У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» бібліотечні працівниці книгозбірні №3 організували 1 грудня для дев'ятикласників інформаційну годину «Моє життя без насилля». Запрошені спеціалісти: Тетяна Сибіга — прокурорка Окружної прокуратури міста Хмельницького; Олександр Сівко — підполковник, начальник сектору протидії домашнього насильства Хмельницького районного управління поліції; Майя Чернова — психологиня мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, що працюють за підтримки UNFPA фонду ООН галузі народонаселення.
Психологиня розповіла підліткам про такі види насилля, як-от: психологічне, фізичне, сексуальне, економічне. Також ознайомила з переліком платформ, на котрі можна звернутися, якщо особа потерпає від насильства. А ще розказала про коло циклічності насилля. Разом з тим спеціалістка запропонувала пройти тест «Домашнє насильство — вірус сучасного суспільства», основною метою якого було подолання стереотипності мислення та розвіювання міфів щодо проблем домашнього насильства. Підполковник проінформував учнів про адміністративну та кримінальну відповідальність за скоєння насильницьких дій.
![Інформаційна година «Моє життя без насилля»](/uploads/images/news/news 2023/fil_3_nasylia.jpg)
Пані прокурорка ж ознайомила дітей з Кримінальним кодексом, розповіла повчальну притчу та поділилася випадками з власної практики, котрі можуть зруйнувати майбутнє дитини, та закликала учасників не робити необдуманих вчинків.
Загалом на заході працювали у форматі діалогу: учні могли поставити запитання, котрі їх цікавили, і отримати вичерпну відповідь. Бібліотекарі кажуть: «Завдяки участі висококваліфікованих спеціалістів урок був інформативним та дуже насиченим. Підлітки озброїлися потрібною інформацією та з користю провели час».
|