Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Мова українська - скарбниця народного духу
  Адміністрація ЦБС
  9 Листопада 2012 р.

  Рідне слово… Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна, одна з найбагатших мов світу, і є важливим засобом виховання молодої людини.

  Аби належним чином віддати шану українському слову, бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС у своїх стінах проводять ряд заходів, приурочених Дню української писемності та мови.

  7 листопада бібліотека-філія №3 запросила на годину поезії «Українська мова давня й молода, світить рідне слово, як жива вода» учнів 7 класу НВК №7 на слово щире, на бесіду мудру, на торжество української мови. Працівники бібліотеки намагалися прищепити любов до слова, відкрити серця юних читачів до сприйняття рідної мови, як мови серця, ласки, душі, добра. Адже століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. Поетична грань живе в слові і слово немислиме без неї.

  Валентина Дениско, завідувач бібліотеки-філії №3

   

  9 листопада читальний зал центральної бібліотеки на деякий час перетворився у літературну студію. Увазі учнів 11-б класу НВК №5 була представлена літературна година «Українська сучасна література: кроки покоління незалежності», присвячена Дню української писемності та мови. Учні дізналися про молодих українських авторів, які створюють нову сучасну генерацію письменників незалежної України. Марія Матіос, Ірен Роздобудько, Сергій Жадан – це ті автори, якими зачитується молоде покоління і які визначають обличчя сучасної літератури на теренах України та за її межами. Слухачам було презентовано книгу Р. Сушка та М. Левицького «Хроніка нищення української мови: факти і коментарії», в якій йдеться про те, що коли ти зневажаєш рідну мову, ти її зрікаєшся. Та автори закликають любити та поважати рідне слово. Викладені факти в книзі базуються на енциклопедичних матеріалах та підручниках історії.

   Валентина Свириденко, завідувач відділу обслуговування ЦБ

  8 та 9 листопада працівники бібліотеки-філії №13 разом із учнями  шкіл №7 та №14 провели мовознавчу годину: «Лунає величне наше слово» та вікторину: «У ріднім слові – цілий світ». Присутні  із задоволенням переглядали слайди, прослухали цікавий  матеріал, приурочений вшануванню пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, адже саме у цей день і святкується День української писемності та мови. Під час заходу звучали українські пісні, вірші, байки.

  Спеціально для школярів працівники бібліотеки оформили книжкову виставку: «Мова моя барвінкова, диво калинове».

  Ганна Недвецька, завідувач бібліотеки-філії №13 

  9 листопада у бібліотеці-філії №2 для учнів 7-В класу СЗОШ №25 презентували літературно-музичну композицію «Із слова починається родина, із мови починається мій рід».

  На захід було запрошено поетес: Вітвіцьку Надію Володимирівну (члена літературної спілки «Поділля»), яка ознайомила читачів зі своїми новими збірками поезій: «Квиток у країну дитинства» та «Благословенний час» і Кропивницьку Ганну Омельянівну, яка читала власні вірші.

  Діти та вчителі були надзвичайно вдячні організаторам і виразили своє щире захоплення від побаченого та почутого.

  Лідія Олійник, завідувач бібліотеки-філії №2 

  9 листопада задзвеніли струмочки рідного слова у приміщенні Молодіжного клубу «Романтик», де працівники бібліотеки-філії №9 у тандемі із координатором клубу Ларисою Містюк влаштували справжнє свято до Дня української писемності і мови.

  Члени клубу мали змогу перевірити свої знання з української мови у мовознавчих вікторинах «Переклади з російської» та «З’ясуй значення», а також повправлятися в орфографії.

  Захід «Дзвенить струмочком рідна мова» не залишив байдужим жодного юнацького серця.

  Марина Шандорук, завідувач бібліотеки-філії №9 


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Золота серія

  Золота серія "Бібліотека пригод".
  Художня література.
  Книги для всіх.
   

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр