Подія, організована 1 грудня бібліотекою-філією №13 за участі учнів 7 класу НВК №9, виявилася дуже важливою, адже на ній говорили про небезпеку вживання наркотиків та ризики зараження СНІДом. Школярам на годині здоров’я «Стоп — наркотик! No — СНІД» розповіли ще й про переваги ведення здорового способу життя.
Бібліотекарки детально пояснювали наслідки вживання наркотиків та механізми передачі СНІДу. Підкреслили важливість освіти та самосвідомості з відповідних тем як засобів протистояння цим проблемам.
Учасники години здоров'я отримали можливість висловити і свої погляди та поставити запитання, пов'язані з наркоманією та СНІДом. Діти були досить активними, мали великий інтерес до проблеми, виявляючи іноді навіть вражаюче розуміння небезпек. Їх направду цікавили імунодефіцитні стани як не якісь далекі загрози, а як те, що несе для кожного потенційну небезпеку.
![Година здоров’я філії №13](/uploads/images/news/news 2023/fil_13_stop_snid.jpg)
По закінченню заходу класна керівниця Ірина Якобчук підсумувала з побажанням: «Нехай ця година здоров'я стане початком для багатьох подібних заходів у вашому житті, спрямованих на підвищення обізнаності та формування відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих».
Алла Панасюк,
завідуюча бібліотеки-філії №13
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом учні 9-Г класу ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича взяли участь у відвертій розмові «Блукає лихо по землі».
Працівниці бібліотеки-філії №2 розповіли старшокласникам:
-
про історію виникнення хвороби;
-
про загрозу для людства, яку вона становить;
-
про шляхи зараження нею;
-
про заходи щодо її профілактики.
![Бесіда зі школярами «Блукає лихо по землі»](/uploads/images/news/news 2023/fil_2_lyho.jpg)
Під час заходу дев’ятикласники усвідомили наслідки, які несе ця хвороба, як захистити себе від СНІДу. Також спілкувалися і про толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей.
Крім того, учні мали змогу повторити й узагальнити свої знання з теми під час того, як відповідали на питання інтерактивних ігор «Пам’ятки безпеки» і «Так чи ні».
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Днем раніше, 30 листопада, в Давидковецькій бібліотеці-філії №5 учні місцевої школи зібралися на дорослу розмову про СНІД. Разом з бібліотекаркою обговорили важливу тему.
Під час заходу учасникам розповіли про історію відкриття інфекції, шляхи передачі, симптоми, лікування та способи запобігання інфікуванню, акцентуючи на засобах профілактики та важливості бути поінформованими.
![Розмова про СНІД](/uploads/images/news/news 2023/fil_5_snid.jpg)
Завершення події включало відкрите обговорення. «Така розмова створює позитивний вплив та сприяє формуванню обізнаної громади. Учасники не лише отримали інформацію, але й активно долучилися до спілкування, ставлячи різноманітні питання», — зауважують дорослі присутні. Тож говорили й про конкретні способи профілактики, і про розуміння соціокультурних аспектів впливу СНІДу в сучасному суспільстві.
Юлія Біленька,
бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5
|