Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Лихоліття 1932-1933 років
  Адміністрація
  23 Листопада 2012 р.

  На долю України випало багато сумних, трагічних дат, закарбованих у пам’яті тисячами безневинних людських жертв. Такою страшною сторінкою у житті українців був голод 1932-1933 років. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам'яті.

  Напередодні відзначення 80 річниці з часу голодомору 1932-1933 років в Україні у бібліотеці-філії №14 відбувся вечір скорботи «Біла свіча жалоби». На захід були запрошені учні 8-А класу НВО№9. Підліткам розповіли про вражаючі масштаби трагедії та про історичні факти тих страшних подій.

   

  Валентина Черненко, завідувач бібліотеки-філії №14

    

  Дізнатися про факти, котрі призвели до масового винищення українців під час голодомору 1932-1933 років, мали змогу у бібліотеці-філії №4 учні 8-В класу НВО №9 на годині скорботи «Блукало лихо по землі».

  Бібліотекарі ознайомили читачів із книжковою виставкою про голодомор, розповіли про великі духовні втрати, які цифрами не виміряти. Адже у могилу зійшли найкращі: гинули працьовиті, здібні, талановиті, здорові духом і тілом, які мислили і протестували.

  Всі ці наслідки мають одну назву – геноцид, тобто створення таких життєвих умов, які розраховані на фізичне знищення населення.

  Ірина Драйна, завідувач бібліотеки-філії №4

          

  Пам'яті мільйонів українських селян, котрі загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 рр, пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої з трагедій ХХ століття присвячувалась година скорботи «Збудуймо пам’яті негаснучий собор», що відбулася в бібліотеці-філії №11 для учнів 9-А класу ЗОШ №24.

  Геноцид – незбагненний за жорстокістю, найжахливіший, найпотворніший витвір людської цивілізації. І особливо зловісними його розмах і форми стали якраз у ХХ столітті.

  Початок його – голод 1932-1933 рр., який був продумано організований, ретельно спланований і проведений властями задля економічного розорення усього селянства і фізичного винищення значної його частини.

  Як трагедія, масштаби якої неможливо збагнути, голод травмував націю, залишивши на її тілі глибокі соціальні, психологічні та демографічні шрами, які вона носить до сьогодні.

  Влада Лебідь, завідувач бібліотеки-філії №11

                

  23 листопада у бібліотеці-філії №13 відбувся скорботний екскурс в історію України «Котилась Україною скривавлена зоря» з організацією книжкової виставки «У молитві схиляємо коліна…» для учнів 9-А класу ЗОШ №14.

  Як свідчить історія, протягом минулого століття Україна пережила три голодомори. Однак, найжорстокішим був саме другий із них. Україна зазнала неймовірних національних втрат, знищено було цілі пласти національної культури і духовності, жертвами голоду стали від 7 до 10 млн. людей.

  Школярі переглянули відеоматеріали з відображенням історичних документальних фактів та прослухали тематичні музичні твори.

  Ганна Недвецька, завідувач бібліотеки-філії №13


  Встановлення рекорду Гіннеса
  Встановлення рекорду Гіннеса
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2019 року

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр