА”»](/uploads/images/news/news 2023/cb_eneida1.jpg)
На заході звучали музичні номери, перейняті національними мотивами та відповідним епосі духом колоритності та народної творчості. Розпочали піснею «Їдуть козаченьки» у виконанні Оксани Маліновської та Валентини Українки. Далі їхній дует «Червона ружа» заспівав композиції «Наталка-Полтавка» та «Ой під вишнею».
А ще на творчу годину завітали Володимир Олійник та Ніна Кордонська — місцеві письменники, аби й своєю чергою пошанувати важливу для українського літературного процесу дату. Також відвідав подію і художник Андрій Півень (син пана Володимира), який відзначив важливість створення сучасної форми героїки, адже її так само поширюють інші національні культури, використовуючи для цього малюнки.
![Літературно-мистецька година «НАША “ЕНЕЇДА”»](/uploads/images/news/news 2023/cb_eneida2.jpg)
Традиційно хвилиною мовчання на заході вшанували пам’ять усіх загиблих в російсько-українській війні захисників. Адже саме завдяки нашим воїнам ми живемо, працюємо, поширюємо та розвиваємо українські літературу й мистецтво.
|