Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Мова єднає всіх
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    27 Жовтня 2023 р.

    26 жовтня книгозбірня №15 спільно з підлітковим клубом «Романтик» влаштувала для юних мешканців мікрорайону Дубове мовну ігротеку «Мова єднає всіх». Її провели до Дня української писемності та мови.

    Перш за все діти почули коротку історію свята, яке сприяє розвитку державної мови, та поспілкувалися про актуальність подібних дат.

    Юні мовознавці залюбки взяли участь у тематичних конкурсах, демонструючи відмінні знання рідної мови. Зокрема, учасники пригадали деякі аспекти фонетики, морфеміки, морфології тощо. Також доповнювали прислів’я, розгадували логічні загадки, розшифровували фразеологізми.

    Наостанок послухали гумореску Павла Глазового «Кухлик» й обговорили важливість української мови для кожного українця.

    Мар’яна Семенюк,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №15

    Напередодні Дня української писемності та мови, 26 жовтня, в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулося поетичне мереживо «У мові — чари барвінкові». На подію запросили підопічних БФ «Карітас — Хмельницький УГКЦ», а гостею зустрічі стала відома подільська поетеса Галина Корицька.

    Поетка розповіла присутнім про свою творчість, поділилась думками про українську літературу, важливість збереження нашої мови та спілкування нею. Також літераторка зачитала свої вірші про мову та рідний край з її виданих збірок.

    На заході панувала тепла атмосфера. Діти подякували поетесі за чудові вірші та побажали нових творчих здобутків. «Ми — народ давній і працелюбний, співучий і відважний, добрий і щедрий. І мова у нас дуже мелодійна, багата. За красою звучання вона стоїть поряд з італійською та перською. А для нас — вона найкраща у цілому світі, бо рідна нам з діда-прадіда, від самої колиски. Здається, що вона ввібрала у себе все прекрасне. Мова — духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в собі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб — мова», — відзначила ведуча події Таїсія Нечипор.

    Тетяна Любенчук,
    заступниця директора по роботі з дітьми

    Для того, щоб ми знали, вивчали й не забували своєї рідної мови, щоб підвищували її значення для майбутнього, наш національний календар містить важливу для кожного справжнього українця дату — День української писемності та мови.

    Тому 27 жовтня працівниці бібліотеки-філії №11 провели для учнів ДНЗ «Вище професійне училище №11» мовний ерудит «Слово наше рідне — слово українське».

    Учасники на інтерактивному заході мали можливість пізнати таємниці української мови через вікторини, завдання та творчі вправи. Подія не лише розвеселяла та навчала учнів, але й підсилила їхню мовну гордість та повагу до рідної мови. Також нагадала, наскільки важливо вивчати та вдосконалювати свою мову, бо вона є ключем до багатої культурної спадщини та спільного розуміння одне одного.

    Бібліотекарки відзначили: «Захід в інтерактивному форматі сприяв формуванню позитивного ставлення до вивчення мови. Учасники події отримали незабутні враження та нові знання, які залишаться з ними. Подія стала яскравим прикладом того, як можна підтримувати й розвивати інтерес до української мови серед молодого покоління».

    Алла Глива,
    завідуюча бібліотеки-філії №11

    27 жовтня в Копистинській бібліотеці-філії №16 з дітьми середнього та старшого шкільного віку провели виховну годину «Збережемо наш скарб — рідну мову».

    Подія мала за мету відзначення Дня української писемності та мови, була покликана поглибити розуміння значущості мови й письма в історії та культурі України. Учасники заходу переглянули освітній серіал про спадщину української словесності.

    Захід сприяв не лише відзначенню свята, але й патріотичному вихованню, поселенню поваги до власної мови і культурної спадщини. «Сьогодні мали змогу відчути себе частиною великої української нації, захотілося підтримувати й розвивати мовний зв’язок поколінь. А ще чітко зрозуміли стратегічне значення української мови в розбудові державності», — до спільного висновку дійшли учасники виховної години.

    Світлана Павельчук,
    бібліотекарка Копистинської бібліотеки-філії №16

    27 жовтня в бібліотеці-філії №17 відбулася бесіда до Дня української писемності та мови. Таку організували для учнів НВО №23.

    Захід мав чудову мету: збагатити знання читачів щодо історії виникнення письма та розвитку писемності за часів Київської Русі.

    А ще такою подією бібліотека прагнула сформувати в діток розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

    Тож на заході від бібліотекарки учасники почули багато нового з теми. А потім активно обирали книги на полицях.

    Приємно, що ті, хто досі не був користувачем бібліотеки, нині до неї записалися.

    Валентина Бугаєва,
    завідуюча бібліотеки-філії №17


    Філія №11
    Філія №11
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Цікаві книги, які варто прочитати!
    Пропонуємо Вашій увазі нові книги у бібліотеках Хмельницької міської територіальної громади! Багато художньої літератури, твори для дітей, посібники для навчання.
     
    Всі видання подаровані в межах акції #КнижкиДаруй_ДоПеремогиКрокуй.
    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр