Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  1 вересня - День знань
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  31 Серпня 2018 р.

  Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.

                                                                      А. Барбюс

  В Україні 1 вересня для мільйонів школярів, студентів – справжнє свято. Із Дня знань починається офіційний навчальний рік у всіх закладах країни. Традиційно в українських школах цього дня проводяться святкові лінійки для всіх класів, але найбільш важливим він є для першокласників, яких уперше за парти покличе шкільний дзвінок. У сучасній школі замість традиційних лінійок проводять різні заходи – квести, екскурсії,тематичні уроки, які мотивують дітей до пізнання нового.

  Різні країни мають свої особливості у святкуванні цього дня.

  У багатьох країнах Європи, зокрема у Бельгії, Франції, Угорщині, Словенії, Литві, Чехії, Ірландії, Польщі, школярі починають навчання першого вересня. У Швеції та Фінляндії йдуть до школи у середині серпня. Цікаво, що щоденників в учнів скандинавських країн немає, а лист із успішністю своїх дітей батьки отримують один раз у місяць. На уроках учням можна займатися будь-якими справами, але завдання учителя треба виконувати.

  Початок навчального року в Іспанії припадає на середину вересня. Жодних урочистостей цього дня немає, як немає й оцінок ні в зошитах, ні в щоденниках. І якщо батьки учня самі не поцікавляться успіхами дитини, то спеціально повідомляти їх ніхто не буде.

  У Японії та в Індії починається навчальний рік у квітні, а в Австралії  – у лютому. У Японії, а також в Австрії, за давньою традицією, дітей у школі вчать писати і правою, і лівою рукою.

  У Новій Зеландії дитина вперше іде в школу в день, коли їй виповнюється 5 років,і неважливо, який це місяць чи день.

  Повноцінне навчання в Ізраїлі починається в жовтні, а першого вересня приходять до школи тільки першокласники, щоб познайомитися із вчителями, поспілкуватися з однокласниками. День знань відзначають недовго, але весело, пускаючи в небо повітряні кульки із побажаннями.

  Учень першого класу Німеччини у День знань приходить до школи не з квітами, а з великим конусоподібним різнокольоровим пакетом, у який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі. Ця традиція започаткована у XIX столітті. Діти обов’язково фотографуються із пакетом, а вже сидячи за партою, можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок.

  Незважаючи на те, коли для школяра і в якій країні розпочинається навчальний рік, важливо, щоб він усвідомив, що навчання – це сходинка до втілення мрій, це його майбутнє. 


  Книжкова виставка у центральній бібліотеці
  Книжкова виставка у центральній бібліотеці
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр