Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  14 лютого - Міжнародний день дарування книжок
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  14 Лютого 2020 р.

  Книги – морська глибина!
  Хто в них пірне аж до дна,
  Той, хоч і труду мав досить,
  Дивнії перли виносить.
  І. Франко

   

  Із 2012 року у День святого Валентина в багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day).

  Ідею створення цього свята підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books у США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Питання сина зацікавило не лише маму, а й багатьох людей світу. Спочатку Еммі Бродмур просто розсилала в Інтернет-мережі пропозицію взяти участь у цій ініціативі. Згодом просуванню свята сприяла підтримка відомих блогерів та письменників, які долучали до акції все більше і більше людей.

  У цей день, зазвичай, прийнято не тільки дарувати книжки один одному, а й залишати їх у людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії, об’єднуючи і тих, хто дарує книги, і тих, хто прищеплює любов до читання.

  Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком, адже за кожною обкладинкою живе цілий світ знайомств, цікавих зустрічей, неймовірних переживань.

  Сама традиція дарування книг відома в Ісландії як «Різдвяна книжкова повінь». У цій країні щороку, починаючи з 1944, публікується каталог – Bokatrindi («Книжковий бюлетень»), який надсилається кожній родині в середині листопада під час Рейк’явікського книжкового ярмарку, щоб люди могли замовити книги і подарувати їх друзям та рідним на свято. А 24 грудня, за традицією, кожен читає найцінніші подарунки під час пиття гарячого шоколаду, адже Різдво минає без алкоголю.

  Цицерон вважав, що дім, у якому немає книг, подібний до тіла без душі. Справді, згідно із дослідженнями, на майбутнє дитини впливає не соціальне або економічне становище сім'ї, а популярність читання вдома. Читання вголос підтримує лінгвістичний розвиток дитини, а захоплення книгами позитивно впливає на її успіхи у навчанні. Саме тому у Фінляндії всі діти, які з'являться на світ в 2019-2021 роках, отримають у подарунок книгу. За допомогою цього проекту держава хоче гарантувати всім фінським новонародженим рівні можливості до читання в ранньому віці, а також підтримати мовний розвиток дитини в перші роки життя.

  Книги дарують нам не тільки цілющі зерна знань, а й спонукають до творчого пошуку, нових відкриттів. Якщо ж дбаєте про емоційний стан небайдужої вам людини, подаруйте їй книгу, адже на думку нейропсихологів, читання знижує рівень стресу на 68%. Крім того, книга – відмінний спосіб продемонструвати своє ставлення до когось. Це не просто знак уваги, а чудова можливість показати, наскільки ви знаєте вподобання того, кому призначена книга – найдорожчий скарб людства, джерело мудрості та натхнення.


  Абонемент філії №11
  Абонемент філії №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки для читання

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр