Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Тиждень Інтернету у бібліотеках
  І. Драйна, Л. Дуда, Т. Венгрова, зав. бібліотеками-філіями №4, 8, 15
  19 Жовтня 2012 р.

  У рамках проведення «Тижня Інтернету у бібліотеці» у бібліотеках-філіях відбувся ряд заходів з метою популяризації безпечного користування Інтернетом, навчання ефективному пошуку інформації в мережі та задля розширення знань дітей про життя бібліотек.

  На сьогодні критеріями нової інформаційної культури є вміння людини знаходити інформацію, переробляти, відбирати, оцінювати і створювати якісно нову інформацію. Простежується неабияке пожвавлення  молодого покоління у віртуальному просторі. Кожного року аудиторія дітей-користувачів всесвітньої мережі розширюється. На сучасному етапі досить гостро постало питання безпеки дітей в Інтернеті, адже вони повністю не усвідомлюють загрозу, що може підстерігати їх у віртуальному просторі.

  З метою поширення інформації щодо правил безпечного користування мережею Інтернет 11 жовтня бібліотека-філія №4 влаштувала для учнів 9 класу СЗОШ №8 огляд-дискусію «Бібліотека, освіта, Інтернет». На захід було запрошено координатора Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» Дашу Шайногу, яка має великий досвід у роботі та спілкуванні з юним читачем, і доносить інформацію змістовно, сповнену цікавими фактами.

  Вона розповіла читачам, що дана тема є актуальною у сучасному суспільстві, сприяє формуванню більш безпечної поведінки молоді в Інтернеті, а також популяризує інтелектуальний розвиток молоді, відповіла на всі їхні питання.

  Продовжуючи традицію розширення знань про життя бібліотек і об’єднавши зусилля, працівники філій №4 і №15  організували 23 жовтня  дещо іншу віртуальну екскурсію сайтами бібліотек України з учнями 4-В класу ЗОШ №14. Завдяки сучасним технологіям та всесвітній мережі Інтернет діти відвідали найцікавіші бібліотеки України. Крокуючи віртуальними коридорами книгозбірень, юні читачі збагатилися новими враженнями. Діти усвідомили, що веб-сайти бібліотек призначені для задоволення різноманітних інформаційних потреб користувачів, незалежно від їх місцезнаходження і є доступними у будь-який час.

  Місія дитячих бібліотек у тому, щоб, використовуючи всі наявні власні ресурси і ресурси бібліотечних веб-сайтів, забезпечити рівний доступ до знань, створивши середовище розвитку дитини через читання, книгу та нетрадиційні види носіїв інформації відповідно до її вікових та індивідуальних особливостей.

  У бібліотеці-філії №8, з метою популяризації безпечного користування Інтернетом та задля розширення знань батьків та дітей про нові можливості користування Інтернетом (сімейний Інтернет), відбулися заходіи: інформаційна година «Книг нечитаних планети відкриваєм в Інтернеті» і урок-практикум «Світ Інтернету очима батьків та дітей».

  Бібліотекарі провели віртуальні подорожі з дітьми та батьками сайтами:«Сімейний Інтернет», «Корисні поради для батьків та дітей», «Безпечний Інтернет», «Інтернет: за чи проти?». Присутні з цікавістю переглянули запропоновані сайти,з яких почерпнули корисну для них інформацію.

   

  Бібліотекарі як навігатори в мережі Інтернет створюють тематичні списки сайтів (вебліографічні списки), щоб відвідувачам було зручно й легко зорієнтуватися у бурхливому морі інформації. Зокрема, Марина Шандорук (бібліотека-філія №9) підготувала вебліографічний список для школярів та студентів "Інтернет – світ знань".


  Філія №9
  Філія №9
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Дивосвіт нової книжки

  Приємного та цікавого читання!

  Завжди раді бачити Вас у бібліотеках Хмельницької міської ЦБС!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр