Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    День Гідності та Свободи у міських бібліотеках
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    21 Листопада 2019 р.

    …Молись, український народе,
    За мир серед кожного з вас.
    Борися за власну свободу,
    За гідність Козацького роду,
    За себе ж, народе, за нас!..

    Олександр Дубич

    Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, які піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

    З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи 21 листопада у бібліотеці-філії №10 ім. Д. М. Брилінського провели годину спілкування «Революція, що змінила країну». Бібліотекарка Інна Раїнчук розповіла про події на Майдані п’ятирічної давності. 

    У книгозбірні за допомогою подібних заходів хочуть нагадати про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості у нашій Батьківщині запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!

    «Весь народ нашої держави об’єднали події, які відбулися на Майдані, і сьогодні – на Сході України, де вирішується доля і майбутнє України. На полі битви є  захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають нашу Україну», – зазначила бібліотекарка читального залу.

    Інна Герман, завідуюча бібліотеки-філії №10

      

    У нашій пам’яті ви назавжди лишились,
    Історія одна, а ви – її частина!
    Ви тільки знайте, браття, ми за вас молились,
    І молимось: за вами – ненька Україна!!!

    21 листопада, рівно 6 років тому, люди вийшли на вулиці та висловили підтримку курсу у напрямку євроінтеграції. Цей день в Україні відзначають як День Гідності та Свободи.

    21 листопада працівниці бібліотеки-філії №13 та учні 9-класу ЗОШ №7 (класний керівник Скубська Людмила Михайлівна) організували зустріч з учасниками Майдану, АТО та ООС. Її присвятили тим, хто загинув під час боротьби за волю і кращу долю України,  цвіту нашого народу, його славним синам та донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість і життя.

    Захід розпочався з виконання Гімну України. Згадали багато фактів, подій, вшанували хвилиною мовчання загиблих. Переглянули презентацію, котра включила в себе кадри протестів на Майдані, фотографії Небесної Сотні та учасників АТО; звучали вірші, пісні.

    На зустріч запросили голову спілки учасників АТО, бойових дій та інвалідів війни Вадима Бойчука, а також тренера з рукопашного бою Гаррі Осєдлєвича.  

    «Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують, і ми вільні творити своє майбутнє!», – наголосила наприкінці заходу бібліотекарка.

    Аліна Войтюк, бібліотекар бібліотеки-філії №13

        

    До Дня Гідності та Свободи у бібліотеці-філії №14 20 листопада на бесіду-діалог «Україна понад усе» завітали восьмикласники НВК №9.

    У ці дні всі громадяни України висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на Сході України в важких нелюдських умовах боронять мирне життя українців. Професія військового – одна з найпочесніших у світі. Ці люди стоять на варті миру і спокою. Разом із витривалістю та незламністю вони несуть у своєму серці добро, патріотизм та чесність, що змушує усіх людей із повагою ставитися до них.

    На захід завітав воїн, учасник АТО, молодший сержант 283 окремого полку дистанційно-керованих апаратів з військової частини А3808 Олег Недзельський. Він один з тих мужніх воїнів, які виборюють волю та незалежність нашої держави, захищаючи нашу землю від агресора. Військовослужбовець розповів дітям про зміни в структурі Збройних Сил України та про події, які зараз відбуваються на Сході. «Фізична витривалість, мужність, героїзм – найкращі якості сучасного захисника», – зауважив пан Олег.

    До заходу бібліотекарки підготували викладку літератури «Вони захищають Батьківщину».

    «Я мрію стати справжнім захисником нашої країни, щоб бути на варті миру та спокою! І треба рівнятись на таких мужніх і відданих воїнів, як Олег Недзельський», –  додав із захопленням учень Данило Гняздовський.

    Валентина Черненко, завідуюча бібліотеки-філії №14

     

    21 листопада до бібліотеки-філії №2 на патріотичну свічку пам'яті «Вони загинули за Україну» завітали учні 8-В та 9-Д НВК №4. 

    Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 роки, дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв. Школярі переглянули відеосюжети про трагічні події Майдану.

    Звучали поезії та пісні, присвячені подіям на Євромайдані та Героям Небесної Сотні. Захід закінчився хвилиною мовчання і запалюванням свічки пам’яті Героям, які загинули на Майдані, і тим, хто віддав своє життя за свободу на Сході України.

    Молодь до того ж у книгозбірні ознайомилась з книжковою виставкою «Скарені за любов до України».

    Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотеки-філії №2 

    Година пам'яті «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе» 21 листопада відбулася у філії №9. Її присвятили Дню Гідності та Свободи. Учасниками такої стали учні ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького». 

    У бібліотеці обговорювали поняття «гідність» та «свобода», основні етапи Євромайдану та перебіг сутичок, які забрали більше сотні життів, а тисячі протестувальників стали постраждалими. Також вшанували Небесну Сотню хвилиною мовчання, переглянули книги та прочитали вірші про загиблих героїв. 

    Запрошені гості – волонтери громадської організації «Два крила», які знаходились на Майдані в Хмельницькому та в Києві, – Любов Габрух та Ірина Ковалевська. Вони розповіли, як пікетували під стінами  будівель, що належать місцевим державним органам влади. Учасникам заходу також показали фотографії з Майдану, стрічки, обереги-ангели та прапори, котрі вони привезли зі столиці.

    У Києві Любов Габрух знаходилася більше місяця, перенесла пневмонію, готувала їжу для мітингувальників. Ірина Ковалевська отримала орден В’ячеслава Чорновола «За волонтерство» та медаль «За незламність духу». Жінки в рамках волонтерського руху плетуть сітки та маскувальні костюми для військових.

    “Україна – країна гідності і свободи. Це твердження  стало девізом бібліотечного заходу, котрий розповів про людей, що вийшли на Майдан висловити своє невдоволення владою та відстояти курс на євроінтергацію. 2 революції –  Помаранчева революція та  Революція Гідності – змінили не тільки політичне життя країни, але й свідомість українців”, – додають учасники. 

    Наприкінці зустрічі пані Ірина зауважила, що свобода знаходиться у простих речах, вона є тоді, коли ти говориш по телефону – і тебе ніхто не прослуховує, ніхто не переслідує.

    Людмила Шевчук, завідуюча бібліотеки-філії №9

    22 листопада у бібліотеці-філії №12 влаштували патріотичні читання «Вірші, написані Майданом».

    На захід запросили Кузьму Матвіюка  – колишнього дисидента, борця за волю України, учасника Майдану у Києві, громадського діяча, почесного жителя міста Хмельницького, а також Володимира Олійника  – відомого подільського поета, голову Хмельницької міської літературної спілки «Поділля».

    Тут, у книгозбірні, учням середніх класів СЗОШ №21 вони розповіли про боротьбу українців за свободу, відновлення української державності, про перші роки становлення незалежної України. Також поділилися спогадами про події Майдану та тих його учасників, котрих знають особисто. Діти ж декламували вірші, присвячені героям Майдану.

    Наприкінці заходу Кузьма Іванович наголосив: “Ми, українці, не повинні втрачати людської гідності, а маємо проявляти безмежну відданість загальній справі, самовіданно працювати на благо України».

    Таїсія Нечипор, бібліотекар бібліотеки-філії №12


    Філія №15
    Філія №15
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Радимо прочитати українські книги

    Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр