Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  "Секрети українського щастя" презентували у центральній бібліотеці Хмельницького
  Адміністрація ЦБС
  10 Лютого 2020 р.

  9 лютого тернопільська письменниця Ірина Мацко презентувала у центральній міській бібліотеці свою книжкову новинку "Секрети українського щастя, або Хюге по-українськи". Книга про те, чи щасливі українці, від чого залежить їхнє щастя, що вважали щастям наші прадіди.

  Видання побачило світ у 2019 році.

  Досліджувати щастя анітрохи не просто. І секрет істинного щастя цікавить кожну людину. Чи є якісь спеціальні рецепти в українців? Саме такі речі у своїй книзі досліджує Ірина Мацко: 

  Українці – нація щасливих людей. А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення – українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя на 10% тільки залежить від обставин і на 90% – від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються в нашому житті. Насправді, все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливими.

  Авторка розповіла, що тема щастя для неї особисто дуже важлива. Вона довго над нею працювала та міркувала над тим, чи є в українців свої секрети щастя, якісь особливі рецепти, за допомогою яких можна черпати силу, натхнення, отримати заспокоєння, відновитися.

  На написання презентованої книги її надихнуло дослідження Міка Вікінга "Маленька книга хюге. Як жити добре по-данськи". Ірина Мацко була на презентації дослідження і особисто познайомилася з автором. Так і згодом з'явилася друга назва вже своєї власної книги  "Хюге по-українськи".

  Хюге – поняття, що виникло в скандинавських країнах, позначає відчуття затишку і комфортного спілкування з відчуттями благополуччя і задоволеності. Хюге – це не лише щастя, а й задоволення, затишок, гармонія, це відчуття виникає, коли людині просто по-справжньому добре.

  Кожен розділ книги "Секрети українського щастя, або Хюге по-українськи" має історичну основу. Всього тут 9 розділів. Авторка рухається від ширших понять до вужчих: як українці можуть бути щасливими у колі людей (друзів чи родини), а потім уже досліджує, як можна бути щасливим наодинці із собою.

  Серед одвічно українських рецептів щастя письменниця згадує про родинні свята, подорожі мальовничими куточками нашої країни, народні пісні та танці. Вона зауважує, що особливою силою для нас наповнена рідна домівка, багато наснаги та своєрідну емоційну терапію ми отримуємо від спілкування з друзями. Та й страви української кухні теж приносять чимало задоволення. Щодо особистого щастя, того, яке відчуваємо наодинці із собою, то Ірина Мацко називає можливість мріяти, мати приємні спогади, турбуватися про себе.

  Загалом же письменниця за допомогою книги доводить, що щасливими можна бути вже тут і вже зараз. Головне це трішки постаратися, аби зміти ставлення до щастя, своє бачення такого. А секретів щастя у нас, українців, вдосталь. Ми можемо ними й з іншими народами ділитися.

  Про власний рецепт щастя під час презентації у книгозбірні розповіла психолог міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Антоніна Джал.

  Приємно подивувала письменницю та гостей заходу романтична мелодія, яку виконала на саксофоні учениця Хмельницької дитячої школи мистецтв "Райдуга" Софія Левандовська.

  Згодом Ірина Мацко у Фейсбуці поділилася: "Коли везеш презентувати книжку про ЩАСТЯ, а отримуєш ще більше! Так було вчора у Хмельницькому... Зустріч розпочалася із неймовірного виконання відомої мелодії талановитою дівчинкою! А далі було обговорення, дискусія, де ми разом шукали рецепти, формули і секрети щастя... Це справді була щаслива зустріч".


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкове мереживо

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр