Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Слідами історії
  Зоя Боєва, редактор ЦБ
  11 Лютого 2013 р.

  8 лютого через віртуальний портал читальний зал центральної бібліотеки, що на Подільській, 78, разом з присутніми перенісся у XV сторіччя – добу лицарів і воєн. Адже саме тут працівники музею історії міста Хмельницького влаштували історичний екскурс «До витоків писемної історії міста» для 9-их класів школи-гімназії №1.

  Учні ознайомилися з копіями історичних документів («Метрика Литовська», де зазначена перша назва м. Хмельницького як село Плоскирівці; сторінки з «Книги ревізії листів» із записом привілею короля Владислава II Ягайла від 1431 р.); з перекладом найдавнішої з писемних згадок про місто, датованої 10 лютого 1431 р. Гімназисти дізналися про важливу історичну подію  битву під Грюнвальдом, одним із наслідків якої і був факт введення королівських привілеїв польській шляхті на володіння землями Землі Подільської. Адже саме перемога Польського королівства і Великого князівства Литовського над Тевтонським орденом у Грюнвальдській битві, що відбулася 15 липня 1410 р., зупинила подальше просування тевтонських хрестоносців на схід і дала поштовх для розподілу слов'янських територій між переможцями. Цікавим виявився і той факт, що в битві брали участь (із семи виставлених від Русі) три Подільські хоругви (1500 воїнів), а їхній герб мав зображення жовтого сонця на білому полі, яке здавна є геральдичним символом Землі Подільської.  

  Гості переглянули слайди, фрагменти кінофільму «Хрестоносці» за мотивами роману Генрика Сенкевича та відеосюжет сучасної реконструкції Грюнвальдської битви.

  Науковий  співробітник  музею  В. Папонова-Бадарла  привернула  увагу  дев’ятикласників  до  книг  С.М. Єсюніна «Місто Хмельницький: історія, події, факти» та «Історія міста Хмельницького: документи і матеріали». А наприкінці мандрівки у минуле присутні із задоволенням приміряли реконструкції нагрудного ламелярного обладунку князя Довмонта Псковського, шолом Святого Ваплава зі зведеною кольчужною борницею, а також краги (рукавиці) європейського типу, рукавицю кольчужну (правицю), надані для експонування хмельницьким реконструктором, керівником студії оригінального жанру "Вогень" при Хмельницькому міському будинку культури, Романом Велнянком, та мали нагоду потримати у руках турнірний меч.


  Колектив центральної бібліотеки
  Колектив центральної бібліотеки
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Найцікавіші питання та відповіді про Україну

  Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр