Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Дзвенить струмочком рідна мова
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  8 Листопада 2017 р.

  9 листопада традиційно відзначається День української писемності та мови. Це свято витонченої та мелодійної, глибинної та багатої, рідної мови кожного українця. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння предки передавали нам цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

  Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

  Саме напередодні цього свята у центральній бібліотеці для дітей №12 відбулась поетична година «Дзвенить струмочком рідна мова» для учнів 3-А класу СЗОШ №21.

  Діти дізнались більше про свято писемності, продекламували улюблені вірші про мову, поділились цікавими історіями про спілкування українською мовою з іноземцями, а також взяли участь у вікторині «А чи уважний ти читач?». Наприкінці заходу читайлики переглянули відео «Мова – душа народу» та мультфільм.

  «Ми завжди розмовляємо українською мовою і добре вивчаємо її. Мій тато, коли був в Африці, в місцевій школі зустрів вчителя української. Там теж її вивчають», – розповів читач Шевчук Дмитро.

  «І вдома, і в школі спілкуюсь рідною мовою. Мені подобається як вона звучить. А ще в мене є друг з Харкова і він говорить вдома російською мовою, але зі мною завжди українською. Він добре знає її», – поділився враженнями Лищук Євген.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

    

  «День української писемності та мови – особливе свято, адже на фоні сьогоденної боротьби українського народу за волю і цілісність у суспільства змінюється ставлення до мови, до її ролі у визначенні та збереженні національної ідентичності. На жаль, навіть тепер тут – в Україні – українська мова потребує захисту своїх прав, і від свідомості пересічних українців залежить її доля», – таким вступом 8 листопада відкрила захід «Веселкова наша мова» бібліотекар читального залу Інна Михайловська, для учнів 5-В класу ЗОШ №27 ім. Д. Іваха.

  Школярі із задоволенням читали вірші українською мовою, брали участь в конкурсі на кращого знавця української мови. Відгадували загадки, читали скоромовки, складали прислів’я та приказки, працювали перекладачами, знайомились з книгами, присвяченими писемності та історії виникнення мови.

  Після мовних посиденьок слухачі мають нагоду поміркувати про місце української мови в житті кожного з них.

  Підводячи підсумок бібліотекар подякувала усім присутнім за уважність та активність, закликала пам'ятати, що багатство яке є у кожного з нас це – наша рідна мова. Ми маємо сміливість впевнено сказати «Ми – українці!», хай усіх нас єднає належність до великого народу. Плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів:

  То ж вивчайте рідну мову
  Вже тепер з маленьких літ.
  Українське наше слово
  Хай звучить на цілий світ!
  Хай лунає мова в світі
  Повна сили і тепла,
  Не цурайтесь мови, діти,
  Не замутьте джерела!

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10


  Євро у бібліотеці!
  Євро у бібліотеці!
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Новинки грудня 2017 р.

  Шановні любителі книги! Упродовж грудня 2017 року фонди бібліотек Хмельницької міської ЦБС поповнились новинками, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга» та творами подільських письменників. Усі видання виключно українською мовою.

  Чекаємо Вас у міських бібліотеках.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр