6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема наймолодших користувачів.
Так у бібліотеці-філії №7 проходила акція «Створюй, спілкуйся та поважай». Учасники заходу взяли участь у вікторині, грали в ігри, створювали обіцянки щодо безпечного користування Інтернетом.
День безпечного Інтернету у бібліотеці також підтримали учасники гуртків CODE CLUB UA та РОБОТОТЕХНІКА.
Ліна Ніколаєва, завідуюча бібліотекою-філією № 7
6 лютого у бібліотеці-філії №12 відбулася віртуальна мандрівка «Я – за безпечний Інтернет», на яку були запрошені учні 6 – А класу СЗОШ №21. Під час заходу школярі ознайомилися з правилами користування Інтернетом, дізналися, як уберегти себе від віртуальних шахраїв.
Розвиток інформаційних технологій відкриває для молоді та дітей нові горизонти. Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку або спілкування з друзями. Проте важливо пам’ятати, що в мережі «мешкають» люди, які не завжди мають добрі наміри.
Учитель інформатики Мачківська Тетяна зазначила: «Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Завдання ж дорослих – навчити дітей використовувати Інтернет правильно, не зашкодивши собі і близьким».
Вікторія Пешкова, бібліотекар бібліотеки-філії №12
У бібліотеці-філії №9 до Дня безпечного Інтернету відбулась подорож в безпечну веб-країну Онлайндію. Упродовж заходу молодь ознайомилася з питаннями інформаційної безпеки, прочитавши історії-комікси «Безпечні заручники Інтернету», де відображалися відомості про авторські права, захист комп'ютера та значення паролів, про речі, що небезпеку та різні ситуації онлайн-спілкування.
Бібліотекарі провели з дітьми ігрові вправи в онлайновому середовищі «Реальність і віртуальність» та «Легально чи нелегально», під час яких визначалися дії, які порушують права людини в Інтернеті.
Батьки змогли переглянути анімаційний ролик «Перші кроки» про повсякденне життя сім'ї в мережі та отримали контакти організацій, які можуть допомогти зберегти права в онлайн-просторі всієї родини.
Людмила Шевчук, бібліотекар бібліотеки-філії №9
Інтернет відіграє важливу роль у житті кожного з нас. Дуже багато цікавого та корисного ми для себе знаходимо в онлайні, але є і негативні сторони – це небезпека в Інтернеті, особливо для дітей, а саме: віртуальне спілкування з незнайомими людьми, шкідливі ігри, негативні сайти, які демонструють насилля, агресивні та злочинні дії.
6 лютого відзначається День безпечного Інтернету. Цього року під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Так в читальному залі Хмельницької міської центральної бібліотеки проходила інформативна хвилинка «Інтернет як інформаційний простір» для юних користувачів книгозбірні, на якій розглядалися правила поведінки в Інтернеті і роздавалися інформаційні буклети для дітей.
«Для мене ця інформація – дуже корисна. так як я дуже часто користуюся соціальними мережами і про деякі небезпечні моменти я дізнався вперше», – зауважив постійний користувач бібліотеки Віктор Федорук.
Ірина Довгалюк, головний бібліотекар ЦБ
|