Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Безпечний Інтернет починається з тебе!
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    11 Лютого 2020 р.

    А Ви безпечно серфите Інтернетом? Другий вівторок лютого – День безпечного Інтернету. Щоб всесвітня павутина приносила користь, а не проблеми, треба знати про небезпеки, що чатують на Вас, та вміти уникати їх. І це стосується не лише роботи за комп’ютером, а й користування нашими гаджетами, котрі більше "вразливі" у цьому напрямку.

    Експрес-лекція з медіагігієни та безпечного Інтернет-серфінгу відбулась 11 лютого в бібліотеці-філії №10 ім. Д. М. Брилінського. Її влаштували у рамках тренінгу «Особливості спілкування у віртуальному світі: онлайн-безпека».

    У цей день тут:

    • говорили про Інтернет та безпеку дітей в соціальних мережах;
    • виконували вправи «Нікнейм» та «Хто більше?»;
    • розмірковували про зміст віртуального світу;
    • повторювали правила користування соціальними мережами;
    • намагалися розпізнати адресата листів під час вправи «Хто надіслав тобі листа?».

    Відвідувачі зрозуміли, що можуть зробити Інтернет кращим. 

    Безпечний Інтернет починається з тебе!

    Ганна Слободян, бібліотекар бібліотеки-філії №10

        

    З нагоди Дня безпечного Інтернету бібліотека-філія №7 разом з педагогами провела для другокласників СЗОШ №19 ім. ак. Михайла Павловського захід про онлайн-безпеку.

    Запросили на такий старшу інспекторку з ювенальної превенції Південно-Західного відділення поліції ХВП ГУНП в Хмельницькій області Наталію Ковальську.

    Пані Наталія розповіла дітям:

    • про те, як захистити особисту інформацію в Інтернеті;
    • про кібербулінг;
    • про небезпеки безконтрольного використання Інтернету;
    • про неприємні, інколи навіть небезпечні, ситуації, що можуть виникнути під час користування Інтернетом;
    • про елементарні правила онлайн-захисту.
    Ліна Ніколаєва, завідуюча бібліотеки-філії №7

    11 лютого у світі під гаслом «Разом для кращого Інтернету» відзначається День безпечного Інтернету. Цього дня у центральній бібліотеці-філії для дітей №12 відбувся інтерактивний урок «Інтернет та підлітки». Учні 7-А класу СЗОШ №21 зустрілись з інспекторами відділу зв’язків з громадськістю УПП в Хмельницькій області – Капурою Андрієм та Табенською Ілоною. Захід проходив у формі діалогу,  де говорили про те:

    • які небезпеки чекають на тебе в мережі Інтернет;
    • як уберегтися від недостовірної інформації;
    • як уникнути “зараження” шкідливими і небажаними програмами.

    Підлітки розділились на три команди, кожна з яких отримала електронні листи з підозрілими пропозиціями. Обов’язково було надати свої паспортні дані або паспортні дані своїх батьків. Для учасників змоделювали досить реальні ситуації. Для того, аби розібратися в таких, їм запропонували переглянути відео про правила безпечної поведінки в Інтернеті.

    Інтернет-залежність – це явище, яке в останні роки набуло справді вражаючого масштабу. Особливо небезпечною вона є для дітей і підлітків, адже їм набагато складніше самостійно впоратись з потягом до онлайн-життя.

    Андрій Капура  підсумував: «Сподіваємося, що наші поради допоможуть цікаво і водночас безпечно проводити своє дозвілля, отримувати нові знання у всесвітній мережі Інтернет».

    А ось для учнів 4-В класу СЗОШ №3 бібліотека-філія №12 цього ж дня влаштувала зустріч з психологом Антоніною Антонівною, яка працює у міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У рамках уроку-тренінгу «Безпека дітей в Інтернеті» психолог розповіла дітям про шахрайства в мережі Інтернет, які сайти не варто відвідувати, яку інформацію про себе не можна поширювати. Також разом з гостею учні переглянули відеоролики про правила спілкування в Інтернеті.

    У бібліотеці коментують: “З кожним роком кількість користувачів всесвітньої мережі зростає. Нікого не дивує те, що в 3 роки малюки самостійно дивляться мультики на YouTube, а першокласники шукають необхідну інформацію за допомогою Google.  На тлі стабільно високого рівня користування Інтернетом серед дітей віком 11-17 років сьогодні зростає число користувачів молодшого шкільного віку (6-10 років)”.

    Учениця Бачмага Аня зазначила: «Багато моїх друзів та однокласників вже мають свої канали на YouTube та зареєстровані у соціальних мережах. Але майже ніхто не знає, що робити, якщо трапляться шахраї. І сьогодні на тренінгу ми дізналися про те, куди можна звернутися у такому випадку».

    Тетяна Любенчук, заступниця директора ЦБС по роботі з дітьми

    Бібліотека-філія №8 теж приєдналася до відзначення Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Тут для вихованців Хмельницького обласного ліцею II-III ступенів Хмельницької обласної ради підготувала корисні тематичні матеріали про онлайн-безпеку. Разом зі старшокласниками бібліотекарки розглянули небезпеки, котрі можуть чатувати на користувачів Інтернету, обговорили дієві поради, які допоможуть уникнути неприємностей та весело і з користю провести час у віртуальному просторі. 

    Особливістю заходу стало колективне фото у режимі «анонім». Діти зробили чудові світлини, зберігаючи анонімність кожного при розміщенні.

    У бібліотеці дітям наголосили: “Інтернет – друг, але інколи він небезпечний друг, котрий може як допомогти, так і нашкодити. Потрібно завжди мати це на увазі. Адже якщо людина не дбає про свою безпеку та ігнорує правила, то піддає себе загрозам. Звичайна мандрівка всесвітньою павутиною може принести як користь, так і халепу, в яку можливо потрапити через власну необачність”.

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії №8

    11 січня, у День безпечного Інтернету, бібліотека-філія №11 підготувала інформаційний кейс «Нетикет та безпечний Інтернет». На такий захід завітали вихованці Дитячого будинку Хмельницької обласної ради. 

    Спочатку підлітки пройшли тест на виявлення проблеми залежності від Інтернету. Потім обговорили те, як краще спланувати свій час, щоб соціальні мережі, комп’ютерні ігри та месенджери не заповнювали все дозвілля. У цьому ж контексті разом з бібліотекарками розглянули проблему безпечного та культурного онлайн-спілкування. Для цього працівниці книгозбірні використали вправу «Хто ховається під нікнеймом?». А інтерактивна вправа «Кубик» допомогла підліткам зрозуміти, що недостатньо знати правила та дотримуватися їх, обов’язково потрібно критично мислити і все обмірковувати.

    Учасниця заходу Людмила: «Важливо почуватися безпечно у онлайн-мережах. Дуже добре, що у телефоні та в месенджерах є функція блокування, тому можна уникнути небажаного співрозмовника. Сьогодні ми говорили і про недостовірну інформацію, якої занадто багато у мережі. Також мені сподобалися правила нетикету, бо якщо їх дотримуватися, то спілкування буде взаємоприємне».

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотеки-філії №11

      

    11 лютого у рамках Дня безпечного Інтернету у бібліотеці-філії №14 впродовж дня проводили Інтернет-хвилинки. Основну увагу приділили кібербулінгу – цькуванню з використанням мобільних телефонів, Інтернету, інших гаджетів. 

    У цьому випадку "зброєю" булера стають соціальні мережі, форуми, чати чи месенджери. Булер може вдаватись до анонімних погроз, дзвінків з мовчанням, тролінгу чи просто знімати на відео знущання інших, щоб потім поширити це в мережі.

    Дітям розповіли, що від кібербулінгу страждають не тільки жертви, а й агресори. Останні переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають психоемоційні порушення. Вони потребують підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відносини.

    Валентина Черненко, завідуюча бібліотеки-філії №14

    Філія №14
    Філія №14
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Новинки для читання

    Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр