Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Міжнародний день щастя
    Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
    19 Березня 2018 р.

    Умій знаходити радість у житті – ось кращий спосіб пізнати щастя.

     

    Китайське прислів’я 

     

    Міжнародний день щастя (International Day of Happiness) святкують щороку 20 березня. Цей день проголошено ООН 28 червня 2012 року. Ініціатива святкування належить Королівству Бутан.

    Датою свята обрали саме 20 березня тому, що це день весняного рівнодення. В ООН вважають, що це символ рівності всіх жителів планети, які мають однакові права на щастя. Тому Організація Об’єднаних Націй закликає всі країни спрямувати зусилля на покращення добробуту громадян, адже будь-яка людина прагне бути щасливою або хоча б зрідка відчувати внутрішнє задоволення від самого життя.

    Про те, що таке щастя, написано і сказано так багато, що, напевно, людині не вистачить усього її життя, щоб ознайомитися із різними міркуваннями щодо його визначення.

    Наприклад, британські психологи переконують, що щасливі люди люблять усміхатись, але не просто усміхатись, а робити це щиро. Щасливими людьми, на думку учених, можна вважати тих, хто вміє водночас бути як оптимістом, так і реалістом.

    Недавнє дослідження учених Каліфорнійського університету показало, що люди, які роблять добрі справи п’ять разів на тиждень, поступово починають відчувати себе щасливішими. Отримує задоволення той, хто дарує щось або віддає із благодійною метою.

    На думку Ренді Тейран, щоб відчувати себе щасливим, потрібно проводити час зі щасливими людьми; застосовувати «техніку подяки», щовечора записуючи мінімум три подяки за те, що сталося протягом дня. Коли ж трапляється щось погане, кожен сам обирає, як до цього ставитися: як до краху всього життя чи як до уроку, засвоївши який, можна уберегти себе від неприємностей у майбутньому. Для того, щоб бути щасливим, дуже важливо швидко позбуватися негативу, образ, заздрощів.

    Дехто вважає, що люди нещасливі через відсутність грошей та матеріальну нестабільність. Але головна проблема – це негативне сприйняття світу. Зосередившись на матеріальному, забуваємо про прості приємні речі, які нас оточують.

    Якщо людина прогуляється парком – вона грошей не заробить, але стане щасливішою, – стверджує психолог Неллі Верховська. Якщо низький рівень позитивного сприйняття життя, психологи радять зайнятися улюбленою справою: танцями, малюванням чи грою на музичних інструментах. Жагу до життя дарують кімнатні рослини чи домашні тварини, бо турбота про інших налаштовує на спокій і гармонію. Учені довели, що позитивно налаштовані люди рідше хворіють, адже відчуття щастя впливає на імунітет.

    Цікаво, що існують дослідження і щодо запаху справжнього щастя. Як з'ясувалося, аромати свіжоспеченого хліба, чистої постільної білизни, квітів, меленої кави, ванілі й навіть картоплі фрі найчастіше асоціюються у людей із щастям.

    Чіткого формулювання щастя немає й досі, адже кожен розуміє його по-своєму. Головне, щоб воно залишалося невичерпним джерелом  гармонії, натхнення, творчості і сприятливого розвитку людей.

    Навчіться цінувати те, що у вас є, – і ви станете щасливішими. «Пам'ятайте, що щастя не залежить від того, хто ви і що ви маєте; воно залежить  від того, що ви думаєте», –  зазначав  Д. Карнегі.


    Філія №6
    Філія №6
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Літературне рандеву

    Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр