Відкрив літературний міст Дмитрик Володимир Андрійович – подільський поет, прозаїк, журналіст, літературознавець; відповідальний секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України.
Зовсім недавно світ побачила поетична збірка Володимира Дмитрика «День молодого дерева». На презентацію завітали колеги по перу Любов Сердунич, Лідія Ярохно та Віталій Міхалевський, які займалися перекладом віршів на українську мову.
Під час заходу Володимир Андрійович розповів присутнім про те, які вірші увійшли до збірки, що спонукало до її написання, та хто був музою. Поет декламував вірші, колеги ділилися враженнями від перекладацької діяльності.
Завершилася презентація урочим переданням естафети літературного марафону бібліотеці-філії №2.
На запитання: – «Чи є у Вас вірші, які не показуєте нікому?», – Володимир Андрійович зазначив: –«Кожен вірш цвіте спогадом, тому маю вірші, які поки що ніхто не бачив».
Тож, маємо надію, що незабаром пан Володимир все ж таки поділиться своїми думками і почуттями з поціновувачами поетичного слова.
Естафету продовжив гість бібліотеки-філії №11 Володимир Анатолійович Захар’єв, відомий краєзнавець, голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». Про його книгу «Давні карти та щоденники про Хмельниччину ХVI –XVІІІ століть» слухали не тільки відвідувачі бібліотеки на Львівському, але й гості книгозбірні №13.
«При створенні книги, ми хотіли спонукати людей до вивчення історичної географії рідного краю. Цю книгу я писав у співавторстві з дочкою Зоєю, магістром географії, яка проаналізувала весь доробок Гійома Боплана та маловідому загалу карту італійця Річчі Занноні, – розповідає Захар’єв Володимир Анатолійович. – Книга цікава тим, що гарно проілюстрована не тільки фотографіями давніх замальовок, але й малюнками-реконструкціями сучасних художників Ю. Адамчука, В. Юрчака, Я. Кози.»
«Володимир Анаталійович – чудовий оповідач, – ділиться враженнями викладач ВПУ №11 Браславець Ірина. – Він зумів зацікавити аудиторію. Простими та доступними словами розповів про маловідому історію рідного краю».
Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11
Літературне життя триває. І ось сьогодні в рамках літературного фестивалю «Слово єднає», перейнявши естафету в скайп-марафоні від бібліотеки-філії №7 та їхнього гостя – Володимира Шевченка, в бібліотеці-філії №8 Валентин Говорун – член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» через скайп-зв’язок презентував свою нову книгу «Козачилась Україна».
Для користувачів бібліотеки–філії №11 та учнів 10-В класу НВО №28 Валентин Давидович розповідав про свою творчість, та зачитував думи, які присвячені славним нашим пращурам, мужнім і хоробрим гетьманам Запорізької Січі. З подібною напругою і реалістичною достовірністю поет веде мову і в інших віршах, де переконливо намагається розкрити увесь прекрасний духовний світ людини. Вдячним слухачам, та бібліотеці письменник подарував нову збірку «Козачилась Україна»
Володимир Станіславович Шевченко – подільський прозаїк, поет, публіцист, заслужений журналіст України, представив книгу «Ой родився Кармалюка в селі на Поділлі…», яка відтворює історичну правду у змалюванні образу легендарного Подільського лицаря волі – Устима Кармалюка, для читачів бібліотеки-філії №8.
Читачам та бібліотеці письменник подарував книгу «Ой родився Кармалюка в селі на Поділлі…» на гарний спомин та із найтеплішими доброзиченнями.
Спочатку через скайп-зв’язок гості бібліотеки-філії №13 подільські письменники Михайло Цимбалюк та Петро Маліш презентували користувачам бібліотек-філій №13, №14 свої нові твори.
А потім подільська поетеса, прозаїк Маргарита Шевернога у бібліотеці-філії №14 презентувала свою нову збірку «Тільки ти повертайся» учням НВК №9 10-А класу. Це третя поетична збірка, до якої увійшли вірші 2014-2016 років.
Авторка щиро ділилася з читачами особистими роздумами, психологічними спостереженнями, висловлювала власну життєву позицію – відверто, емоційно, з гумором, часом іронічно. Учні слухали поетесу, затамувавши подих.
«Кожен, хто познайомиться з творчістю Маргарити Шеверноги, визнає, що вона – нова поетична зірка на небосхилі нашої літератури», – зауважила вчитель пані Емілія.
Бібліотека-філія №13 також взяла участь у фестивальних заходах, що проходять в культурно-мистецьких закладах міста Хмельницького, зокрема у літературному мості «Прем’єра книги 2017».
Розпочався скайп-марафон зі зв’язку з бібліотекою-філією №11. До нашої уваги був представлений виступ Володимира Захар’єва. Він розповідав користувачам бібліотеки-філії №11 та аудиторії бібліотеки-філії №13 про написання книги «Давні карти та щоденники Хмельниччини ХVI –XVІІІ століть», а присутні на заході в бібліотеці-філії №13 Петро Маліш та Михайло Цимбалюк розповідали читачам бібліотеки-філії №14 про свої нові книги: «Протокольний нокдаун» та «Безкровний серпень» (книга четверта).
Після закінчення скап-зв’язку автори ще довго спілкувалися зі своїми читачами, більш ретельно та конкретно розкривали сторінки написання своїх книг. Присутнім було цікаво почути факти з вуст авторів та поспілкуватись з ними. Бібліотека отримала в дарунок від письменників примірники нових книг.