День Героїв — це свято величі духу українських воїнів, які в боротьбі з ворогами залишилися нескореними.
У день відзначення свята, 23 травня, працівниці бібліотеки-філії №11 провели для здобувачів освіти ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького» годину пам’яті «Життя, обірвані на злеті».
![Година пам’яті «Життя, обірвані на злеті»](/uploads/images/news/news_2024/fil_11_zhytia1.jpg)
Оскільки у цьому закладі навчалися Герої, які віддали свої життя за Україну, то захід відбувся у формі спілкування. Викладачі пригадували, якими пам’ятають захисників, які емоції їх переповнювали, коли почули про загибель своїх випускників.
Учасники дізналися також про книги з фонду бібліотеки, що вшановують пам’ять Героїв міста Хмельницького та області. Увагу привернули ті, що містять літературні твори воїнів. Вони розкривають глибину переживань та незламність авторів, котрі проживають воєнні будні.
![Година пам’яті «Життя, обірвані на злеті»](/uploads/images/news/news_2024/fil_11_zhytia.jpg)
Влучно підкреслила вчителька історії Любов Степанівна: «Нам це свято дає можливість відродити історичну пам’ять нашого народу, а також на величі вчинків і величі духу плекати нових героїв, нових захисників української нації, захисників незалежності України».
Алла Глива,
завідуюча бібліотеки-філії №11
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
23 травня українці відзначають День Героїв — щорічне свято, встановлене на честь захисників нашої країни. Третьокласники ліцею №8 сьогодні відвідали бібліотеку-філію №4 та взяли участь у патріотичному хронографі «Честь і хвала незламним!».
![Патріотичний хронограф «Честь і хвала незламним!»](/uploads/images/news/news_2024/fil_4_hronograf.jpg)
Під час заходу діти ознайомилися з книгами, що розкривають тему, зачитали твори захисників-хмельничан — Артема Задоянчука, Михайла Цимбалюка, Ростислава Балеми та інших.
Стверджує модераторка заходу Вікторія Мітрофанова: «Ми повинні належно вшановувати пам’ять полеглих захисників України та утверджувати українську національну і громадянську ідентичність. Це має ґрунтуватися на суспільно-державних цінностях України, як-от: соборність, самобутність, воля і гідність».
Тетяна Венгрова,
завідуюча бібліотеки-філії №4
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Збірку творів воїнів-хмельничан «Герої серед нас», котру напередодні Центральна публічна бібліотека презентувала у Мистецькому дворику в місті Хмельницькому, 23 травня, у День Героїв, Богдановецька бібліотека-філія №21 представила своїм користувачам.
![Презентація збірки «Герої серед нас» у бібліотеці-філії №21](/uploads/images/news/news_2024/fil_21_heroi.jpg)
До книги увійшли проза та поезія наших земляків-захисників. На захід запросили учнів та вчителів Богдановецької гімназії, сім’ю полеглого Героя-односельця Олега Волеводцева та членів сімей воїнів, котрі зараз на передовій війни боронять Україну. «Рядки, написані нашими воїнами, проймають до сліз. Багато хто не повернувся з поля бою… Але вони залишили нам своє літературне слово й свій приклад мужності», — відзначили учасники зустрічі.
Вшанували пам’ять загиблих, зачитали вірші й прозу наших захисників і твори, що присвячені українським військовим. Відзначили одвічний вольовий дух українського народу, котрий приніс у світову історію чимало прикладів величного людського подвигу.
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
23 травня, у День Героїв, учні 5-А класу ліцею №4 ім. Павла Жука завітали до бібліотеки-філії №2 на особливий захід — годину-спомин «Вічна слава Героям!».
Працівниці підготували для них цікаву і пізнавальну програму. Спочатку розповіли учням історію виникнення свята, яке було встановлене на честь усіх українських Героїв, починаючи від козацьких часів і до сьогодення. Особлива увага була приділена теперішнім воїнам-захисникам, які проживали у мікрорайоні Виставка. Також представили відео «Історія життя Тараса Садовніка», який був випускником відповідного навчального закладу.
![Година-спомин «Вічна слава Героям!» у філії №2](/uploads/images/news/news_2024/fil_2_slava.jpg)
Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу і незалежність України.
Бібліотекарки на завершення представили збірку творів воїнів-хмельничан «Герої серед нас», яка нещодавно побачила світ. А до події фахівці книгозбірні підготували книжкову виставку літератури «Слава Україні! Героям слава!».
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
Сьогодні ж бібліотечні працівниці книгозбірні №3 організували та провели майстерку «Обереги для котиків ЗСУ».
Запрошеними гостями стали найактивніші юні читачі бібліотеки. На майстерці створювали обереги з блакитно-жовтих стрічок. Такі воїни традиційно прикріплюють на бронежилети та рюкзаки.
![Майстерка «Обереги для котиків ЗСУ»](/uploads/images/news/news_2024/fil_3_oberegy.jpg)
Учасники робили їх для героїв-добровольців із 36 окремого стрілецького батальйону.
Бібліотекарка книгозбірні розповіла усім присутнім про цей батальйон, про пекельний напрямок, на котрому воїни тримають оборону та не дають ворогу просунутися вперед. А діти під час того, як виготовляли обереги, співали українські пісні.
Тетяна Ілаш,
бібліотекарка бібліотеки-філії №3
|