Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день молоді
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  12 Серпня 2019 р.

  Молодість – це мрія.
  Це – віра.
  Це – тяга до подвигу.
  Це – лірика та романтика.
  Це – великі плани на майбутнє.
  Це – початок усіх перспектив.

  Назим Хікмет


  12 серпня відзначають Міжнародний день молоді (International Youth Day). Цю дату Генеральна Асамблея ООН визначила 17 грудня 1999 року, щоб нагадати про роль молодих людей у розвитку суспільства. Перший Міжнародний день молоді святкували у 2000 році.

  За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, зараз у світі молодих людей у віці до 30 років близько 3,5 мільярда. Як відомо, кожне наступне покоління не схоже на своїх попередників. У чому ж особливості сучасної молоді?

  Покоління Z називають цифровими аборигенами. Молоді люди з легкістю розбираються з інтерфейсом нового смартфона або програми, використовують усі можливості мережі Інтернет, одночасно маневруючи між вкладками браузера, завантажуючи пост на Facebook і фото в Instagram, відповідаючи на повідомлення в месенджерах. У них кліпове мислення, яке не веде до деградації людей, а навпаки, до здатності швидше обробляти значний обсяг інформації.  

  Cтавлення до власного здоров'я теж відрізняє сучасне молоде покоління від попередників: краса для них – це не тільки зовнішність, але й чудове самопочуття, спорт і правильне харчування. Саме тому молодь переймається проблемами навколишнього середовища, цікавиться соціальними і політичними подіями у світі, проявляє громадянську активність. Вона прагне змін у культурі, охороні здоров'я, суспільному устрої.

  Наприклад, пакистанська правозахисниця Малала Юсафзай у 17 років стала наймолодшою лауреаткою Нобелівської премії, а її автобіографія про боротьбу за доступну освіту для дівчат – усесвітнім бестселером. Чотирнадцятирічний Тейлор Вілсон, щоб вирішити енергетичні проблеми людства, збудував у батьківському гаражі справжній термоядерний реактор.

  Про молодого інноватора Самуїла Кругляка із Кіровоградщини дізналися після того, як хлопець зайняв призове місце на Олімпіаді геніїв у США, довівши, що один кіловат енергії може коштувати копійки.

   

  Таких молодих геніїв дуже багато. Вони переймаються глобальними проблемами, захоплені наукою і мистецтвом. Віримо, що у майбутню епоху роботів і автоматизації саме покоління Z завдяки поєднанню таланту, бізнесу, альтруїзму та технологій розв'яже світові проблеми людства.


  Літо у Центральній бібліотеці для дітей, філія №12
  Літо у Центральній бібліотеці для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  На літній відпочинок із новою книгою!

  Ви полюбляєте фентезі? А може, захоплюєтесь історичним романом? Ні! Вам, певно, сумно без справжнього детектива? До Вашої уваги новинки відомих українських та світових письменників, книги на різну тематику. Кожний читач, від малечі до людей старшого віку, знайде на свій смак що почитати.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр