Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  4 Жовтня 2019 р.

  4 жовтня відзначають Всесвітній день захисту тварин. Таке рішення було прийняте у Флоренції на Міжнародному конгресі у 1931 році. Проте сама ідея проведення такого дня прижилася в усьому світі лише у 2008 році. Щорічно на початку жовтня у 66 країнах світу проводять заходи, спрямовані на формування у суспільстві гуманного ставлення до братів наших менших.

  Згідно зі статистикою, щогодини на Землі зникає три види тварин. Багато із них потребує охорони, оскільки знаходиться на межі повного зникнення.

  До Червоної книги України занесено 542 види тварин. Серед них унікальним є їжак вухатий, вуха якого займають половину голови.  Поширений він здебільшого у степах Європи.

  До однієї із найдавніших груп ссавців, що жили понад 30 мільйонів років тому, належить вихухіль або хохуля. Ця незвичайна тваринка більшу частину свого життя проводить під водою, тому й вушних раковин у неї немає, а слухові отвори закриті шкірою.

  Найбільш красивою, граційною під час полювання серед диких тварин України є рись. Вважають, що своєрідні пензлики на вухах сприяють покращенню її слуху.

  Також особливого захисту потребує найбільший із орлів – беркут. Розмах його крил сягає два з половиною метри, а важить птах близько шести кілограмів. Він має хист неабиякого будівельника, адже зводить гніздо шириною до двох метрів, а висотою – до трьох з половиною.

  Під захистом Червоної книги є зубр – наймогутніший парнокопитний в Україні. Висота його – понад два метри, а вага – близько тонни. Цей звір є близьким родичем бізона американського.

  Бурий ведмідь сьогодні також під загрозою зникнення. Незважаючи на великі розміри, ссавець може розвивати швидкість до 40 миль за годину. Дивним є спосіб визначення точного віку ведмедя – це підрахунок кілець на зрізі корінного зуба.

  Кожна із тварин є особливою. Тільки людина може виконати найгуманнішу місію на Землі – зробити планету безпечним місцем для усього живого.


  У бібліотеку №10, як на свято
  У бібліотеку №10, як на свято
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2021 року

  Наступив новий читацький сезон. Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської територіальної громади.

  Нові, сучасні, пізнавальні, довідкові та інші книги чекають на своїх читачів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр