Минув рік, як в Україні стартував проект «Життя на нулі», що позиціонується як мистецька платформа для українських воїнів. Назва та ідея проекту виникла після персональної фотовиставки про будні справжньої війни одного з учасників – Юрія Величка (позивний – "Фотограф"). Зараз «Життя на нулі» об’єднує митців та колекції фотографій, картин, відеоматеріалів, його частиною стали воїни АТО, волонтери, лікарі й капелани. Керівник проекту – фотохудожниця та журналістка Інна Єрмакова.
![Презентація поезій та фото Максима Кривцова у центральній бібліотеці](/uploads/images/news/news_2018/cb_dali.jpg)
6 грудня у День Збройних сил України у центральній бібліотеці Інна Єрмакова у рамках «Життя на нулі» представила поезії і фото воїна Максима Кривцова (позивний – "Далі"). Він стрілець оперативної роти, з 2015 року перебуває на війні, де і зараз. Максим – один з небагатьох, хто наважується писати там. Слова доповнює світлинами, які знімає на плівкової фотоапарат, бо той «найкраще відображає характер, передає настрій». Свою творчість присвячує загиблому другові-побратиму. Його поезія не для тих, хто полюбляє прості рими, яскравою гостротою відчуттів наповнено кожен рядок:
…війна пахне словами
пахне дітьми не народженими
і народженими шляхами
ріками пороху
для виходу назовні
не зовсім словами – голосом…
За словами Інни Єрмакової, «Життя на нулі» для таких, як Максим Кривцов, – це спосіб творчим чином виговоритися про страшні речі – війну. А про неї воїнам говорити вкрай необхідно, хоч і дуже важко. До того ж проект стирає межу між тими людьми, хто живе щодня у війні, і тими, хто її не бачив. Крім чорно-білої лінії між життям і смертю, «Життя на нулі» показує, що на війні є ще й кольори дружби, взаємоповаги та віри.
![Презентація поезій та фото Максима Кривцова у центральній бібліотеці](/uploads/images/news/news_2018/cb_dali2.jpg)
«Це історії кількох людей, які змогли знайти сили (хто випадково, хто як) доводити, що війна – це не завжди біль і чорнота, а "нуль" (яким зазвичай називають передову) насправді – це точка відліку, після якої кожен сам вирішує, в яку сторону іти», – розповідаючи історії воїнів Богдана Кириченка, Ігоря Михайлишина, Володимира Коваленка, Юрія Величка, прокоментувала на бібліотечному заході Інна Єрмакова.
![Презентація поезій та фото Максима Кривцова у центральній бібліотеці](/uploads/images/news/news_2018/cb_dali3.jpg)
Таким речам, як творчість Максима Кравцова та інших учасників «Життя на нулі», місце бути в українському суспільстві, бо вони є безкомпромісним мистецьким відображенням нашого воєнного сьогодення, нашої реальної історії.
|