Напередодні Дня Героїв України, 22 травня, працівниці книгозбірні №14 організували годину спілкування «Честь і слава нашого захисника». Учасники події — восьмикласники Хмельницького спортивного ліцею.
Насамперед школярі хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто віддав життя за волю та незалежність України.
![Година спілкування «Честь і слава нашого захисника»](/uploads/images/news/news_2024/fil_14_slava.jpg)
Зі словами вдячності вели розмову про наших славних захисників. Батьки деяких учасників заходу зараз перебувають на передовій війни.
Організатори запропонували розглянути історичні факти з героїчного минулого українського народу, перераховуючи тих, кому належав подвиг змінювати хід історії заради того, щоб побудувати вільне майбутнє для поколінь українців.
![Година спілкування «Честь і слава нашого захисника»](/uploads/images/news/news_2024/fil_14_slava1.jpg)
З великим натхненням і проникливо учні зачитували сучасні вірші та прозу про теперішні воєнні події. «Я пишаюся своїм батьком, який зараз захищає нашу Україну. В майбутньому мрію бути військовим, буду стояти на захисті своєї країни», — зазначив учень Олександр.
Валентина Черненко,
завідуюча бібліотеки-філії №14
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Хто такі герої? Який ген в людському організмі відповідає за здатність сміливо відстоювати свою позицію, захищати ближніх, піклуватися про добробут народу й майбутніх поколінь?
У межах відзначення Дня Героїв бібліотека-філія №8 ім. І. Іова 22 травня провела відеознайомство «Героями не народжуються — героями стають» для учнів 8-Д класу Ліцею №13 Хмельницької міської ради.
![Відеознайомство «Героями не народжуються — героями стають»](/uploads/images/news/news_2024/fil_8_heroi.jpg)
Школярі дізналися про найвизначніші події становлення української держави, починаючи з глибини віків і до сьогодення. Завдяки розповіді бібліотекарки, відеоматеріалам й тематичній викладці «Вони захищають Україну», музичним номерам у виконанні вихованців школи мистецтв «Озерна» учні поринули у світ звитяги та подвигу.
Від козаків ми прагнули до створення й розвитку власної незалежної країни. Мандруючи сторінками історії, юне покоління під час заходу відчувало вдячність й гордість за предків. Проте особливе місце у їхніх серцях посіли сучасники-земляки, котрі, не шкодуючи себе, стали на захист рідної країни. Поіменно згадали полеглих жителів мікрорайону Озерна, розповіли про кожного.
![Відеознайомство «Героями не народжуються — героями стають»](/uploads/images/news/news_2024/fil_8_heroi1.jpg)
Завершили організаторки захід закликом: «Героями не народжуються — героями стають! Це звичайні люди, котрі хотіли й прагнуть кращого майбутнього для свого народу. Пам’ятаймо про це завжди й цінуймо тих, хто віддав найдорожче — своє життя, щоб майбутні покоління жили у квітучій та щасливій Україні. Героям слава!»
Людмила Дуда,
завідуюча бібліотеки-філії №8
|