Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день сім’ї
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  15 Травня 2019 р.

  Міжнародний день сім'ї за ініціативою ООН відзначають із 15 травня 1994 року. Запровадження такого свята зосереджує увагу суспільства на проблемах сімейних цінностей як запоруки щасливого життя кожного, на вирішеннях складних питань, що стосуються родини.

  Сім’я – джерело любові, добра, взаємодопомоги та збереження кращих традицій людських взаємин. Міцна сім’я, в якій панують злагода і мир, є запорукою формування гідного громадянина успішної держави.

  У кожній країні протягом тривалого часу сформувалися сімейні традиції.

  Наприклад, у Китаї провідна роль у родині належить батькові, який має подбати про продовження роду. Великим щастям для сім’ї є народження хлопчика, оскільки, на думку китайців, дівчата приносять лише матеріальні втрати. 

   

  До речі, у Японії також панує патріархат, проте немає негативного ставлення до новонароджених дівчаток. Навпаки, у цій країні рідко можна почути дитячий плач, тому що всі забаганки дітей до п’ятирічного віку виконуються беззаперечно.

  В Італії ж більше шанують матір, прислухаючись до її порад. У цій країні цінують родинні зв’язки, навіть дуже далекі, тому часто італійці збираються за великими спільними обідами.

  У Великобританії виховують дітей, дотримуючись суворих вимог. Із дитинства хлопців привчають конролювати емоції, батьки ж не показують надмірного почуття любові, теж проявляючи стриманість.

  Американці вважають, що привчати дітей до життя в суспільстві потрібно якомога раніше, тому часто беруть своїх дітей скрізь, куди лише можна.

  Француженки приділяють зовсім небагато часу вихованню дітей і якомога швидше виходять на роботу, щоб не втратити дорогоцінної можливості побудувати кар’єру.

  В Україні ж здавна шанувалися родинні цінності: подружня вірність, піклування батьків про дітей, а дітей – про батьків і старших у сім’ї, відповідальність кожного за інших членів родини, гостинність та добросусідство.

  Сучасна модель української сім`ї наближається до європейської та американської, проте як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь. Вона є невичерпним джерелом любові та тепла, міцним підґрунтям, на якому будується будь-яке цивілізоване суспільство.


  Маленький читач філії №12
  Маленький читач філії №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр